Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej

Okładka książki Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej
Anna Czerwińska-Rydel Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Wojny dorosłych - historie dzieci literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Wojny dorosłych - historie dzieci
Wydawnictwo Literatura
2018-01-31
2018-01-31
literatura z historią w tle ratunek wojna getto holokaust dzieci

Nie wiedziałam wiele o Irenie Sandlerowej i dzięki tej krótkiej książeczce miałam okazję dowiedzieć się więcej na temat tej kobiety.
Zdecydowanie książka ta jest potrzebna, by edukować, ale i honorować.

Ach! Daję 9 gwiazdek a nie 8 też z radości że to jest bardzo dobra książka
Nie podobała mi się żadna z 4 innych przeczytanych książek tej autorki (fakt że trzy to były z serii Czytam sobie Poziom 1) I to bardzo nie podobała. Tym milej mi że ta jest taka dobra
Gdyby nie audiobook czytany przez Janusza Zadurę którego bardzo lubię, to może nawet nie podjęłabym ryzyka...

Wartościowa książka, przybliżająca działalność Ireny Sendlerowej w czasie II Wojny Światowej. Pani Irena, to taki polski „Słowik” z książki Kristin Hannah. Dobrze się stało, że nie została zapomniana i możemy poznać jej historię, działalność i ją samą.

Piękna historia opisana w tej oto publikacji do której to przeczytania zachęcił mnie syn który zna ją już na pamięć.
Naprawdę uważam że warto zapoznać pociechy z treściami książek z tej serii gdyż pozwalają one poznać wiele historii wspaniałych osób, jak również ciężki okres życia Polaków i Polski. Zdecydowanie polecam.
Książka przy której musiałem przystawać z uwagi na...

Zapomnianą postacią w Polsce wśród naszych rodaków była właśnie Irena Sendlerowa, dla tych, którzy nie kojarzą jej, bądź nigdy o niej nie słyszeli (uwierzcie mi, zdarzają się takie przypadki) jest to kobieta wyjątkowa. To ona właśnie uratowała około 2500 żydowskich dzieci z warszawskiego getta.
W książce autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel „Listy w butelce. Opowieść o Irenie...

Naprawdę świetna, bardzo wartościowa książka dla dzieci przybliżająca postać Ireny Sendlerowej. Poza tym sama postać głównej bohaterki jest przykładem odwagi, poświęcenia, miłości. Książka napisana jest przystępnym językiem, a dodatkowym plusem są przypisy tłumaczące pewne pojęcia i osoby. Na pewno będzie to dobra pozycja do wprowadzenia dziecka w temat wojny.

Kolejna bardzo przejmująca, ale i mądra oraz potrzebna książka z cyklu.

Powtórzę się, ale to ważne - tę książkę (ja i inne z serii) młodsze dzieci powinny czytać z rodzicami lub opiekunami. Zresztą starsze także, bo to temat trudny, bolesny, ale na pewno nie powinien być zamiatany pod dywan.

Jest to także książka piękna, budująca i pouczająca w sposób pozbawiony...

Listy w butelce to opowieść o Pani Irenie Sendlerowej o jej pomocy dla wiezionych w getcie, choć narażała swoje zdrowie i życie i tak pomagała tym więziom, jako pielęgniarka dzieląc się tym, co mogła potem zaczęła działać by pomagać dzieciom książka bardzo warta uwagi, która każdy powinien przeczytać by poznać ta niesamowita historie Pani Ireny Sendlerowej, która za swoja...

Jedna z piękniejszych serii o trudnej tematyce, o wojnie dla dzieci.
Opowieść o Irenie Sendlerowej jest napisana w bardzo przystępny sposób i warto ją poznać. Jej dzieło ratowania było zauważone i spisane w tej i innych książkach. Zrobiła wiele, a wydaje mi się że było więcej podobnych osób i należy im się pamięć.

Książka niesamowicie mnie wzruszyła. Momentami musiałam przerywać czytanie, bo łzy same cisnęły się do oczu. Książka o poświęceniu, wrażliwości, dobroci, niesieniu pomocy bez względu na konsekwencje. Piękna, wzruszająca. Uczy, pokazuje bowiem historię Ireny Sendlerowej.

• 2018
  • 2019
  • Dla dzieci
  • 2021
  • Biblioteka
  • Przeczytane 2018

Anna Czerwińska-Rydel Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej Zobacz więcej