Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej

Anna Czerwińska-Rydel Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Wojny dorosłych - historie dzieci literatura młodzieżowa
Wydawnictwo Literatura
literatura z historią w tle ratunek wojna getto holokaust dzieci
literatura młodzieżowa
Wojny dorosłych - historie dzieci
literatura z historią w tle ratunek wojna getto holokaust dzieci

Jedna z piękniejszych serii o trudnej tematyce, o wojnie dla dzieci.
Opowieść o Irenie Sendlerowej jest napisana w bardzo przystępny sposób i warto ją poznać. Jej dzieło ratowania było zauważone i spisane w tej i innych książkach. Zrobiła wiele, a wydaje mi się że było więcej podobnych osób i należy im się pamięć.

Książka niesamowicie mnie wzruszyła. Momentami musiałam przerywać czytanie, bo łzy same cisnęły się do oczu. Książka o poświęceniu, wrażliwości, dobroci, niesieniu pomocy bez względu na konsekwencje. Piękna, wzruszająca. Uczy, pokazuje bowiem historię Ireny Sendlerowej.

Bardzo ciekawa książka opisująca życie Ireny Sendlerowej. Wielkiego człowieka o którym mało kto pamięta.

Świetna książka. Bardzo przystępnie opowiada o bardzo trudnych sprawach. Podziwiam panią Irenę Sendlerową za to, czego dokonała.

Piękna i wzruszająca historia kobiety, która ratowała dzieci w ciężkich czasach II wojny. Bohaterka książki poświęciła wiele, by zrobić coś dobrego dla innych.

Opowieść ogromnie mnie wzruszyła. Rewelacja!

Genialny pomysł napisania tej książki - przecież nie tylko dla dzieci. Wspaniała inicjatywa, szczególnie teraz, gdy wszelkie media zalewają nas toną "patobohaterów".
Historia niezwykłej i skromnej Pani Sendlerowej porusza, nie pozostawiając nikogo obojętnym.

Po raz kolejny jestem oczarowana ilustracjami wykonanymi przez Macieja Szymanowicza. To, jaki klimat wprowadza w książce ten twórca jest po prostu niesamowite. Naprawdę wielkie brawa dla niego!

Na uwagę zasługuje również Wstęp do Młodych Czytelników, napisany przez Rzecznika Praw Dziecka. Marek Michalak nie tylko tłumaczy w nim sens powstania tej pozycji, ale także zachęca...

Ciekawe i niebezpieczne przygody Ireny Sendlerowej.Powinien ją mieć ten kto chce wiedzieć trochę więcej o wojnie i jej bohaterach. Polecam.

Bardzo pouczająca i mądra książki dla dzieci i młodzieży opowiedziana w przystępny dla młodych sposób. Sądzę, że warto przeczytać ową pozycję.

Książka opowiada o Irenie Sendlerowej, kobiecie która ratowała Żydów z warszawskiego getta.Była pielęgniarką.Sporządziła listę dzieci uratowanych i zapisała:imiona fałszywe oraz prawdziwe oraz ich adres zamieszkania.Uratowała łącznie ponad 2500 dzieci.Listę włożyła do butelki i zakopała pod jabłonią w ogrodzie koleżanki.

Książkę polecam do przeczytania w Roku Ireny...

Dyskusje

• 2018