Suddenly Forbidden

Bardzo słodka historia o tej jedynej miłości. Polecam na rozluźnienie.

Bardzo słodka historia o tej jedynej miłości. Polecam na rozluźnienie.

#zakazana #uniwersytetgraysprings #tompierwszy #ellafields #wydawnictwokobiece #pierwszamilosc #obietnice #wspomnienia #przyjaźń #uniwersytet #czytaniejestsexy #czytamzlegimi #legimi #czytamlegalnie
@ellafieldsauthor
@wydawnictwo.kobiece
10/52/2022
"Zakazana" od @ellafieldsauthor to historia o pierwszej miłości, tej pięknej i wyjątkowej, która zrodziła się między dwojgiem przyjaciół. Niestety jak to w życiu bywa nie wszystko jest tak kolorowe jak byśmy chcieli i tak jest i w tej książce. Daisy i Quinton to para przyjaciół z sąsiedztwa, razem się wychowują i spędzają wspólnie czas aż w końcu odkrywają, że ich więź to już coś więcej.
Snują wspólne plany na przyszłość, niestety los tak chciał, że dziewczyna wraz z rodzicami musi się wyprowadzić...
Daisy nigdy nie pogodziła się z tym,że los rozdzielił ją z ukochanym. Pomimo upływu lat i braku kontaktu z Quintonem postanawia dotrzymać obietnicy i zacząć studia na tym samym uniwersytecie gdzie chcieli iść razem. Niestety odkrywa,że chłopak pogodził się z ich niechcianym rozstaniem i znalazł pocieszenie w ramionach ich wspólnej przyjaciółki z dzieciństwa. Dla Daisy był to cios prosto w serce....
Książkę czyta się naprawdę szybko, autorka umiejętnie przelała emocje na papier. Jako czytelnik bez problemu można wczuć się w sytuację bohaterów jak i ich uczucia. Książka warta uwagi, idealna odskocznia od podobnych historii, które mają utarte schematy bad boy i szara myszka czy też sceny seksu są bardziej agresywne niż w tej historii.
Moja ocena
8⭐️/10⭐️

@ellafieldsauthor
@wydawnictwo.kobiece
10/52/2022

„Zakazana” to pierwszy tom Uniwersytetu Gray Springs, a także pierwsze moje spotkanie z tą autorką. Myślałam, że historia będzie jak każda inna, ale myliłam się. Przyjemny styl pisania, łatwy język i ciekawie wykreowane postacie sprawiły, że ta książka została przeze mnie przeczytana w jeden dzień. Wielkim plusem było to, że autorka pokazywała nam w kilkunastu rozdziałach jak to było z nimi kiedy byli młodzi. Mieliśmy pogląd na ich relację od samego początku do końca. Ładnie były pokazane wszystkie wątki dotyczące młodzieży i miłości rodzącej się wśród nich, ale również świetnie była pokazana rodząca się przyjaźń pomiędzy Daisy, a jej współlokatorką Pippy. Ten kto jeszcze nie zna tej książki lepiej niech ją pozna, bo na pewno się nie zawiedzie, a jest to lekka i przyjemna książka wywołująca dużo emocji.

Świetna historia. Kilka razy łzy w oczach były ❤❤❤ super, bardzo ciekawa odskocznia od wszystkich mafijnych historii.

Świetna książką, bardzo fajnie się czyta. Polecam

Świetna książką, bardzo fajnie się czyta. Polecam

Niestety lektura przewidywalna, nudna, nie polecam.

Niestety lektura przewidywalna, nudna, nie polecam.

Z początku czytając tą książkę bardzo polubiłam przyjaźń, jak i później wątek miłosny Daisy i Quinna. Jednakże, kiedy Daisy musiała się przeprowadzić, a po dwóch latach czekania na spotkanie z Quinnem, w końcu go zobaczyła w ramionach jej byłej najlepszej przyjaciółki, autentycznie zrobiło mi się jej bardzo szkoda. Rozumiem Quinna i wiem dlaczego to zrobił, jednak jego późniejszy tok rozumowania nie daje mi spokoju. Kiedy dowiaduje się iż w zerwaniu znajomości jego i Daisy miała swój udział Alexis, to to już był jeden z większych znaków co do zerwania z nią. Poza tym, gdyby już wtedy to zrobił, to równoznacznie nie byłoby późniejszych problemów, m.in. nie zdradził by Lex, a ta nie zemściłaby się za to na Daisy. Sama główna bohaterka trochę mnie irytowała. W sytuacji gdzie został zdewastowany jej pokój, a jej wszystkie prace zniszczone, Daisy powinna to gdzieś zgłosić lub w ogóle coś z tym zrobić. Ona jednak mimo że była trochę zrozpaczona, to tak naprawdę jedynie posprzątała swoje miejsce zamieszkania i nic innego z tym nie zrobiła.
Alexis również nie była lepsza. Z początku jeszcze nawet ją lubiłam. Później jedynie tolerowałam, ale miałam też momenty iż była bardzo irytująca w scenach, w których się pojawiała. Rozumiem, że kochała Quinna, ale widząc, że próbuje z nią zerwać nie powinna odkładać tego w nieskończoność. Poza tym jasny jest dla mnie jej stosunek do Daisy, ale całowanie przez Lex Quinna, centralnie przy Daisy było jak dla mnie wręcz dziennym zachowaniem z jej strony.
Poza tym książka nie była taka zła. Bardzo mi się spodobała postać Calluma, Toby'ego, czy Pip i wiem że dla tych bohaterów z wielką chęcią przeczytam kolejną część tej serii.

Urzekła mnie miłość dwojga ludzi, ale jak wiadomo to kobiety sa silniejsze. Jej miłości nawet tyle lat nie przebiło nic, a on związał się z ich przyjaciółka. Koniec końców są ze sobą.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Daisy i Quinn kiedyś byli parą, byli nierozłączni. To była wielka, młodzieńcza miłość, która miała trwać już zawsze i na zawsze. Jednak splot nieszczęśliwych wydarzeń sprawił, że ta para zerwała ze sobą kontakt.
Mijają lata. Daisy zdaje na studia, na uczelnię, na którą kiedyś obiecali sobie pójść wraz z Quinnem. Na nieszczęście dziewczyny chłopak też tam jest... czy dawne uczucia odżyją?
Cóż to był za genialny chłam. Zapowiadało się dobrze, a wyszło jak zawsze. Początkowo wciągająca, potem jest sztampowa i nudna. Absolutnie nie polecam.

Lekka i przyjemna :) może to nie lektura wysokich lotów ale miło się czyta
Choć czasem przyznam że miałam ochotę odpocząć od książki to koniec końców do niej wracałam

Lekka i przyjemna :) może to nie lektura wysokich lotów ale miło się czyta