Mój dziadek zamienia się w słonia

Okładka książki Mój dziadek zamienia się w słonia Magdalena Babińska, Jakub Ćwiek
Okładka książki Mój dziadek zamienia się w słonia
Magdalena BabińskaJakub Ćwiek Wydawnictwo: bookrage.org fantasy, science fiction
bookrage.org
2017-11-25
2017-11-25

Nie, ja nie płaczę, to tylko coś wpadło mi do oka. Przemijanie i śmierć to tematy, z którymi nie da się oswoić. Nie da się na nie przygotować w żaden sposób. A jednak ta książka dodaje otuchy. Warto przeczytać dziecku. Warto dać dziadkowi. I warto w życiu stosować trzy opisane w historii reguły.

Ta książka do mnie nie przemówiła . Przeczytałam jako ciekawą historię ale bez emocji.

Przejęłam się tym, co napisała Kamila:
„Aktywowałam Storytel głównie z myślą o tej książce. I byłoby warto aktywować tylko dla niej. Wspaniała, cudowna, mądra, wzruszająca, smutna, ale krzepiąca zarazem lektura.”

A że mam Storytel i bardzo wiekowego seniora w rodzinie, książka ma ocenę 8,8pkt, a lektura trwa chwilkę, więc wcisnęłam ją poza kolejnością. Kamilo, dziękuję za podpowiedź.
Cudowna. O tym jak przygotować dziecko na odejście kogoś bliskiego i podpowiedź jak senior mógłby rozmawiać o tym z dzieckiem.
Zgodnie z tytułem dziadek zamienia się w słonia. Tylko jak się to ma do stereotypowego poglądu, że zmarły siedzi na chmurce i patrzy na nas z nieba. Słoń na chmurce? Mniejsza o to.

Uważam, że książka powinna być na wyposażeniu każdej domowej biblioteczki. Życzę nam wszystkim dużo dobrego, zdrowia i długiego życia, ale nigdy nic nie wiadomo.

Przejęłam się tym, co napisała Kamila:

Aktywowałam Storytel głównie z myślą o tej książce
I byłoby warto aktywować tylko dla niej.
Wspaniała, cudowna, mądra, wzruszająca, smutna ale krzepiąca zarazem lektura. Znakomicie napisana i pięknie przeczytana przez Jarosława Boberka. Żałuję że nie ma Jej w papierze. Kupiłabym chętnie 30 egzemplarzy bo ta książka zasluguje na to by posłać ją w świat
Jeśli macie możliwość- czytajcie

Aktywowałam Storytel głównie z myślą o tej książce
I byłoby warto aktywować tylko dla niej.
Jeśli macie...

Wspaniała, ciepła, mądra, wzruszająca historia o rodzinie, miłości, śmierci i radzeniu sobie ze stratą ukochanej osoby. Przesłuchałam w audiobooku, bo wydaje mi się, że nie ma wersji papierowej (niestety, bo chciałabym mieć tę książkę na swojej półce),w wykonaniu Jarosława Boberka. Świetna książka nie tylko dla dzieci.

Wzruszająca książka zarówno dla dzieci jak i dorosłych czytelników.

Idealny przewodnik, który ukazuje, jak oswoić dziecko ze stratą bliskiej mu osoby

Wzruszająca książka zarówno dla dzieci jak i dorosłych czytelników.

Przemijanie...to zawsze jest trudny temat. Poziom trudności wzrasta jeżeli trzeba wytłumaczyć dziecku co się dzieje z jego ukochanym "dziadziem" i dlaczego nie możemy już go odwiedzić.
Jakub Ćwiek w fantastyczny sposób pomógł rozwiązać ten problem. Przecież to takie proste! Dziadek po prostu zamienia się w słonia i musi odejść tam, gdzie chodzą słonie.

Piękna historia, która pokazuje jak przekazać dzieciom wiadomość o umieraniu, jednocześnie z dobrymi i mądrymi poradami. Poza tym cudowne obrazki Magdaleny Babińskiej. Ja osobiście wzruszyłam się czytając tą historię. Polecam gorąco, nie tylko dla dzieci.

Może troszkę przesadziłam z oceną, ale uważam, że warto. Przede wszystkim warto przeczytać dziecku!
Więcej:

Więcej:

Jak pożegnać się z ukochanym wnukiem tak, by ten nie czuł smutku i jednocześnie jak udzielić mądrych, życiowych rad, by nie brzmiały, jak przynudzanie zgreda? Tego właśnie uczy Jakub Ćwiek w swoim opowiadaniu, kierowanym zarówno do dzieci, jak i do dorosłych.
Dodatkowym atutem są rysunki Magdaleny Babińskiej, pięknie pokazujące więź łączącą dziadka z wnukiem.

• Ebooki
  • BookRage.org

Dodaj cytat z książki Mój dziadek zamienia się w słonia