Bieganie jest proste

2014-04-16
2014-04-16
bieganie sport

Okładka książki Regulacja masy ciała w sporcie Justyna Mizera, Krzysztof Mizera
Regulacja masy... Justyna Mizera, Krz...
Okładka książki Żywienie młodego sportowca. Co jeść, by zostać mistrzem. Justyna Mizera, Krzysztof Mizera
Żywienie młode... Justyna Mizera, Krz...

Dla mnie, czyli osoby kompletnie zielonej w kwestii biegania i odpowiedniej diety była to ciekawa książka. Myślę, ze potrzebowałem właśnie takiej niewielkiej pigułki zwiększającej moją motywację. Choć oczywiście dopiero po jakimś czasie okaże się, czy dostałem odpowiedniego kopa i czy zrealizuje swoje skromne cele:)

Po długiej przerwie postanowiłem postanowiłem wrócić do biegania. W tym sezonie postanowiłem podejść do tematu profesjonalnie, w związku z czym zakupiłem kilka książek na temat biegania. Tym razem chcę obejść się bez większych kontuzji. Oczywiście jakieś pojęcie o bieganiu mam, ale chciałem pogłębić wiedzę.

Doktor Mizera serwuje mi ładnie wydaną książkę, a w niej ładne fotosy i wiedza bardzo ogólna. Niestety, nie dane mi było dowiedzieć się niczego, czego bym nie wiedział. Zupełni laicy znajdą tam ciekawe informacje, a ciut zaawansowani zwyczajnie będą zawiedzeni.

Książka może być doskonałym prezentem dla rozpoczynającym przygodę z joggingiem. Podstawy i nic więcej, poza ładnym wydaniem na dobrej jakości papierze i zdjęciami, które dominują nad tekstem.

Doktor Mizera serwuje mi ładnie wydaną książkę, a w niej ładne...

Dobra książka dla osób, które chcą zacząć regularnie biegać, ale kompletnie nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Są tu zawarte same ogólniki i podstawy idealne dla początkujących, ale jeśli ktoś pragnie bardziej zagłębić się w temat, trzeba sięgnąć po bardziej specjalistyczną literaturę.

Książka zmotywowała mnie do działania. Mizera dobrze wyjaśniana teorię dotyczącą biegania. Polecam osobom, które zaczynają przygodę z tą formą aktywności :)

Z jednej strony - bardzo dobry prezent dla kogoś, kogo chcemy zachęcić do biegania. Zawiera podstawowe informacje, ładna, kolorowa.
Z drugiej - nie zawiera niczego, czego już wcześniej nie doszukałem się w sieci.

Książka bardzo faja, dobre się ją czyta. Dużo ciekawostek z fizjologii biegacza, czego zawsze mi brakowało w książkach dla biegaczy, rozpiane rzeczowe i skuteczne (przetestowałem) treningi, fajne są też zalecenia dietetyczne i rozpisana dieta - tego nie spotkałem w podobnych książkach.

Książka chyba tylko dla zupełnych nowicjuszy. Doświadczeni biegacze raczej nie znajdą tu przydatnych porad.

Polecam każdemu, kto zaczyna przygodę z bieganiem. Warto wiedzieć, co się dzieje z naszym organizmem, jak dostosować się do różnych warunków (z butami, dietą itp.) i mieć z tego FUN:)

Zgadzam się z poprzednią opinią, że książka nie zawiera niczego, czego nie można znaleźć w internecie. Natomiast warto wydać te kilka groszy, aby mieć wszystkie podstawowe informacje w jednym miejscu, zamiast szperać w sieci.
Polecam!

Polecam!

Zbyt wiele ogólników.

Zbyt wiele ogólników.

• 2017
  • Sport
  • Bytom
  • ZaaQ'16

Dodaj cytat z książki Bieganie jest proste