Za dużo marchewek

2019-07-11
32 min.
Małgorzata Cebo-Foniok
dla dzieci marchewki edukacja

Królik narobi trochę bałaganu zanim zrozumie, że przyjaźń i dzielenie się z innymi jest ważniejsze niż posiadanie. Mądra książka, z pięknymi ilustracjami.

Co za dużo, nawet czegoś zdrowego jak marchewki, to niezdrowo! Urzekła mnie ta historia! A morał prima sort!

Piękne, klimatyczne ilustracje.
Takie... marchewkowe :D
Marchewki, marchewki, marchewki - gdzie nie spojrzę tam marchewki. ;)
Aż chce się zaśpiewać - Marchewkoooowe pole rośnie wokół mnie...

"Za dużo marchewek" to zabawna, urokliwa opowieść o tym, że "co za dużo, to niezdrowo".
Królik, miłośnik marchewek ma niebywałe szczęście. Poza miliardami marchewek, które ma w swoim posiadaniu, ma również wspaniałych, zawsze pomocnych i troszczących się o niego przyjaciół.
Publikacja przypomina o tym, co jest w życiu najważniejsze. Nie dajmy się zaślepić sporą ilością ekhm... marchewek. To nie one i nie w takiej ilości są nam niezbędne do życia. Chciwość nie popłaca.
Polecam.

Piękne, klimatyczne ilustracje.
Takie... marchewkowe :D
Marchewki, marchewki, marchewki - gdzie nie spojrzę tam marchewki. ;)
Aż chce się zaśpiewać - Marchewkoooowe pole rośnie wokół mnie...

Bardzo lubię @wydawnictwo_amber za jego ilustracje i "łagodne" książki. Jest w nich coś takiego, czego brakuje w innym publikacjach, chyba tej dziecięcej niewinności.
W Za dużo marchewek, dziecko uczy się, że przez łakomstwo królika, jego przyjaciele tracą swoje domy...ale na szczęście królik zmądrzeje.
Piękna i mądra książka ❤🌹

Piękna i mądra książka ❤🌹

Niby od przybytku głowa nie boli, ale zwierzaki z tej opowieści chyba miałyby na ten temat inne zdanie...

Jak do tej pory książki z Amberka mnie nie zawiodły. Świetne ilustracje, mądry przekaz podany w zabawny sposób, sympatyczni bohaterowie. Tak też było z książką Katy Hudson. Polecam!

Mój dwulatek polubił tę książkę od pierwszego wejrzenia. Książka jest przepięknie zilustrowana, aż chce się oglądać te wszystkie marchewki i zwierzęta. Tekst napisany jest prostymi, krótkimi zdaniami, więc moje dziecko bardzo szybko nauczyło się je powtarzać. Pojawiają się tu także onomatopeje, które również chętnie powtarza syn. Odniosłam wrażenie, że książka też w ciekawy sposób angażuje emocjonalnie moje dziecko; było to wyraźne przy scenie kulminacyjnej u Bobra. Myślę, że warto sięgnąć po tę książkę. Jest piękna, zajmująca i ma dobre przesłanie. Można ją śmiało polecić minimalistom, którzy mają dzieci :)

Jeszcze jakiś czas temu nie zdawałam sobie sprawy, że wybór książek dla dzieci jest tak ogromny. Wśród wielu tytułów, staram się wynajdywać dla moich córek te naprawdę wartościowe . Do jednych z najbardziej udanych należy zaliczyć "Za dużo marchewek". To idealna pozycja już dla dwulatków.

Ta książka jest nie tylko zabawna zarówno dla dzieci, jak i rodziców, ale przede wszystkim mądra. Zawiera bardzo ważne przesłania, które są przemycane w treści. Nawet te najmłodsze dzieci, mogą zrozumieć to co najważniejsze, dobrze się przy tym bawiąc. Treść w żaden sposób nie jest moralizatorska. Postacie są barwne i urocze. Królik ma naprawdę wspaniałych przyjaciół. Niewątpliwym plusem jest również to, że treść została zilustrowana bardzo ładnymi rysunkami. Zdania nie są długie, więc dzieci się nie zniechęcą ani nie wynudzą. Ta pozycja to przeciwieństwo przemądrzałej i wszystkowiedzącej Kici Koci, której ja jako dorosła nie trawię, a u moich dzieci też nie wzbudziła sympatii.

Pięknie zilustrowana opowieść dla najmłodszych o tym, że lepiej dawać niż gromadzić. Mali czytelnicy mogą się przekonać jak bardzo problematyczny może okazać się nadmiar posiadanych dóbr, a śledząc perypetie króliczka z pewnością dojdą do wniosku, że nawet jeżeli jakąś rzecz bardzo się kocha, to i tak można się nią podzielić, bo najważniejsi w życiu są przyjaciele, którzy cię otaczają.

Książeczka wydana została bardzo ładnie i starannie. Szata graficzna, kolory i duży format zachwycają. Niestety tekst nie dorównuje oprawie. Wydaje się być niedopracowany i przez to stał się tylko tłem dla wspaniałych ilustracji. Szkoda, bo pomysł wart był lepszego wykonania.

Nawet nie jestem w stanie policzyć, ile razy czytałam tę książkę z dzieckiem.
Królik uwielbia marchewki, które, można powiedzieć, kolekcjonuje. Ma ich tak dużo, że nie sam nie miesci się w swojej norce. Z pomocą przychodzi żółw. Przyjaciel oferuje wspólne mieszkanie w skorupce. Królik bez pardonu pakuje się do żółwia, oczywiście z marchewkami, w konsekwencji czego skorupka żółwia pęka. Teraz obydwaj nie mają gdzie mieszkać Kolejni przyjaciele oferują pomoc i kolejne domy są niszczone. Wszystkiemu winny jest królik, jego chęć posiadania.
Czy królik się opamięta? Co stanie się z jego przyjaciółmi, którzy stracili swe domy?

Przepiękne ilustracje przykrywają troszkę niedobór treści. Myślę, że po dwóch, trzech razach sami będziecie wiedzieć, gdzie trzeba dodać coś od siebie. Oczywiście wszystko zależy z jak dużym dzieckiem czytamy, bo być może treść oryginalna będzie wystarczająca.

Przyjaźń, gonitwa za dobrem materialnym, umiejętność przeproszenia, chęć posiadania, chęć posiadania więcej i więcej i ... o tym trzeba rozmawiać z młodym czytelnikiem.

Książka czytana z 2,5latkiem.

Nawet nie jestem w stanie policzyć, ile razy czytałam tę książkę z dzieckiem.

nie bez powodu to taki wielki bestseller ! rodzic który nie zna tej książki to chyba nie czyta dzieciom ;)
pięknie zilustrowana, z dobrym i mądrym przesłaniem . ponadczasowa !

o sile przyjaźni i pomocy innych która w chwilach kryzysowych i trudnych jest nieoceniona.
o tym że BYĆ zdecydowanie jest ważniejsze niż MIEĆ

pięknie zilustrowana, z dobrym i mądrym przesłaniem . ponadczasowa !

o tym że BYĆ zdecydowanie jest ważniejsze niż MIEĆ

Dodaj cytat z książki Za dużo marchewek