Szepty o wschodzie księżyca

Okładka książki Szepty o wschodzie księżyca C.C. Hunter
Okładka książki Szepty o wschodzie księżyca
C.C. Hunter Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Wodospady Cienia (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Wodospady Cienia (tom 4)
Whispers at Moonrise
Feeria Young
2015-04-14
2015-04-14
Joanna Lipińska

W tej książce akcja dzieje się praktycznie w jednym miejsu, bohaterowie są ci sami i ciągle pałętają się jakieś okropne duchy więc nie wiem co sprawia że nie można się od niej oderwać, ale tak jest:) W tej części jak zwykle dużo się dzieje, szczególnie pod koniec! Polecam:)

Rozczarowanie po poprzedniej części tej serii, która dosyć mi się podobała. Autorka tworzy taki sam schemat w każdej części. Pojawia się nowy duch, który coś chce od głównej bohaterki, ona go zlewa do momentu, w którym jego pomoc na prawdę będzie jej potrzebna, robiąc w międzyczasie nieistotne rzeczy i użalając się nad sobą. Bo nasza bohaterka oczywiście "jest taka wyjątkowa", ale ona tego nie chce i nad wszystkim się użala. A cała reszta bohaterów wokół niej skacze. Wątek romantyczny już dawno umarł i został wypluty. W ogóle nie czuć chemii między bohaterami. Znacznie częściej wieje cringem. Słabe to było, ale przeczytam ostatnią część, chociaż mogę się domyślać jak się skończy.

No cóż główna bohaterka mogłaby być trochę starsza wtedy jej przygody a zwłaszcza damsko męskie byłyby bardziej do przełknięcia.

Z każdym tomem robi się coraz ciekawiej. Trzyma w napięciu.

Z każdym tomem robi się coraz ciekawiej. Trzyma w napięciu.

Nie była to najlepsza część i mam wiele do zarzucenia dla bohaterów, ale czytało się szybko
i na jakiś pokręcony sposób się wciągnęłam.

i na jakiś pokręcony sposób się wciągnęłam.

BOHATEROWIE: 6/10
AKCJA: 6/10
SPOSÓB PISANIA AUTORKI/A: 8/10
OKŁADKA: 7/10
KREATYWNOŚĆ: 7/10

Wydaje mi się, że wyrosłam z tego typu pozycji, dlatego też książka kojarzy mi się z dziecinnością. Sami bohaterowie są niezbyt dobrze wykreowani- mam wrażenie, że z tomu na tom są coraz bardziej irytujący. Sama fabuła jest podobna do tej ze wcześniejszych tomów, można zauważyć powielony schemat (Kylie spotyka nowego ducha, okazuje się że jest on związany z kimś kogo zna, stara się rozwiązać jego tajemnicę, w końcu jej się to udaje i dowiaduje się cząstki prawdy o siebie. Całość przepleciona jest jej rozterkami miłosnymi). Jeśli chodzi o trójkąt miłosny, to jest strasznie męczący. Nie podoba mi się Kylie ani z Lucasem, ani z Derekiem. Mam wrażenie że oba związki byłby ciut toksyczne, o wiele lepiej gdyby zaprzyjaźniła się z jednym i drugim (chociaż po tym co zrobił Lucas pod koniec książki, nie wróżę im dobrej przyszłości i na miejscu Kylie kopnęłabym go w tyłek :D). Po ostatni tom sięgnę, ale nie odczuwam wielkiego przywiązania do tej serii. O ile sam charakter pisania autorki jest dosyć okej (choć nie wybitny) to zdecydowanie powinna popracować nad kreowaniem bohaterów książkowych.

BOHATEROWIE: 6/10
AKCJA: 6/10
SPOSÓB PISANIA AUTORKI/A: 8/10
OKŁADKA: 7/10
KREATYWNOŚĆ: 7/10

Z dotychczasowych części ta podobała mi się jakoś najbardziej. Może dlatego, że wiele rzeczy w końcu się wyjaśnia. Na pewno bardzo podobała mi się sprawa z duchem, choć do przyjemnych nie należała...
Trochę martwię się wyborem Kylie, ale mam nadzieję, że ostatecznie okaże się być tym dobrym wyborem.

Najlepsza część WODOSPADÓW CIENIA. Wszystkie poprzednie tomy po prostu zmiotła z planszy. Czwarta część serii jest najlepszą. Pełno tajemnic, wątku miłosnego z Lucasem no i Kylie wreszcie powoli zaczyna odkrywać czym jest. Polecam tą część oraz całą serię calutkim moim serduszkiem.

Kylie odkrywa coraz więcej o swojej naturze, jest zakochana w Lucasie ale wciąż myśli o Dereku i nie potrafi się zdecydować którego z chłopaków wybrać. Do tego nawiedza ją duch osoby, która wciąż żyje a dziewczyna nie wie co o tym sądzić i jak tę osobę ochronić. No i żeby tego było mało to jej rodzice wciąż nie mogą ze sobą przebywać w jednym pomieszczeniu, jej mama ma nowego faceta, który totalnie nie podoba się nastolatce. Mamy tu zbiór typowych (hmmmm, jeśli o nastolatkach o nadprzyrodzonych mocach można mówić w kategoriach normalnych i typowych) zachowań nastolatków, ich problemów i relacji a do tego okraszonych nadprzyrodzonymi zdolnościami. Relacje między Kylie a jej rodzicami są fajnie nakreślone, same postacie też nie są najgorzej napisane. Mamy kilka ciekawych zwrotów akcji, które powodują u czytelnika chęć sięgnięcia po kolejną część. Wciąż uważam, że to jest książka raczej dla młodszego czytelnika, który odnajdzie w niej więcej z siebie (15-17 lat raczej, nie młodsi) bo bohaterowie są w jego wieku i mają podobne problemy i rozterki. Dla mnie wciąż ta seria to guilty pleasure ale mimo wszystko ciekawi mnie co tam dalej sie w tej historii wykluje. No i kibicuję Lucasowi jednak <mimo tego co dzieje się na końcu tej części> xD

Mega się wciągnęłam! Każdy tom pochłaniam w dwa dni i czasem żałuję, że dzieje się to tak szybko, ale od książek C.C.Hunter po prostu nie sposób się oderwać. Mimo tego, że powtarzane są wciąż te same schematy, a fabuła staje się czasem nudna to jednak żałuję, że zabieram się za czytanie piątego i jednocześnie ostatniego tomu serii Wodospady Cienia. Nadal mam nadzieję na to, że w przyjemny sposób autorka mnie czymś zaskoczy.

• 2015
  • Wodospady Cienia