Wypalone dzieci

Okładka książki Wypalone dzieci Michael Schulte-Markwort
Okładka książki Wypalone dzieci
Michael Schulte-Markwort Wydawnictwo: Dobra Literatura nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Dobra Literatura
2017-11-23
2017-11-23

Bardzo ciekawa pozycja odnosząca się nie tylko do dzieci, chociaż to o nich jest mowa. Stres, ciągłe dążenie do doskonałości, presja sukcesu ... a nasze dzieci to widzą, też tego doświadczają... kiedy przestaniemy jak chomiki biegać w kołowrotku a zaczniemy doceniać to co mamy oraz zauważać potencjał i z niego korzystać.

Książka ciekawa, bardzo pouczająca i pokazująca, że dziecko jest od początku człowiekiem pełnym emocji. I my sami jako otoczenie, rodzina czy nieznajomi w szkole mamy wpływ na każdego człowieka niezależnie od jego wieku.
Wydaję mi się, że to powinna być lektura obowiązkowa dla osób, które podejmują kroki aby zostać rodzicem albo opiekunem dzieci. Ponieważ wiele dorosłych nieświadomych zachowań może bardzo szkodzić dzieciom. Jedyny mankament książki to w omawianiu danych statystycznych, mamy informacje tylko o niemieckich dzieciach. Gdyby powstało rozszerzenie o inne kraje byłabym bardzo zachwycona książką.

• 52/2019

Dodaj cytat z książki Wypalone dzieci