Pan Smrodek kąpie się tylko w oczku wodnym!

Okładka książki Pan Smrodek kąpie się tylko w oczku wodnym! David Walliams
Okładka książki Pan Smrodek kąpie się tylko w oczku wodnym!
David Walliams Wydawnictwo: Mała Kurka literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mr Stink
Mała Kurka
2014-10-22
2014-10-22
2010-05-27
Karolina Zaremba

Hmmm, jeśli o mnie chodzi początek nie zapowiadał się aż tak ciekawie, no i ten tytuł "Pan Smrodek"?! Córka natomiast od razu bardzo entuzjastycznie podeszła do tej lektury. Czytałyśmy codziennie aż do ostatniej strony. Książka jest zabawna, ale nie głupiutka. To książka o tym, co ważne - o relacjach rodzinnych i o uganianiu się za karierą. Pan Smrodek to bardzo mądry człowiek, który przeszedł w życiu dużo i służy radą każdemu kto chce jej posłuchać.
Do pośmiania, może nawet do popłakania, a na pewno do przeczytania!

Pan Smrodek to fantastyczna książka, która wzrusza, ale również bawi. Jest bardzo wciągająca i naprawdę ciężko oderwać się od lektury. Walliamsowi udaje się poruszyć całą masę ważnych tematów, wobec których niektórzy przechodzą obojętnie lub ich nie dostrzegają. Pan Smrodek piętnuje kłamstwa nie tylko domowników, ale i polityków. Brzydzi się krzywdą innych osób i faworyzowaniem. Co więcej, pokazuje, że dzięki szczerym rozmowom (i czasem odważnym decyzjom) jesteśmy w stanie przejrzeć na oczy i dostrzec problemy, które nas otaczają aby w końcu móc je rozwiązać i sobie z nimi poradzić.

Więcej o książce: https://karolinalubas.pl/2020/07/03/kazdy-ma-swoja-historie-czyli-o-bezdomnosci-i-samotnosci-okiem-walliamsa/

Fenomenalna propozycja dla dzieci, w szczególności tych, które nie lubią czytać. Polecam ogólnie wszystkie pozycje tego autora, również w formie audiobooków. Moi uczniowie, nawet ci "nieczytający" chętnie słuchają przygód "Małego miliardera" i wzruszają przy historii "Pana Smrodka".

Na półkach: , , , , , ,

Książeczka o przyjaźni, miłości i rodzinie. Walliams również pokazuje dzieciakom świat brudnej polityki. Dla mnie to nie Pan Smrodek był "brudny", ale inni ludzie, których Chloe spotykała na swojej drodze.
Kim naprawdę był Pan Smrodek i dlaczego jego niespokojna dusza potrzebowała ciągłej wędrówki dowiecie się z tej książeczki. Każdy człowiek ma swoją historię.

Jak zwykle David Walliams ma dzieciom coś bardzo ważnego do przekazania w dowcipny sposób.
Rozśmiesza i wzrusza do łez, dzieci go uwielbiają, a więc dorośli także.
Polecamy!

Rozśmiesza i wzrusza do łez, dzieci go uwielbiają, a więc dorośli także.
Polecamy!

Kolejna świetna książka Davida, po którą sięgnęłam i mogę polecić. Również w niej nie zabrakło ciekawych postaci oraz humorystycznych wstawek.

Bardzo ciekawa i mądra książka dla dzieci pokazująca problem bezdomności, problemy w rodzinie, odrzucenie, pęd do kariery i wiele, wiele innych.

wzruszająca opowieść, również zabawna i orginalna

wzruszająca opowieść, również zabawna i orginalna

Jest to kolejna ciekawa książka Dawida Walliamsa.
Pochłonęłem ją w dwie noce. Jest to pozycja dla wielbicieli kontrowersyjnych zapachów.

Jest to kolejna ciekawa książka Dawida Walliamsa.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam