Inni ludzie

Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

To (nie) jest hip-hop

22 Link do recenzji

Cenię sobie język Masłowskiej, ale od pewnego momentu miałem wrażenie że czytam jakiś bełkot.

ja to kupuję! :)

Obrazuje w sposób klarowny pewne grupy społeczne w naszym kraju. Ma szokować? Szokuje. Język nie jest najwyższych lotów, ale nie o to tu chodzi. Czyta się dobrze i szybko.

Piszą Państwo, że każdy się odnajdzie w tej książce. No nie wiem... Ja siebie tam nie znalazłam, to jakiś inny świat i INNI LUDZIE :) Ale czytało się świetnie. Ta "nawijka", jakiś taki rytm hiphopowy, zazwyczaj mi obcy i mało lubiany, dobrze się układał w głowie. Coś w tym musi być.
Treść i sposób wypowiedzi niezmiernie ze sobą współgrają. Polecam.

Nie jestem fanką takiej literatury. Ładny język, efektowny, ale wolałabym spójną fabułę....

Bezkompromisowa, ostra, wulgarna, a jednocześnie smutna i gorzka opowieść o samotności. Ale spokojnie, to nie jest opowieść o nas, to o innych ludziach. Rewelacyjna!

Czyta się jednym tchem, choć może raczej podśpiewuje pod nosem. Mistrzowsko przekazany styl i współczesna mentalność przywołana i wyszydzona od stóp do głów. Jest dosadnie, soczyście i obrazowo, czyli tak jak to bywa w hiphopowych tekstach, ale na szczęście płytkości brak. Jedyne co mogłoby być zarzutem dla tej książki, to jej niezwykła aktualność, choćby za parę lat może...

Co ta Masłowska to ja nawet nie wiem!
Wielki powrót do wielkiej formy - mistrzowski obraz "tu i teraz", kronika codzienności, którą połknąłem w jeden dzień (a w zasadzie - jedną noc). Bierzcie i czytajcie to wszyscy!

Najpierw było mi trudno, myślałam, że to zwykłe gówno, bo słów tam niemało wulgarnych. Ale trzeba wejść w rytmy, w urwane historie i już jest inaczej. Człowiek przenosi się na ulicę, bardziej warszawską, niż małomiasteczkową. A tu i hipsterzy i raperzy, bogaci na dorobku i ci, którym ciągle brak.
Tekst tak aktualny, że trzeba go brać na świeżo, bo jak się zleży, to nie...

6/10 - ciężka, wulgarna, niestety prawdziwa. Czyli cała Masłowska poza słowem niestety.
Uwielbiam jej język, ale zdecydowanie bardziej w wersji felietonu niż książki - ta pozycja ponownie to potwierdza.
Niektóre zwroty rozbawiają, niektóre zniechęcają, jeszcze inne zapadają w pamięć.

Dyskusje

1 041