Wielka księga superskarbów. To co naprawdę się liczy

Okładka książki Wielka księga superskarbów. To co naprawdę się liczy Rocio Bonilla, Susanna Isern
Okładka książki Wielka księga superskarbów. To co naprawdę się liczy
Rocio BonillaSusanna Isern Wydawnictwo: Mamania opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
opowieści dla młodszych dzieci
El gran libro de los supertesoros
Mamania
2021-03-17
2021-03-17
40 min.
Jowita Maksymowicz-Hamann
Rodzina wspomnienia nauczyciele przyroda zwierzęta przyjaciele marzenia Dla dzieci Wiek 3-5

Okładka książki Supermoce. Notatnik odkrywcy Rocio Bonilla, Susanna Isern
Supermoce. Not... Rocio Bonilla, Susa...
Okładka książki Intruzi Susanna Isern, Sonja Wimmer
Intruzi Susanna Isern, Sonj...

A Ty, co cenisz sobie najbardziej?

„Wielka księga SuperSkarbów” to skarbnica najważniejszych dla dziecka wartości. W to co wierzymy, rzeczy które sprawiają nam radość, nasze skarby na drodze do krainy szczęśliwości. Są to pewne składowe nas samych, które świadczą o naszej oryginalności i niepowtarzalności. Dzięki nim się od siebie różnimy, albo bardziej do kogoś upodabniamy. Ogromnym skarbem dla niejednego z nas jest z pewnością rodzina, przyjaciele, zdrowie, zachowane w pamięci wspomnienia czy też skrywane gdzieś głęboko marzenia. Często dużą rolę odgrywa w naszym życiu przyroda, zwierzęta, autorytety, literatura, pasje, a także nieubłaganie uciekający z zawrotną prędkością czas. Najważniejsze są skarby niematerialne, te bezcenne i na zawsze zachowane w naszych głowach. Tego typu właśnie tajemnice skrywa w sobie książka dla dzieci Susanny Isern. Jak zwykle mądra, piękna i bogata w pewną wiedzę. Polecam gorąco.

A Ty, co cenisz sobie najbardziej?

Ta niepozorna, pięknie wydana książka to zbiór krótkich opowiadań na temat tego, co naprawdę powinno liczyć się życiu. Odnosi się do tego, co jest ważne, co sprawia, że na naszej twarzy pojawia się uśmiech, co nas uspokaja czy też co powoduje ciepło na sercu… Uświadamia nam, ze najważniejsze skarby wcale nie są materialne, są blisko nas tylko trzeba nauczyć się je dostrzegać.
Myślę, ze ta książka będzie cudownym wstępem do rozmowy z dzieckiem na temat wartości i tego co powinno być w życiu najważniejsze. Czy te najważniejsze super skarby – rodzina, przyjaciele, marzenia, wspomnienia nie sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi?? Czy to właśnie nie one schowane w sercu i w pamięci będą dla nas otuchą w trudnych chwilach?
Nie zapominajmy o tym co daje nam szczęście i zadbajmy o nie koniecznie…

Rozejrzyj się wokół i powiedz co daje Ci szczęście… To zadanie banalne i oklepane? Z jednej strony tak, ale… czy dzieci to potrafią? A to przecież najprostszy sposób, żeby pokazać im jak wiele w życiu już mają i jak bardzo ważne jest to też w świecie dorosłych.

„Wielka księga superskarbów” to zbiór krótkich opowiadań o tym, co naprawdę liczy się w życiu.

Głównymi bohaterami są dzieci i ich największe skarby. Jest więc Sara, która wybiera się na obozowisko wraz ze swoimi przyjaciółmi i to właśnie dzięki nim ten wyjazd będzie najlepszym na świecie. Jest też Nico, który uwielbia odkrywać nowe miejsca w swoim najbliższym otoczeniu i odkrywać też ten dalszy świat – jego superskarbem jest jeździć coraz dalej. Natomiast Ana najbardziej lubi swoją tajną kryjówkę w domku na drzewie, gdzie może pisać, malować i marzyć. A dla Omara największym skarbem jest przyroda, o którą dba i uczy troszczyć się o nią innych.

POLECAM! Szczególnie dla dzieci tak 3-6/7 lat :)

Głównymi...

• Dla dzieci
  • Dzieci
  • Samodzielne
  • Dla szkrabów
  • .2021

Dodaj cytat z książki Wielka księga superskarbów. To co naprawdę się liczy