Kilka dni z życia Alice

Liane Moriarty Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
What Alice Forgot
2018-03-23
Anna Maria Nowak
Kobiety to czytają!
Anna Maria Nowak amnezja zamiana osobowości

Moja druga ulubiona książka Moriarty. Rewelacja. Nie patrzę na początkowy lukier i słodycz, oraz to, że po wypadku niemal wszyscy jakby udają, że nic się nie stało zamiast pomóc i opowiadać, opowiadać i jeszcze raz opowiadać udają, że nie stało się nic.
Ale pomimo tych małych minusów - po prostu książka dla każdego - zmusza do refleksji. Zmusza do myślenia jak się...

Przemyślenia po tej powieści...każdemu z nas by się przydało kilka dni amnezji, tak jak głównej bohaterkę, abyśmy mogli z innej perspektywy spojrzeć na nasze postępowanie...

Przeczytałam, bo podobały mi się "Wielkie kłamstewka".
Takie zwykłe czytadełko, dla zabicia czasu, po więcej książek Moriarty raczje nie sięgnę.

Możliwe, że jest to nieco fantastyczna książka. Może nie można upaść i pozbyć się z życia dziesięciu lat, zachowując jednak całą inteligencję i rozsądek.
Zaraz, zaraz...
Mój brat to przeżył, a nawet dotąd przeżywa, ale sielanki z tego nie ma. Gdy po wypadku czterdziestoczteroletni facet bez przerwy ucieka z domu czy ze szpitala, bo musi wracać do jednostki, to ma to trochę...

Lekka ale bez tandety, historia małżeńska, przyjemna lektura na urlop.

Rewelacja! Polecam!

Czas to zjawisko, nad którym nie mamy kontroli. Upływa bezlitośnie i wciąga nas w swój żywioł. Zmieniamy się wraz z czasem, co zauważyli już starożytni.
Co by było, gdyby nagle obudzić się starszym o 10 lat i nie pamiętać niczego, co się w tym czasie wydarzyło? Jak bardzo byśmy się zmienili my i ludzie wokół nas?
Alice, bohaterka powieści Liane Moriarty zostaje postawiona...

Co tu dużo pisać ;)
Świetna książka , jak każda tej autorki;)
Polecam Kobietki ;)
edytuje opinie w 2021 r - nie wiem dlaczego w 2021 r. reklamują tą książkę nowością
przecież ja tą ksiązke czytałam w 2020 roku?! Było ciężko ją kupić ale jednak BYŁA już rok temu???????

Trochę przewidywalna, ale przyjemnie się czyta. Powiedziałabym, że to typowa obyczajówkę z happy endem, ale przynajmniej można się trochę oderwać.

Co za cudowna książka! Warto było przebrąć przez początek, bo jak dla mnie przez pierwsze 200 stron to nie za wiele się działo, miałam mieszane uczucia, momentami dłużyła mi się niemiłosiernie i wydawała mało ciekawa a później... to już połknęła mnie ta całkowicie! Trochę podobnie miałam z serialem WIELKIE KŁAMSTEWKA, wiem jednak, że warto przetrwać ten początek.
Książka...

Dyskusje