Ale ja tak chcę!

Okładka książki Ale ja tak chcę! Krystyna Lipka-Sztarbałło, Beata Ostrowicka
Okładka książki Ale ja tak chcę!
Krystyna Lipka-SztarbałłoBeata Ostrowicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Poduszkowce literatura dziecięca
39 str. 39 min.
literatura dziecięca
Poduszkowce
Wydawnictwo Literatura
2006-01-01
2006-01-01
39 min.
978-83-7672-035-7
dla dzieci ilustracje przyjaźń tolerancja

Okładka książki Sznurkowa historia Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Żelewska
Sznurkowa hist... Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach Paweł Pawlak, Wojciech Widłak
Sekretne życie... Paweł Pawlak, Wojci...
Okładka książki Grzeczna Gro Dahle, Svein Nyhus
Grzeczna Gro Dahle, Svein Ny...
Okładka książki O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Pawlak
O Melanii, Mel... Roksana Jędrzejewsk...

Mądra historia i piękne ilustracje.

Mądra historia i piękne ilustracje.

Książka wielowymiarowa. I o tolerancji na inność, otwarciu serca na kogoś odrzuconego od grupy, i o hejcie, zakłamaniu i fałszywych osądach i o egoizmie i zapatrzeniu w siebie, i o tym, czy warto za wszelką cenę się dostosowywać i udawać kogoś, kim się nie jest.O tym,że nawet odstając od grupy można znaleźć prawdziwego przyjaciela. I że ta przyjaźń jest sto razy lepsza bo ...nie szuka poklasku...jest na dobre i na złe.Warto być sobą.

Książkę „Ale ja tak chcę” posiadamy w naszej domowej biblioteczce i raz po raz sięgamy po nią, aby przypomnieć naszemu maluchowi, że nie zawsze warto upierać się przy swoim, a świat nie kręci się tylko wokół niego. Książka jest bardzo mądra i wzruszająca. Opowiada o tym, jak ciężko komuś nowemu odnaleźć się w grupie. Uczy dziecko tolerancji i otwarcia na odmienność. Pozwala zrozumieć, że nie wolno odrzucać nikogo tylko dlatego że jest inny i zastanowić się nad tym, dlaczego nie chce być taki jak my. Uświadamia dzieciom, że postępowanie według zasady „ale ja tak chcę”, nie zawsze jest właściwe, a wręcz przeciwnie może być krzywdzące dla innych.

Bardzo ładna opowieść o prawdziwej przyjaźni i innych wartościach, które są ważne w życiu. Mi się bardzo podobała. Mojemu synkowi troszkę mniej (5,5 lat). Stwierdził, ze trochę nudna była ? ;0 Dla mnie nie była w ogóle nuda!

Według mnie to książeczka właśnie dla dzieci w wieku od 5-100 lat ;)

Według mnie to książeczka właśnie dla dzieci w wieku od 5-100 lat ;)

super

super

Pouczająca książeczka, ucząca empatii, próbująca walczyć i niwelować nietolerancję i niezrozumienie drugiej istoty.

Piękna bajka o tym, żeby słuchać i rozmawiać, a nie bezustannie mówić i traktować innych jako środki do spełniania własnych celów.

Piękna opowieść o tolerancji i sztuce bycia sobą, do tego wzruszające zakończenie.

• Dla dzieci
  • Biblioteka