Gospoda pod Bocianem

Editio
2018-08-22
2018-08-22
literatura polska

Oj jak mnie wymęczyła ta książka! Czytałam ją z przymusu, chociaż muszę przyznać, ze wciągnęła mnie mniej więcej od połowy, bo bardzo chciałam poznać zagadkę Krysi.

"Gospoda pod Bocianem" to spisane wspomnienie seniora rodu Bogoszów. Wspomnienia sięgają XIX w., gdy to do Kalinowa przybywa Henryk Bogosz, kupuje ziemię na rozstaju dróg przy wielkiej wierzbie z bocianim gniazdem. Postanawia tu pozostać, przed śmiercią przyjeżdża do Henryka jego syn Teodor, i ten również postanawia tu pozostać. Zakłada tu rodzinę. Lata mijają, rodziny Bogoszów nie mijają wojny, powstania, zmiany ustrojów. Zaginięcia i poszukiwania bliskich.
Tak jak we wszystkich polskich rodzinach których wojenne zawieruchy rozdzieliły, i porozrzucały po świecie.
Chociaż na początku czytania nie mogłam się wciągnąć w tę książkę, to jak już się wciągnęłam to przeczytałam ją ekspresowo.

Kapitalna, świetna lektura dająca wiele do myślenia. Bez nudy. Polecam!!!

Kapitalna, świetna lektura dająca wiele do myślenia. Bez nudy. Polecam!!!

Bardzo podobała mi się ta książka, taka ciepła, gdzie wyjaśniają się wszystkie tajemnice.

Na półkach: , , , ,

Książka bardzo dobra,poza jednym ,malutkim ale...
Historia rodziny Bogoszów rozgrywająca się na Podlasiu, bardzo ciekawa,ale przeskakiwanie w jednym rozdziale z czasów współczesnych do przeszłości trochę mnie męczyło.Bardzo lubię połączenia przeszłości z teraźniejszością,jednak tu,w tej powieści jakoś mnie drażniło.
Teosię polubiłam juz od pierwszych stron,jednak najbliższa mojemu sercu była historia Krystynki.

Książka bardzo dobra,poza jednym ,malutkim ale...
Teosię polubiłam juz od pierwszych stron,jednak najbliższa...

Cudowna opowieść o losach rodziny prowadzącej Gospodę pod Bocianem od schyłku XIX wieku do chwili obecnej. Jak w każdej rodzinie były chwile szczęścia, smutku, ale także zdrady, intrygi, ucieczki... Nic więcej nie powiem. Musicie to przeczytać :)

Cudna książka, każdy znajdzie w niej wątek bliski swemu sercu oraz własnych doświadczeń.

jak dla mnie świetna. wciągająca, ciekawa.
choć znalazłam też nieścisłości....
ale warto przeczytać

jak dla mnie świetna. wciągająca, ciekawa.
choć znalazłam też nieścisłości....
ale warto przeczytać

Gospoda pod bocianem autorstwa Katarzyny Drogi to dość przyjemna książka opowiadająca historię rodziny Bogoszów od XIX aż do czasów współczesnych. Lektura napisana jest przystępnym językiem, co sprawia, że czyta się ją szybko, jednak to, że ksiązka nie dzieje się na jednej płaszczyźnie czasowej, tylko autorka "skacze" między współczesnością a dawnymi czasami trochę mnie irytowało, za co dla mnie niższa ocena, myślę jednak, że jeżeli kogoś nie denerwuje ten zabieg to książka mu się spodoba. Polecam.

Bardzo ciekawy temat : wojna, losy rodziny i "Gospody pod Bocianem". Minusem dla mnie był styl autorki - taki troche starodawny (pisze np. : była brzemienną), duża ilość osób i można się gubić pokrewieństwem, kto był z kim lub czyim dzieckiem.

Katarzyna Droga Gospoda pod Bocianem Zobacz więcej
Katarzyna Droga Gospoda pod Bocianem Zobacz więcej