rozwińzwiń

Opierzona rewolucja

Okładka książki Opierzona rewolucja Melchior Wańkowicz
Okładka książki Opierzona rewolucja
Melchior Wańkowicz Wydawnictwo: Storybox.pl reportaż
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Storybox.pl
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Język:
polski
ISBN:
9788379271474
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
21 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
147
34

Na półkach:

niestety, nie urzeka, raczej pudruje, gorzej niż Słonimski.

niestety, nie urzeka, raczej pudruje, gorzej niż Słonimski.

Pokaż mimo to

avatar
1211
265

Na półkach: , , ,

Króciutka książeczka – reportaż będący relacją Wańkowicza z jego tygodniowej podróży do Moskwy na początku lat trzydziestych XXw. Związek Radziecki był wtedy młodym państwem, ale już wówczas wprawne oko autora dostrzegało liczne paradoksy. Żonglując słowem, autor z przymrużeniem oka opowiada o swoich wyrażeniach i spostrzeżeniach. Wańkowicz wyłuskuje drobiazgi, które idą w sprzeczności z wielkimi ideami Lenina. Pokazuje, jak spod pięknej pokazowej rzeczywistości przygotowanej dla gości, wystają tu i ówdzie brudne kawałki codzienności "uszczęśliwionego" proletariatu. Wańkowicz-człowiek, o ziemiańskim rodowodzie nie zawsze umie się obiektywnie odnieść do warunków życia chłopów i robotników przed i po rewolucji, ale choć czasami brakuje mu ostrości spojrzenia na epokowe różnice, to nie można mu odmówić trafnych, lekko ironicznych spostrzeżeń. Wańkowicz, z typową dla niego swadą opowiada o tym co widział o przemianach, cudzoziemcach, mieszkańcach no i nowym życiu i propagandzie sukcesu. Choć na pozór to gładka opowieść, to gdy wsłuchamy się to odkryjemy jak trudno w młodym Związku Radzieckim było zorganizować codzienne życie. Nasunie się nie jedna refleksja, bo trudno było z rozproszonych kawałków poskładać nową Państwowość . Wańkowicz jest dla mnie mistrzem stylu – pisze pięknym polskim językiem.

Króciutka książeczka – reportaż będący relacją Wańkowicza z jego tygodniowej podróży do Moskwy na początku lat trzydziestych XXw. Związek Radziecki był wtedy młodym państwem, ale już wówczas wprawne oko autora dostrzegało liczne paradoksy. Żonglując słowem, autor z przymrużeniem oka opowiada o swoich wyrażeniach i spostrzeżeniach. Wańkowicz wyłuskuje drobiazgi, które idą w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2340
2337

Na półkach: ,

Relacja z sześciodniowej wizyty autora w młodym Związku Radzieckim. Co znaczy młodym? Takim siedemnastoletnim. Ponieważ reportażysta pojechał do Moskwy w 1934 roku. I właściwie nic poza stolicą nie zwiedził. Trochę rozmów z ludźmi, wizyty w muzeach i kilka spacerów po mieście. Jego relacja w kontekście znanej obecnie prawdy historycznej jest niemalże cukierkowa. Lecz czy to oznacza, że nieprawdziwa? Bynajmniej. Ludzie już tacy są, że zagrożeń wolą nie widzieć, a żyć chcą spokojnie. I tak się zachowują ówcześni moskwianie. Cieszą się tym, co udało im się już osiągnąć. Są pełni nadziei, jeżeli chodzi o przyszłość jaka czeka ich ojczyznę. Książkę czyta się dobrze, ze względu na sprawne pióro autora, jednakże wersja audio była dla mnie nie do przyjęcia. Z ulgą wyjęłam słuchawki z uszu, tak mnie irytował zarówno głos, jak i sposób wypowiadania się lektora. Z premedytacją nie sięgnę już po żaden audiobook przez niego przeczytany.

Relacja z sześciodniowej wizyty autora w młodym Związku Radzieckim. Co znaczy młodym? Takim siedemnastoletnim. Ponieważ reportażysta pojechał do Moskwy w 1934 roku. I właściwie nic poza stolicą nie zwiedził. Trochę rozmów z ludźmi, wizyty w muzeach i kilka spacerów po mieście. Jego relacja w kontekście znanej obecnie prawdy historycznej jest niemalże cukierkowa. Lecz czy to...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    28
  • Chcę przeczytać
    6
  • 2019
    1
  • Historia
    1
  • Audiobook
    1
  • Historyczne/biograficzne
    1
  • Reportaż
    1
  • Ulubione
    1
  • Audio
    1
  • Format: Audiobook
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Opierzona rewolucja


Podobne książki

Przeczytaj także