Mgła

Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Warbook Cykl: Jakub Tyszkiewicz (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Warbook
Jakub Tyszkiewicz
Mgła
Jakub Tyszkiewicz (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Jakub Tyszkiewicz

Swiat polityki jest mi zupełnie obcy, nie wiem kto kim jest tu. Ta warstwa jest mi obca. Po jej odrzuceniu niewiele zostaje. Mgły nie wyczuwa się. Plusem jest dobrze napisana książka, którą dobrze słucha się. Może deszcz mi coś wyjaśni?

Do „Mgły” zabrałam się znając już jej kontynuację, czyli „Deszcz”. Było to zatem dość dziwne doświadczenie, cofanie kalendarza po to jedynie by uzupełnić wiedzę na temat okoliczności wydarzeń, których nie tylko doraźne rozstrzygnięcie, także długofalowe następstwa nie stanowią już żadnej zagadki. Jednak nie żałuję, mimo że taka odwrócona kolejność poznawania zawodowych i...

Już nieco inny nastrój, ale cieszy powrót bohaterów. Szkoda, że jednej już nie ma.

Jest mi strasznie przykro, ale wg mnie „Mgła” jest najgorszą częścią cyklu meteorologicznego. Poprzednie części pochłonęłam. Były bardzo wciągające, pełne zwrotów akcji i przejmującego tytułowego zjawiska meteorologicznego.
Tutaj tytułowej mgły w ogóle nie wyczułam, jest bardzo kiepsko i mało zauważalnie wplątana w treść. Natomiast nadmiar politycznych rozgrywek i całego...

Pomysł ciekawy, ogólnie się dobrze czyta ale jeśli mam porównywać z częścią MRÓZ to póki co każda wypada słabo... nawet to, ze pracowalem w PKiN i przy strefie kibica nie obroniło UPAŁ od takiej sobie noty.

Dobra seria kryminałów. Dobrze i szybko się ją czyta. Fajny pomysł, zaskakujący przebieg zdarzeń. Polecam

Autor książki należy do moich ulubionych autorów. Powieść wspaniale napisana , a czytając każdą stronę ma się wrażenie że tempo akcji narasta do tego stopnia , że nie można się oderwać od czytania.
Polecam

Seria "Jakub Tyszkiewicz" jest według mnie dobra, ale przy każdej części czuję pewien niedosyt. Autor porusza ważne kwestie, wprowadza nas w poważny sensacyjny wątek, rozbudowuje napięcie, a następnie nie mając pomysłu na tak rozdymany temat, po prostu spuszcza powietrze i z zapowiadającej się rewelacji, mamy zwykłą historię bez pomysłu na utrzymanie na odpowiednio wysokim...

Jak zawsze, czytając serie powieści z Tyszkiewiczem na czele i tym razem podszedłem do książki z przymrużeniem oka. O ile lubię realizm, o tyle w tytułach pana Ciszewskiego fikcja literacka była w graniach zdrowego rozsądku i dodawała sporo sensacji. