Hrabia. Karmannyj wor

Okładka książki Hrabia. Karmannyj wor
Robert Gałka Wydawnictwo: KAGO Cykl: Spin off Skazaniec (tom 1) Seria: Skazaniec kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Spin off Skazaniec (tom 1)
Skazaniec
KAGO
2018-03-29
2018-03-29
literatura polska

więcej Więcej

Pzesłuchałem całą serie "Skazańca", postanowiłem teraz sięgnąć po książki "spin off". Sięgająć po książke "Hrabia" nie byłem pewny w którym momencie serii o skazańcu ta postać się pojawia. Dopiero później zorientowałem się, że hrabia pojawia się w pierwszym tomie, ale niestety moja pamięć mnie zawiodzi, w momencie czytania "Hrabi" nie kojarzyłem już tej postaci.

Rzutem na...

Bardzo dobra książka.

Świetne kreacje bohaterów, wciągająca fabuła, rewelacyjny klimat, fertyczne dialogi, język istny majstersztyk.

Grabieżczą opowieść czytałam z wielkim zainteresowaniem.

Polecam.

Takie trochę połączenie Grzesiuka z opowieściami o Planach Wielkich Napadów (ale bez ech "Vabanku"). Świetna lektura na szybkich kilka popołudni, czy tam loty samolotem - jak u mnie.
Sama historia nie jest może specjalnie porywająca, ale "Hrabia" skutecznie wciągnął mnie w swój świat.
Plusy? Na pewno to pozycja z napracowaniem - raz: język, dwa: rzemiosło. Na bank pan...

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Warstwa fabularna może nie powala, ale zastosowanie zapomnianego w dużej mierze języka jest dużym atutem książki. Autor wykonał kawał dobrej, solidnej roboty. Warto przeczytać.

Bardzo wciągające w ówczesny świat
Ja przeczytałem jednym tchem

Dla mnie rewelacja. Dla tych co mogą 'Vabank" oglądać za każdym razem jak leci w TV - to książka idealna.
Historia złodziejaszka Heńka od najmłodszych lat.
Prawdziwy fachowiec w swojej dziedzinie, równocześnie człowiek wrażliwy na czyjąś krzywdę.
POLECAM.

Powieść o uczciwych i charakternych złodziejach, warto!

Dla mnie rewelacja. Główni bohaterowie mimo nagannej profesji budzą sympatię.Język i wartkie dialogi sprawiają że czyta się jednym tchem .Etyka " zawodowa " przydała by się w dzisiejszych czasach.Serdecznie polecam .

Dobrze, że słuchałem audiobooka. Tylko interpretacja językowa lektora trzymała mnie przy książce. Nijak nie wciągnęła mnie kariera młodzieńca od chłopaka na posyłki na małomiasteczkowym targu do kieszonkowca i włamywacza. A już najmniej podniecało mnie pokazanie złodziei jako wielkiej braci powołanej do okradania wszystkich innych, czyli zazwyczaj uczciwie pracujących...

Hrabia posiada dość ciężką wadę: brak głównego celu bohatera. Początek jest świetny, ale dalej zacząłem się nudzić. Heniek, co pewien czas ładuje się w jakąś kabałę i jakoś z niej wychodzi. Coś się dzieje ale nie wiadomo dokąd zmierza akcja. Nie doszedłem do połowy, a chciałem odłożyć książkę. Dziś, wiedząc jak się skończy, zrobiłbym to.
Przy czytaniu trzymały mnie:
*...