Misdemeanor

Okładka książki Misdemeanor Michelle Thomas
Okładka książki Misdemeanor
Michelle Thomas Wydawnictwo: Amazon Digital Services Cykl: Bleeding Blue (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Bleeding Blue (tom 1)
Amazon Digital Services
2018-03-19
2018-03-19

Na półkach: , , , , , , ,

Opinia może zawierać SPOILERY!

Alexander "Alex" Brett jest policjantem. Pewnego dnia jest wezwany do klasycznej sprawy - kradzież kobiecej torebki. Jednak nic nie mogło przygotować Alexa na to, że spotkanie z poszkodowaną zmieni jego życie na zawsze.

Hailey Spencer jest uciekającą i ukrywającą się przed przeszłością młodą kobietą. Jej życie wiecznie jest nastawione na możliwość spakowania się i zwiania jak najszybciej się da. Kradzież torebki i wezwanie policji wcale jej nie pomaga, a już zwłaszcza, kiedy policjant przyjeżdżający na miejsce zdarzenia jest nadgorliwym i zbyt ciekawskim dupkiem.

Alex za wszelką cenę postanawia ocalić Hailey, jednak może się to okazać trudniejsze niż z początku się mu wydawało. Czy Hailey dopuści do siebie człowieka i zaryzykuje jego bezpieczeństwo w nadziei na lepsze jutro?

Jestem trochę zawiedziona... Po wstępnych opiniach i opisie poczułam jakieś przyciąganie do tej pozycji. Sięgnęłam po nią dość szybko i po fajnym początku i dość niezłej chemii między bohaterami czułam się znudzona. Książka nie jest długa a zaczęła nudzić, to nigdy nie jest dla mnie dobry omen.

Alex jest fajnym facetem, struż prawa z powołaniem, prawy człowiek, dobry mężczyzna. No oczywiście też gorący (ale czy w książkach miewamy "nie gorących" facetów?)... Jego natychmiastowy instynkt opiekuńczy, który roztoczył nad Hailey jest uroczy i wręcz aż taki nad wyrost. Już mnie mało rzeczy w książkach dziwi, bo ciężko teraz znaleźć coś oryginalnego przy takiej ilości przeczytanych książek, ale mimo wszystko zawsze zadziwiają mnie pewne zachowania bohaterów. Poznał kobietę, która staje okoniem, aby nie zdradzić o sobie nawet najdrobniejszych szczegółów i jest gotów porzucić dla niej wszystko praktycznie w mgnieniu oka...

Hailey przeżyła ciężkie chwile, trudne lata, ponieważ jej ojciec jest naprawdę potężnym dilerem. Dilerem na którego wzmiankę wzdrygają się nawet policjanci (swoją drogą to naprawdę ojciec z piekła rodem, po prostu miałam wrażenie, że w tym osobniku nie było ani jednej dobrej komórki). Otoczona jest tym przysłowiowym murem i nie jest skora otwierać się prze kimkolwiek. Ale nieustępliwość i szczerość, którą dostrzega w Alexie powodują, że otwiera się przed nim i dopuszcza go do siebie.

To takie insta-love story... wszystko wydarzyło się na przełomie kilku dni (zamknęło się w okresie tygodnia). Akcja się stała, miłość wybuchła na całego, a życia bohaterów zmieniły się bezpowrotnie :).

Przyjemne ale też przeciętne. Nie zaskoczyła, nie zachwyciła, po prostu... historia szybko przeczytana i pewnie równie szybko zostanie zapomniana. Szkoda.

Opinia może zawierać SPOILERY!

• Z chęcią przygarnę
  • Erotyka/Romans