Oblubienica morza

Patronat LC
Michelle Cohen CorasantiJamal Kanj Wydawnictwo: Sine Qua Non literatura obyczajowa, romans
Bride of the Sea
Monika Wisniewska
Sine Qua Non
Monika Wiśniewska ojczyzna miłość ponad podziałami rasizm konflikt
Bride of the Sea
literatura obyczajowa, romans
Monika Wisniewska
Monika Wiśniewska ojczyzna miłość ponad podziałami rasizm konflikt

Wspaniała książka która mocno zmieniła postrzeganie przeze mnie świata. Nic nie jest tak czarno białe jak się wydaje. Losy bohaterów poruszają swoją tragicznoscia. Nie jest to książka łatwa. Nieraz wywołuje łzy. Ale polecam bo naprawczego przeczytać

Nie potrafię opisać tej książki. Piękna a za razem bardzo smutna. Bardzo mnie wciągła ta historia. Jeszcze chyba nie doszłam do siebie. Polecam

Książka przejmująca i poruszająca bardzo ważne problemy, ale, jak dla mnie, styl jest zbyt patetyczny, hollywoodzki wręcz. No i zakończenie, mimo ze piekne, to jednak naiwne i mało wiarygodne.

Dość żenujący, zbyt łopatologiczny styl, choć ogólne przesłanie ważne.
Razi mnie też to, ze rasizm jest be, wiadomo, ale już np. stereotypowe postrzeganie ludzi, czy seksizm jest już cacy i momentami portretowane jest to jako pozytywna cecha. Realia realiami, ale nadal autorzy mogli to przedstawić w inny sposób.

O miłości i o nienawiści. O pięknie i czystym złu. Śliczna choć nieco naiwna.
Z pewnością czytało się bardzo lekko i bardzo szybko. To zasługa prostego języka i wyjątkowo niewymagającej formy.
Mam wrażenie, że autorka, Amerykanka wychowana w konserwatywnej żydowskiej rodzinie, książką tą próbuje zrehabilitować się za krzywy wyrządzone rdzennym Palestyńczykom przej jej...

Sięgając po tę książkę, z góry wiedziałam, że to będzie niezwykle poruszająca i pouczająca lektura, ponieważ już „Drzewo migdałowe” tejże autorki zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie. Autorzy głosami czterech osób przedstawiają historię uczucia na tle wieloletniego konfliktu izraelsko – palestyńskiego. Nietypowa narracja, bo prowadzona naprzemiennie w różnych...

Mimo, że nie jest to mój ulubiony gatunek literacki, czytało mi się ja fantastycznie. Podoba mi sie zamysł polaczenia dwóch światów. Jesteśmy przyzwyczajeni, ze "tam" się ciagle "cos" dzieje. Juz wrecz, odnosze czasami wrazenie, jesteśmy przeladowaniu fatalnymi informacjami z rejonow Bliskkiego Wschodu, i myślę ze nieco znieczuleni, no bo "tam" ciagla cos wybucha itd. A...

Wspaniała ksiażka!! Po "Drzewie migdałowym" sięgnęłam po drugą książkę tej autorki i się nie zawiodłam. Bardzo porszajaca, szczera i mądra historia ludzi. Polecam wszystkim i czekam na kolejną powiesć

Gdy tylko zobaczyłam, że pojawiła się kolejna książka autorki "Drzewa migdałowego" wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Ponieważ, poprzednia jej książka zauroczyła mnie totalnie, bałam się trochę, że tym razem może nie sprostać moim oczekiwaniom. Na szczęście się pomyliłam.

Tytułowa Oblubienica Morza to Jafa, starożytny port, kiedyś również osobne miasto a dziś dzielnica...

Ta powieść zmieniła moje myślenie o relacjach izraelsko-palestyńskich...Poza fikcyjną fabułą jest sporo odniesień do historycznych wydarzeń,co skłoniło mnie do bliższego poznania przebiegu tego konfliktu. Najciekawsze jest to, że autorami powieści są dwie osoby będące przedstawicielami wrogich sobie narodów.

Dyskusje

• 2018