Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.51 zł

Mgła

Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Warbook Cykl: Jakub Tyszkiewicz (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Warbook
Jakub Tyszkiewicz
Mgła
Jakub Tyszkiewicz (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Jakub Tyszkiewicz

Kolejna część cyklu. Po pierwszej która mnie wciągnęła kolejne już słabsze.
Mgła chyba najsłabsza. Fakt czyta się szybko i czeka się na przełom. I nagle ostatnia strona. Książka dobra ale patrząc na cykl oczekiwałbym czegoś więcej

Polityka, terroryzm, wyścig z czasem, zdrada - tak w skrócie o tym jest książka. Ciąg dalszy przygód podinspektora Jakuba Tyszkiewicza. Dobrze się czytało, akcja wartka, nie było jakiś przestojów, intryga rozbudowana, cała historia tak została skonstruowana ze mogłaby się wydarzyć w rzeczywistości. Autor stara się dokładnie zgłębić temat i to się wyczuwa w sposobie...

W porównaniu do książek z cyklu wojna, to słaba. Inne z Tyszkiewiczem i Krzeptowskim też jakoś bardziej mi podeszły.

Terroryzm, niezła intryga, trochę akcji, rozgrywki polityczne w tle - świetny tom.

Najsłabsza z wszystkich części, więcej tutaj wątków zdrad i smutku niż samej akcji. Czyta się nadal lekko, chociaż opisy trochę męczą.

Fabuła bardzo fajna, narracja i styl pisania - zmienił się dla mnie zbyt mocno względem poprzednich tomów i nie przypadł mi do gustu

No cóż... książka nie jest zła, ale Ciszewski zaczyna mnie powoli męczyć. Sama fabuła nawet ciekawa, jednak opisy czasami doprowadzały mnie do szału. Nie wnosiły niczego, takie masło maślane. Antropomorfizacja rzeczy, mebli
nieco mnie zaskoczyła. Zabieg ten wyglądał śmiesznie.
Mimo wszystko za pomysł i przeprowadzenie dochodzenia + Kiedy trzeba było akcja nabierała rozpędu...

Kontynuacja serii która trzyma poziom.

SZCZUR UGRYZŁ MNIE W SZYJĘ

Żona wywiozła mnie na odpoczynek do starego domku w górach. Po drodze wstąpiła do biblioteki i poprosiła o jakieś książki. I to był strzał w kolano.
Pisarzy kryminałów nazywam kryminalistami. Dotyczy to także kobiet, wśród których już jest mnóstwo kryminalnych sław.
Niedługo nie będzie można pisać innej literatury. Będzie to zabronione....

Najsłabsza z dotychczas przeczytanych przeze mnie części (pominąłem jedną, więc ta jest trzecia). W zasadzie nie do końca wiadomo, co autor chciał przekazać i przedstawić. Mniej ciekawych pomysłów, za to jakby więcej zdrad i nerwów. Mimo braku ciekawych wątków autorowi udaje się utrzymać napięcie, za co na pewno należy się pochwała. Mam nadzieję, że kolejna część podniesie...

• 2018
  • Przeczytane 2018