Wielka księga ssaków

The Big Book of Beasts
popularnonaukowa dziecięca
zwierzęta ssaki

Pyszczki, kły i pazury
Wiek 5+ (z rodzicami) lub 7+ (do samodzielnej lektury)

W swoim nowym atlasie przyrodniczym autor „Wielkiej księgi robali” umiejętnie balansuje między zabawą i nauką, wiernością anatomii i artystyczną swobodą, humorem i pokazywaniem młodym czytelnikom, że przyroda to nie tylko sympatyczne pyszczki, ale też kły i pazury.

Czytaj...

Czy wiesz, dlaczego lis ma taki duży i puszysty ogon?* Dlaczego zęby bobra są pomarańczowe?** Ile guzów ma guziec?*** Po co jeżozwierzowi kolce?**** Odpowiedzi na te pytania i mnóstwo innych informacji o świecie zwierząt znajdziecie w niesamowicie ciekawej i bogato ilustrowanej „Wielkiej Księdze Ssaków” Yuvala Zommera. To druga pozycja, po świetnej „Wielkiej Księdze...

Na półkach: , , , , ,

Kiedy tylko zobaczyłam te publikacje, od razu wiedziałam, że będę musiała je nabyć dla dzieci brata. Czy Yuval Zommer przekonał nas do siebie?

Wydawca tej publikacji chyba wziął sobie do serca jej nazwę – „Wielka księga ssaków” naprawdę jest wielka, także gabarytowo! I gdybym nie widziała poprzedniej części tej serii, pewnie byłoby to dla mnie duże (a, jakże!) zaskoczenie. Mąż kupił jednak swojej chrześnicy jakiś czas temu „Wielką księgę robali”, więc wiedziałam mniej więcej, z czym mamy do czynienia.

O ile...

Opinia + zdjęcia jak zawsze na moim blogu ^_^
Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/wielka-ksiega-ssakow-yuval-zommer-barbara-taylor/

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
O ssakach czytaliśmy już wiele razy, ale dzisiaj Wielka Księga Ssaków poprowadzi nas przez dżunglę, sawannę, lasy, rzeki, jeziora, a nawet do epoki lodowcowej, żeby przedstawić najciekawsze gatunki tych znanych zwierząt.
Zaczynamy oczywiście od przedstawienia ich i określenia rodzinnych powiązań. To informacje dla tych, którzy do tej pory...

• Dla dzieci
  • 2018
  • Dziecięce 2
  • Maks
  • Przeczytane w 2018
  • Typ B: Gatunek: Przyrodnicza
  • ▪ Popularnonaukowe, edukacyjne, ciekawostki itp

Dodaj cytat z książki Wielka księga ssaków

Video

Video