Boży szaleńcy. Niezwykłe losy polskich mistyków

Wincenty Łaszewski Wydawnictwo: Fronda religia
Fronda
religia
2018-01-18

Jest w tej książce coś czego brakuje naszym czasom. Ostatnio redakcja pewnej gazety musiała opuścić lokal udostępniany jej przez władze kościelne. Dodam jeszcze, że gazeta określa siebie mianem katolickiej. A w mediach społecznościowych fala jadu na tą władzę kościelną, fala nienawiści i ocean poparcia dla gazety, która się mieni katolicką, a nią nie jest.
Osobiście nie...

Na półkach: , , , ,

Bardzo ciekawa książka, o sylwetkach 26 mistyków pochodzenia Polskiego. Chronologicznie opisana, od czasów średniowiecza do współczesności. "Boży szaleńcy", tak dość kontrowersyjnie nazwana książka, opowiada o ludziach oddanych Bogu całkowicie, zapominających o swojej woli a pełniących Bożą. Co zaskakujące wiele z tych osób doświadczających objawień czy głosów Jezusa lub...

"Wincenty Łaszewski przedstawia tych, którzy mieli największy wpływ na dzieje Polski i losy świata". (Wydawnictwo Fronda)

Na publikację składa się 26 biogramów, chronologicznie spisanych, od średniowiecza po współczesność, konkretnie na naszym św.Rodaku, JP2 kończą się. Pociąga tajemnicza postać zakonnika na tle wnętrza olbrzymiego kościoła, bazyliki, czy katedry?
Intencją...

Publikacja Wincentego Łaszewskiego „Boży szaleńcy. Niezwykłe losy polskich mistyków” wprowadza czytelnika w sylwetki Polaków, którzy widzieli więcej, potrafili obcować
z duszami czyśćcowymi i samym Bogiem. Widzieli rzeczy, których nie widział nikt inny, przeżywali ekstazy, dysponowali darem bilokacji i unoszenia się nad ziemią. Polacy bardziej
i mniej znani, różnych...

• 2020
  • 2018
  • Bóg, religia i wyznania
  • 2019
  • Religijne
  • Książki, które mieszkają ze mną

Dodaj cytat z książki Boży szaleńcy. Niezwykłe losy polskich mistyków