Bajki o misiach z czterech stron świata

Okładka książki Bajki o misiach z czterech stron świata Aniela Cholewińska-Szkolik
Okładka książki Bajki o misiach z czterech stron świata
Aniela Cholewińska-Szkolik Wydawnictwo: Book House literatura dziecięca
literatura dziecięca
Book House
2013-11-27
2013-11-27
pluszowe misie podróże kraje świata

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Ale ja tak chcę! Krystyna Lipka-Sztarbałło, Beata Ostrowicka
Ale ja tak chcę! Krystyna Lipka-Szta...
Okładka książki Nowe przygody Bolka i Lolka Wojciech Bonowicz, Grzegorz Gortat, Ewa Karwan-Jastrzębska, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Michał Rusinek, Wojciech Widłak, Maciej Wojtyszko
Nowe przygody ... Wojciech Bonowicz, ...
Okładka książki Nowe przygody Bolka i Lolka. Łowcy tajemnic Wojciech Bonowicz, Grzegorz Gortat, Jerzy Illg, Ewa Karwan-Jastrzębska, Rafał Kosik, Katarzyna Nowak, Anna Onichimowska, Maciej Wojtyszko
Nowe przygody ... Wojciech Bonowicz, ...
Okładka książki Sznurkowa historia Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Żelewska
Sznurkowa hist... Roksana Jędrzejewsk...

Tym razem mam okazje polecić Wam bardzo fajne bajeczki. Bohaterem każdej z nich jest jakiś miś. A przecież misie to ulubieńcy naszych maluchów.

Choć wszystkie te pluszaczki są do siebie podobne, to coś je różni. Każdy z nich pochodzi z innego rejonu świata. Czytamy zatem o misiu z Polski, Japonii,l Kanady, Meksyku, Australii itp. Dzięki temu każdy z nich ma też inne zainteresowania i każdy przeżywa inne przygody.

Dzieci słuchając tych bajeczek bają okazję poznać nowe kraje, cechy dla nich charakterystyczne i zwyczaje tam panujące. Mis Petit z Francji maluje na obrazach wieżę Eiffla, a miś Maju Dżi po długim spacerze po indyjskim targu otrzymuje w prezencie dywanik. Miś Seiku wraz z Kiyoshi puszcza latawca w kształcie smoka.

Każda z przygód naszych misiów jest ciekawa. Dodatkowo książeczka jest pięknie ilustrowana. Aż chce się do niej zajrzeć :)

Nie od dziś wiadomo, że pluszowe misie są najukochańszą dziecięcą przytulanką i najmilszym wspomnieniem z dzieciństwa niejednego z nas. Za nic mają granice państw, stref klimatycznych czy różnice kulturowe - w każdym miejscu na ziemi nieodmiennie budzą ciepłe uczucia i błogie skojarzenia stanowiąc nieodłączny element szczęśliwego dzieciństwa.
Adresowana do najmłodszych książeczka "Bajki o misiach z czterech stron świata" zabierze czytelnika w magiczną podróż po wszystkich kontynentach na spotkanie z misiowymi przyjaciółmi, a także z ich dziecięcymi opiekunami zamieszkującymi różne zakątki naszej planety.
Ta pełna wrażeń i niezwykłych przygód wędrówka nie tylko zapozna dziecko z fascynującą różnorodnością kulturową i obyczajową krajów świata, lecz także uświadomi, że w istocie więcej nas łączy, niż dzieli; że codzienne smutki, radości i pragnienia są wszędzie bardzo podobne, a już z pewnością nie zależą od koloru skóry, wyznawanej religii czy języka, jakim się posługujemy.
Młody czytelnik w towarzystwie misiowych przyjaciół będzie miał zatem okazję podziwiać katedrę Notre-Dame oraz Wieżę Eiffla, hasać po tatrzańskich halach czy też wpaść na herbatkę w centrum Londynu; przeżyje niesamowite przygody zwiedzając na latającym dywanie słynny Taj Mahal, puszczając smocze latawce na pekińskich błoniach lub też uczestnicząc w barwnym karnawałowym korowodzie w gorącej Brazylii. Będzie miał niepowtarzalną okazję zwiedzić tokijskie ogrody Pałacu Cesarskiego, bawić się w chowanego w cieniu Uluru, zbudować prawdziwe igloo, przyrządzić meksykańską tortillę, a także wziąć udział w halloweenowej zabawie w Nowym Jorku.

