Czy boisz się ciemności?

Jan Kraśko
Harlequin Polska
kryminał, sensacja, thriller
Jan Kraśko

Mimo że książka wciąga niesamowicie to jednak ciągłe ucieczki głównych bohaterek przed facetem który ma ponoć wszędzie swoich ludzi jest trochę monotonne.
Koncówka przewidywalna w sumie już od samego początku, ale przynajmniej akcja rozkręca się szybko i to jest duży plus :)

Początek i koniec książki najciekawszy dużo się dzieje bardzo interesujący wątek o pogodzie kto przeczyta ten zrozumie. Polecam

Można by rzec, że jest to kryminał "łatwy, lekki i przyjemny"... lecz czy na pewno ?? Bohaterki, jak już ktoś tu wcześniej wspomniał, lepsze od Aniołków Charliego. Tanner jest wszechwładny niczym Stwórca. Nie, to nie dla mnie - zbyt łatwy, nadmiernie lekki i zanadto przyjemny.

Książka wciąga od samego początku, autor nie owija w bawełnę, od pierwszej do ostatniej strony dużo się dzieje, same konkrety i brak zbędnych opisów. Dostajemy krótkie rozdziały i szybką, wartką akcję. Książkę można pochłonąć na raz, szybko się czyta, z ogromnym zaciekawieniem. To jedna z niewielu książek, które przeczytałam tak szybko. Akcja jest tak spontaniczna, że...

Najgorszy kryminał jaki czytałam.

A zaczął się dobrze. Ba! do połowy był naprawdę niezły. A potem panie Diana i Kelly się spotkały i się zaczęło. Jakaś zupełnie inna książka... głupawe odzywki, jakieś babskie foszki, uciekanie milion razy przed śmiercią ze wzdychnięciem "ach, udało się". Jak te filmy w których laski biegają w szpilkach i białych kombinezonach uciekając...

Długo głowiłam się nad tym, jaką ocenę powinnam wystawić tej książce - historia, choć płytka jak rzeka Silnica w Kielcach, wciągnęła mnie na tyle, że przeczytałam ją w dwa dni. Z drugiej jednak strony jedynym motorem napędzającym mnie do czytania było samo rozwiązanie historii - i żebym nie została źle zrozumiana - oczywiście, że kryminały i thrillery mają to do siebie, że...

Całkiem przyzwoita książka. Wciąga, ciekawa historia. Jednak zakupy obu bohaterek w wielkości 4 walizek w momencie ścigania przez morderce przebiło wszystko.

Bardzo wciągająca lektura. Końcowy dodatek z realnego świata dał do myślenia, świetne zakończenie. Wartka akcja i zagadkowa fabuła.

Bardzo ciekawa książka, tajemnicza, nieprzewidywalna, chętnie się ja czyta. Szkoda że taka krótka. Polecam

Oczekiwałam od tej książki, że mnie wciągnie, i tak właśnie było. Wypada podziękować autorowi za to, że mnie na kilka godzin wytrącił z kołowrotka stresowo-roboczego.

• 2019
  • 2012