Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku

Dodaj do pakietu
Średnia ocen

                5,8 5,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Okładka książki Upadła praworządność. Jak ją podnieść Tomasz Pułról, Stefan Sękowski
Ocena 8,7
Upadła praworz... Tomasz Pułról, Stef...
Okładka książki Fronda nr 58 wiosna 2011. Męczennicy XXI wieku Magdi Cristiano Allam, Artur Bazak, Bogna Białecka, Aleksander Bocianowski, Marta Brzezińska, Grzegorz Górny, Tadeusz Guz, Lech Jęczmyk, Jessica Morgan, Artur Mrówczyński-Van Allen, Vladimír Palko, Luis Eladio Pérez Bonilla, Jan Polkowski, Redakcja kwartalnika Fronda, Stefan Sękowski, Robert Skrzypczak, Grzegorz Strzemecki, Taras Suchorebryk, Stanisław Taraszkiewicz, Tomasz P. Terlikowski
Ocena 3,4
Fronda nr 58 w... Magdi Cristiano All...

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
5,8 / 10
19 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
848
203

Na półkach: ,

Krytycznie o polskiej polityce z pozycji konserwatywno-liberalnych i republikańskich piórem jednego z ciekawszych publicystów młodszego pokolenia. Niezłe, ale w większej części niespecjalnie odkrywcze i nowatorskie. Wyjątkiem jest bardzo interesujący i nieszablonowy rozdział o polskiej gospodarce po 1989 r. ("Społeczeństwo właścicieli"), gdzie autor pisze krytycznie o różnego rodzaju błędach polskiej transformacji (prywatyzacja, reprywatyzacja, nadmierny monetaryzm Balcerowicza), równocześnie nie potępiając jej w całym zakresie. Ciekawe dlatego, że tego rodzaju krytyka jest zwykle prowadzona z pozycji lewicowych, ponadto Sękowski nie popada w dogmatyczny liberalizm, broniąc choćby prób odtwarzania spółdzielczości w Polsce.

Krytycznie o polskiej polityce z pozycji konserwatywno-liberalnych i republikańskich piórem jednego z ciekawszych publicystów młodszego pokolenia. Niezłe, ale w większej części niespecjalnie odkrywcze i nowatorskie. Wyjątkiem jest bardzo interesujący i nieszablonowy rozdział o polskiej gospodarce po 1989 r. ("Społeczeństwo właścicieli"), gdzie autor pisze krytycznie o...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1
1

Na półkach:

Nudna analiza społecznych efektów rządzenia. Jestem zawiedziony. Nie rozumiem skąd te peany od prawicowych i lewicowych publicystów. Najciekawszy publicysta młodszego pokolenia? (za Ziemkiewiczem) To chyba jakaś kpina. Tytuł mógłby sugerować jakoby była to rzeczowa analiza rządów dobrej zmiany wraz z oceną poprzedników, a to wcale nie jest tematem dostatecznie zagłębionym w książce (niezły chwyt marketingowy!). Za to są jakieś banały o "odpolitycznieniu polityki" i do niczego prowadzące rozważania o niestworzonej klasie średniej. I to ma być odkrywcze? Autor sam strzela sobie w stopę kiedy mówi, że "zdaję sobie sprawę, że moje kolejne próby udowodnienia iż rządy PiS nie różnią się specjalnie od rządów PO, mogą być dla wielu czytelników nieprzekonujące. Ktoś może powiedzieć, że partia Kaczyńskiego różni się zasadniczo od ugrupowania Schetyny. Dotyczy to takich kwestii, jak problemy socjalne, kulturowe czy polityka zagraniczna. I będzie miał rację". Gdzie tu logika?

Nudna analiza społecznych efektów rządzenia. Jestem zawiedziony. Nie rozumiem skąd te peany od prawicowych i lewicowych publicystów. Najciekawszy publicysta młodszego pokolenia? (za Ziemkiewiczem) To chyba jakaś kpina. Tytuł mógłby sugerować jakoby była to rzeczowa analiza rządów dobrej zmiany wraz z oceną poprzedników, a to wcale nie jest tematem dostatecznie zagłębionym w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
538
242

Na półkach:

Każdy, komu daję tę książkę do ręki, by przekartkował sobie pierwsze strony, stwierdza, że "dobrze się czyta". I faktycznie. Stefan Sękowski - mi bliżej nieznany politolog i dziennikarz - pisze dobrze i bez zbytniego moralizatorstwa. Choć temat jest ważny i wydaje się ciężki, to narracja przeprowadzona jest w zadziwiająco lekki sposób. Nie jest to publikacja polityczna wymierzona w kogokolwiek. Sękowski nikogo nie atakuje, waży racje, przedstawia szeroki kontekst społeczno-ekonomiczno-polityczny i dobiera trafne argumenty.

To książka mądra i potrzebna, dodatkowo napisana przez młodego człowieka, któremu nie można zarzucić stronniczości. Moim zdaniem powinna trafić do wszystkich posłów obecnej kadencji oraz stać się lekturą obowiązkową na studiach politologicznych. Tak szeroko zakrojonej analizy stosunków polityczno-ekonomicznych po 1989 roku można ze świecą szukać. Poza wartością edukacyjną książka stanowi też przestrogę dla polityków zajętych walką między sobą, a nie Polską. Bardzo podobało się mi jedno z końcowych stwierdzeń autora, że niechybnie mylą się ci, którzy uważają, że polityka wszystkich interesuje. Tak naprawdę nie interesuje połowy Polaków.

Każdy, komu daję tę książkę do ręki, by przekartkował sobie pierwsze strony, stwierdza, że "dobrze się czyta". I faktycznie. Stefan Sękowski - mi bliżej nieznany politolog i dziennikarz - pisze dobrze i bez zbytniego moralizatorstwa. Choć temat jest ważny i wydaje się ciężki, to narracja przeprowadzona jest w zadziwiająco lekki sposób. Nie jest to publikacja polityczna...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
avatar
82
40

Na półkach:

Bardzo ciekawy esej konserwatywnego autora, jednak potrafiącego zachować zdrowy dystans do obecnej sytuacji politycznej. Warto, aby po tę lekturę sięgnęli zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy "dobrej zmiany".

Bardzo ciekawy esej konserwatywnego autora, jednak potrafiącego zachować zdrowy dystans do obecnej sytuacji politycznej. Warto, aby po tę lekturę sięgnęli zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy "dobrej zmiany".

Pokaż mimo to


Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku


Reklama
zgłoś błąd