Tę oszałamiającą podróż przez kontynenty wzbogacają naprawdę cudowne, soczyście barwne ilustracje, którym pastele nadają niepowtarzalnego kolorytu, charakteru i ciepła. Śmiało mogę stwierdzić, że książeczka ta jest jedną z najpiękniej ilustrowanych publikacji, z jakimi kiedykolwiek miałam do czynienia i mam nadzieję, że wspaniała szata graficzna znajdzie uznanie również w oczach młodych czytelników.
Dodatkową zaletą ilustracji jest doskonale uchwycony indywidualny charakter każdej części świata, co z pewnością zachęci odbiorcę do ich rozpoznawania na zasadzie skojarzeń gwarantując świetną zabawę.

"Bajki o misiach z czterech stron świata" to rewelacyjna lektura dla najmłodszych. Odwołując się do uniwersalnej i wywołującej ciepłe uczucia symboliki, w nieskomplikowany i atrakcyjny sposób zaznajamia dziecko z realiami życia rówieśników w różnych zakątkach kuli ziemskiej poszerzając granice wyobraźni, wiedzy oraz horyzonty, a także zwraca uwagę na barwną różnorodność oraz łączące ludzi podobieństwa.
To piękna, mądra i wyjątkowo interesująca książka - warto przybliżyć jej treść i przesłanie każdemu dziecku. Serdecznie polecam!

Opublikowane na moim blogu:
zwiedzamwszechswiat.blogspot.com

Adresowana do najmłodszych...

Wszystkie Misie nasze są

Miś. Ukochana zabawka chyba każdego dziecka. Doskonały do zabawy, do przytulania, do zasypiania. Często największy przyjaciel, któremu maluch szepcze do ucha swoje sekrety i w którego pluszowe futerko ociera zapłakane oczy. Bohater kreskówek, książeczek, bajek, filmów.
Misie zostały docenione także przez autorkę książeczki „Bajki o misiach z czterech stron świata”, w której Aniela Cholewińska-Szkolik opowiedziała kilka historii dzieci i ich pluszowych przyjaciół. Choć nie tylko, bo bohaterami książki są i zwierzęta prawdziwe: miś polarny i miś koala.
„Bajki o misiach…” to doskonała lektura dla każdego dziecka. Krótkie, niezwykle ciepłe historie o przyjaźni łączącej dzieci z pluszowym zwierzakiem, są doskonałą nauką dla naszych pociech. Nauką empatii, przyjaźni, tolerancji. Książka udowadnia, że niezależnie od miejsca zamieszkania, kraju, czy kontynentu w którym przyszło nam żyć, dzieci wszędzie są podobne. Wszystkie chcą kochać i pragną być kochane. Wszystkie też uwielbiają psocić, zwłaszcza w towarzystwie drugiego psotnika.
Czytając dziecku historie Petita, Promyka, Figla, Nao, Maju Dżi i wielu innych niedźwiadków, nasze potomstwo ma niepowtarzalną okazję poznania nazw i miejsc, związanych z obcymi nam kulturami. Dzieci usłyszeć mogą o świętach obchodzonych np. w USA, o najbardziej znanych zabytkach Europy (Wieża Eiffla, Brama Brandenburska, Big Ben) ale i zobaczyć je na pięknych, kolorowych ilustracjach. Do tego poznają nazwy przysmaków pochodzących prosto ze słonecznej Hiszpanii, usłyszą co nieco o karnawale w Rio, czy choćby staną się uczestnikami chińskiej Walki Smoków. W książce dzieje się naprawdę dużo. Dzięki opowiedzianym tu historiom ma się wrażenie, że jest niezwykle gwarno, pięknie i kolorowo. Książka na pewno oddziałuje na zmysły i wyobraźnię, nie tylko dzieci, ale śmiało powiem – i dorosłych.
Opowiadania doskonale nadają się do czytania ich dzieciom przed zaśnięciem. Są stosunkowo krótkie, nastrajające pozytywną energią, być może taką, która uwolni w śpiących maluchach „kolorowe sny”. Pewna jestem, że historie misiów wywołają zainteresowanie również w ciągu dnia, a to dzięki przystępnej i bardzo ciekawej fabule, wzbogaconej obrazkami, których pozazdrościliby najwspanialsi rysownicy. Trudno powiedzieć mi, czy książkę lepiej się czyta, czy ogląda. Jedno i drugie robi się z olbrzymią satysfakcją.
Wszystkie historie zawarte w „Bajkach…” łączą ze sobą mali bohaterowie - misie, przyjaźniące się z dziećmi i dzielące z nimi radości i smutki. Swoim oddaniem i postawą zarówno dzieci, jak i misie udowadniają w kilkunastu zebranych w książce historyjkach, że takie wartości jak przyjaźń, oddanie, uczciwość i dobro są niezwykle ważne w życiu. I że bycie dobrym dzieckiem, czy dobrym misiem, nie oznacza wcale nudy. Wręcz przeciwnie. Jest wielką przygodą i frajdą.
Książeczkę gorąco polecam zatem wszystkim dzieciom i ich rodzicom.

Wszystkie Misie nasze są

Misie zostały docenione także przez autorkę książeczki „Bajki o misiach z...

Kilkanaście sympatycznych historyjek o misiach z różnych krajów: z Japonii, Hiszpanii, Japonii, USA, Australii i tak dalej. W przystępny i prosty sposób dziecko poznaje obyczaje wielu kultur. Polecam książeczkę dla 4-6-latków.

Ponieważ misie są kochane przez dzieci na całym świecie, wybraliśmy się w podróż wokół globu - właśnie z tymi uroczymi stworzeniami.
Wszystko to za sprawą książki Anieli Cholewińskiej-Szkolik Bajki o misiach z czterech stron świata.
Każde z opowiadań w tej książce przybliża nam inny zakątek świata. Odwiedzamy Europę - Francję, Polskę, Wielką Brytanię, Niemcy, następnie Azję - lecimy do Indii, Chin, Japonii, potem Arktykę, Kanadę, Stany Zjednoczone, Meksyk, Brazylię, Australię i Afrykę. Zawsze z innym "misiowym" przyjacielem.
W każdym miejscu miś - Petit, Promyk, Figiel, Maju Dźi, Węgielek, Blue, Wesołek i wiele innych, przeżywa jakąś przygodę - mniej lub bardziej spektakularną. Każda z historii kończy się dobrze i szczęśliwie dla naszych nowych przyjaciół.
W Paryżu miś Petit pragnie spełnić marzenie swojej przyjaciółki Sophie, która marzy o nowej parasolce, ale nie wie jak to zrobić. Misię Milusię z Polski martwi, że nie wie co podarować na urodziny owieczce. Niemiecki Figiel tropi łobuzów, żeby pomóc swojemu przyjacielowi. Hinduski Maju Dżi wybiera się z Kamubu na indyjski targ, gdzie czeka go niespodzianka. Chiński Seiku przypadkiem przeżyje bardzo niebezpieczną podniebną przygodę, japońskiego Nao czeka nauczka za obżarstwo, a polarny niedźwiadek Płatek przezwycięży swój lęk przed pływaniem. To tylko kilka z przygód, w książce znajdziemy ich aż 14.

Opowiadania nie są zbyt długie - w sam raz na jedno czytanie dla przedszkolaka :-).
Bardzo podoba mi się to, że pozwalają one dziecku poznać klimat i kulturę danego miejsca i kraju, dzięki czemu przy okazji przyjemnej lektury stanowią ciekawą lekcję geografii.

Cała recenzja na: http://maluszkoweinspiracje.blogspot.de/2014/01/dzieci-lubia-misie-misie-lubia-dzieci.html

Krótkie opowieści o sympatycznych misiach dla dzieci. Czytam córkom po jednej historyjce do snu, bo ich długość jest idealnie dobrana do czasu skupienia uwagi małego dziecka :) Polecam rodzicom zaczynającym zaszczepianie czytelnictwa u swoich pociech ;)

Super książka, podobała się córce jak i mi gdy czytałam jej na dobranoc, ciekawe opowieści, ktore w fajny sposób są opisane, polecam c:

świetny prezent, do czytania przed spaniem

świetny prezent, do czytania przed spaniem

W naszym domu Kubuś Puchatek jest jak członek rodziny. Jest mama,tata,synek i Kubuś, najlepszy przyjaciel, bez którego nie wyobrażam sobie dzieciństwa synka.
Bardzo lubimy też Uszatka i oczywiście Paddingtona.
W ciągu minionych wieczorów poznaliśmy też inne misie: Åge, który uratował trolla, latającego Seiku, koalę Fikusa czy łakomczuszka Nao. To bohaterowie książki "Bajki o misiach z czterech stron świata"- Aniela Cholewińska-Szkolik. Krótkie opowieści o misiach i ich niesamowitych przygodach są idealne na zakończenie dnia. A kolorowe ilustracje Marty Kurczewskiej trafnie przedstawiają sylwetki misiowych bohaterów.

Bardzo lubimy też Uszatka i oczywiście Paddingtona.

• 2013 czytane synkom
  • Zielona Sowa
  • Książeczki Zuziaczka
  • Olkowe książki
  • Czytane synkowi

Dodaj cytat z książki Bajki o misiach z czterech stron świata