Wielka Ryba. Droga do odpowiedzialności. Lekcje Sary i Tobiasza

Okładka książki Wielka Ryba. Droga do odpowiedzialności. Lekcje Sary i Tobiasza Adam Szustak OP
Okładka książki Wielka Ryba. Droga do odpowiedzialności. Lekcje Sary i Tobiasza
Adam Szustak OP Wydawnictwo: RTCK religia
religia
RTCK
2016-05-02
2016-05-02
literatura polska Biblia Bóg chrześcijanin religia wiara

Jak zwykle o. Szustak w ciekawy sposób interpretuje PŚ. Zadania z książki również ciekawe do wykonania.

Książka o odpowiedzialności wobec siebie/innych w kontekście do fragmentów Pisma Świętego z komentarzem i szerokim wyjaśnieniem ojca Szustaka z przytaczanymi przykładami z życia i badań naukowych. Polecam czytać powoli i rozważać poszczególne rozdziały. Spojrzeć na swoje życie i relacje wokół. Bardzo mądra lektura, na ukojenie duszy.

Ciekawie opisana koncepcja odkrywania tego, do czego zostaliśmy stworzeni. Z niektórymi twierdzeniami o. Szustaka nie potrafię się zgodzić, jak choćby z niemal "wymogiem" odcięcia się od rodziców po osiągnięciu dorosłości, chociaż wiem i rozumiem, co chciał przez to przekazać. Sporo racji, dużo mądrości, ciekawe podejście do analizy przekazów biblijnych. Na pewno czytelnicy mogą wyciągnąć z książki nieco wiedzy dla siebie. Możemy tu zauważyć też z pozoru nieco chaotyczny układ lektury, trochę opowieści z Pisma Świętego, trochę amerykańskich badań, trochę przemyśleń autora. W ostateczności jednak nabiera to więcej sensu.

To nie jest tak, że przeczytasz tę książkę w 1 dzień i będziesz wiedział do czego zostałeś stworzony, gdzie odnajdziesz poczucie satysfakcji. Czytelniku, naszykuj się na pracę ze swoimi wspomnieniami i doświadczeniami z całego życia. Autor daje nam gotowe narzędzie. Warto zainwestować swój czas i z niego skorzystać.

Oficjalnie biorę odpowiedzialność za życie w zgodzie z kształtem mojej duszy. Dołączysz do mnie?

Oficjalnie biorę odpowiedzialność za życie w zgodzie z...

Było to już ponad dziesięć lat temu gdy medytowałem biblijną Księgę Tobiasza. Doskonale to pamiętam, myśli i emocje i decyzje, które wówczas podejmowałem. Po tych latach na nowo wróciłem do niej za sprawą dobrej książki o. Adama Szustaka. Ma on ten dar, że potrafi pisać bardzo prosto. I choć bywa że się powtarza, to jednak prostota przekazu powoduje, że treść zostaje na dłużej. Zaskakujące było dla mnie to jak o. Adam sportretował Tobiasza-ojca. Do tej pory widziałem w nim raczej sprawiedliwego i dobrego bohatera, jednak zestawiając różne konteksty i momenty pokazuje jego braki i ułomności co dla mnie było bardzo odkrywcze. Książkę potraktowałbym może bardziej jako poradnik niż przedmiot medytacji. Medytację zostawiam samemu Bożemu Słowu.

Świetna książka w poszukiwaniu duszy.
Nowe spojrzenie na szczegóły w Piśmie Świętym. Genialna!

Świetna książka w poszukiwaniu duszy.
Nowe spojrzenie na szczegóły w Piśmie Świętym. Genialna!

Jak zwykle wartosciowa lektura, teraz trzeba to co sie czlowiek dowiedzial przelozyc na zycie codzienne.

Choć nie zgadzam się ze wszystkimi stwierdzeniami (nie zgadzam nie oznacza, że mam rację) przedstawionymi w książce, to jednak przyznać muszę, że potrafi zaskoczyć. Szczególnie zaciekawiła mnie druga część, w której Autor interesująco interpretuje poszczególne fragmenty Pisma Świętego, rzucając na nie zupełnie nowe światło poznania.

Przeczytałam tę książkę w dwa wieczory z ciepłą herbatą, termoforem, na materacu z psem na kolanach :) Była idealnym wyborem w tym momencie. Książka jest pisana w bardzo prostym języku (prosty nie oznacza słaby, bo w prostych słowach najłatwiej przyjąć głębokie treści),co powoduje, że praktycznie sama się czyta hah
jak ktoś zna Langustę na yt to książka jest pisana w podobnym stylu jak wypowiada się ojciec na konferencjach - w przyjazny sposób. Dużo w niej ciekawych wątków naukowych - badania naukowców, które w mądry sposób ojciec podstawia pod pewne prawdy, ilustrując zjawiska, wyjaśniając i ułatwiając przyjęcie pewnych kwestii. Ponadto są tu ciekawe, zabawne anegdotki oraz faktyczne lekcję jak wyciągnąć wnioski i zyski po tej lekturze. Polecam dla chcących pewnych cennych rad w życiu :)

jak ktoś zna Langustę na yt to książka jest pisana w...

Taka trochę poradnikowa w stylu amerykańskim (moje wrażenie),ale koniec końców pożyteczna, w zamyśle autora może prowadzić do wielkich zmian w życiu.

Adam Szustak OP Wielka Ryba. Droga do odpowiedzialności. Lekcje Sary i Tobiasza Zobacz więcej