Gospoda pod Bocianem

Editio
literatura polska
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Cudowna opowieść o losach rodziny prowadzącej Gospodę pod Bocianem od schyłku XIX wieku do chwili obecnej. Jak w każdej rodzinie były chwile szczęścia, smutku, ale także zdrady, intrygi, ucieczki... Nic więcej nie powiem. Musicie to przeczytać :)

Cudna książka, każdy znajdzie w niej wątek bliski swemu sercu oraz własnych doświadczeń.

jak dla mnie świetna. wciągająca, ciekawa.
choć znalazłam też nieścisłości....
ale warto przeczytać

Całkiem udana opowieść o rodzinie Bogoszów i ich Gospodzie pod Bocianem. Autorka zgrabnie splotła historię rodziny z historią Polski. Rodzinę Bogoszów nie ominęły żadne ważne wydarzenia z naszej historii, a w wielu uczestniczyli w sposób czynny.
Książkę bardzo dobrze mi się czytało, a lektura dostarczyła mi wielu wzruszeń (szczególnie pod koniec). Jedyny minus to mocno...

Bardzo udana książka, wciągająca historia rodziny nieźle wpisana w historię świata i Polski. Były może krótkie przestoje w akcji, ale jednak ciężko się było oderwać. Na pewno też może przysłużyć jako refleksja nad własnymi losami, rodziną, miłością i planami na przyszłość.

Od początku miałam dobre przeczucia co do „Gospody pod Bocianem”. To piękna saga rodzinna. Akcja toczy się głównie w Kalinowie na Podlasiu, prowincjonalnym miasteczku, przez które prowadził szlak podróżny do Warszawy, Grodna, Wilna, Moskwy czy Galicji. Ramy czasowe są dość obszerne, od powstania styczniowego do czasów współczesnych.

Fabuła opisuje koleje losu kilku...

Wciągnęła mnie ta historia. Niezwykłe losy Teodory na przełomie czasów wojennych i powojennych opisane są z niezwykłym rozmachem. Szybka i wartka akcja, barwne postacie. Polecam :)

Na półkach: , , , , , ,

Cudna książka. Napisana dwutorowo. Raz akcja ma miejsce współcześnie, raz na przestrzeni całego XX wieku. W czasach współczesnych Konstanty Bogosz opowiada autorce książki o losach swojej rodziny. A opowieść ta, pięknie i ciekawie przedstawiona, stanowi dominujący wątek powieści. W trakcie tych retrospekcji poznajemy rodziców Konstantego – Teodorę i Teodora Bogoszów, którzy...

Na książkę skusiłam się ze względu na dobre noty ale to książka nie dla mnie. Nie doczytałam jej do końca.

Dla mnie rewelacja...Jak każda z książek tej Autorki... Polecam...

Dyskusje

• 2018