Najlepsza zupa na świecie

Okładka książki Najlepsza zupa na świecie Mar Ferrero, Susanna Isern
Okładka książki Najlepsza zupa na świecie
Mar FerreroSusanna Isern Wydawnictwo: Tako Seria: Kolekcja OQO opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2017-01-01
32 min.
Beata Haniec

Okładka książki Supermoce. Notatnik odkrywcy Rocio Bonilla, Susanna Isern
Supermoce. Not... Rocio Bonilla, Susa...
Okładka książki Intruzi Susanna Isern, Sonja Wimmer
Intruzi Susanna Isern, Sonj...

Urzekająca książka na zimowe wieczory. W jeden z takich wieczorów zziębnięte zwierzęta przychodzą się ograć w domku żółwia. I zostają tam na cały wieczór. Piękna historia o tym, że razem można zrobić fajne rzeczy i przy okazji świetnie się bawić, że przyjaciele są ważni i chce się być z nimi częściej. A oprócz fajnej historii są jeszcze piękne, ciekawe ilustracje.

Krótkie opowiadanie o tym jak różne zwierzęta przychodzą po kolei w odwiedziny do żółwia i każde z nich przynosi składnik zupy, gotują, zupa wychodzi smaczna. Taka metafora przyjaźni. Dedykowany wiek czytelnika to 2-3 lata. Dwulatek był zainteresowany obrazkami, ale nie rozumiał przesłania. Za to czterolatek był wyraźnie znudzony i zaskoczony brakiem akcji. Mi niezbyt przypadła do gustu. Grafika skromna, tekst ubogi, morał tak wielki, że dzieciaki go nie pojmują i w sumie nie wiedzą o co w tej historii chodzi - przecież tam nic się nie dzieje!

W małej chatce w środku lasu, pewien Żółw gotuje zupę. Na zewnątrz panuje sroga zima, a unoszące się zapachy kuszą wędrującego Królika. Puka do drzwi, zostaje serdecznie przyjęty i wręcza gospodarzowi marchewkę. W pobliżu chatki przechodzi również Jeleń. On też postanowił zapukać. Tym razem gość dostarcza do zupy owoce leśne. Następnie do zwierząt dołącza Lis z cebulą, Wilk z papryką, aż wkrótce cały las wypełnia się aromatyczną wonią zupy. Zwierzęta jedno po drugim przychodzą do chatki i wspólnie gotują. Po skończonej pracy zasiadają do stołu, by zjeść najlepszą zupę na świecie. Żółw wyjawia, w czym tkwi sekret jej doskonałego smaku. Prócz warzyw i wody, należy dodać coś jeszcze…

"Najlepsza zupa na świecie" to przepiękna i pełna uroku opowieść. Taka, która daje ukojenie i pozostawia ciepło w sercu. Absolutnie zachwycająca. I doskonała pod każdym względem. Prosty i momentami melodyjny tekst koresponduje z delikatnymi ilustracjami. Spójrzcie na zwierzęta, jak spoglądają na nas łagodnie i uśmiechając się, zapraszają do wspólnego biesiadowania.

Ta piękna książka jest również pochwałą przyjaźni i wspólnej pracy. Niezwykła, urzekająca, wpisuje się w mój gust w pełni. Polecam!

Naprawdę lubię tę książkę – to pełna ciepła historia o przyjaźni. Idealna gdy w domu potrzebujecie chwili odpoczynku i wyciszenia. A ilustracje przygotowane przez Mar Ferrero idealnie obrazują serdeczny klimat panujący w leśnej chatce Żółwia.

Według mnie to naprawdę dobra propozycja na sezon jesienno-zimowy. Kiedy to więcej czasu spędzamy w domu, bo pogoda za oknem nie zawsze rozpieszcza i nie zawsze zachęca do spacerów. Zachęca jednak do zaproszenia do siebie przyjaciół.. 😉

„Najlepsza zupa na świecie” jest bardzo podobna do „Idealnej chwili” – obydwie skupiają się na roli przyjaźni i sile współpracy.

Książka, która jest obecnym faworytem w bibliotece mojego dwuletniego syna. Czytamy, opowiadamy, zadajemy pytania lub oglądamy - można spędzić z nią czas na wiele sposobów. Piękne ilustracje na białych kartach, opowiadanie z przesłaniem, mówiące o rzeczach ważnych. Polecam.

Dziecku bardzo się podoba. Lubi do niej co chwilę wracać.

Dziecku bardzo się podoba. Lubi do niej co chwilę wracać.

Swietna ksiazeczka.

Swietna ksiazeczka.

Ta książka jest po prostu cudowna :) Bardzo fajne ilustracje oraz relacje między zwierzętami w lesie i wspaniały morał, że razem jest najlepiej, polecam!

kocham takie opowiadania, z morałem, wzruszająjąca, ideał dla 4 latka.

kocham takie opowiadania, z morałem, wzruszająjąca, ideał dla 4 latka.

Wzruszyłam się. Krótka i piękna, trafia w sedno. Polecam i dzieciom, i dorosłym.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Najlepsza zupa na świecie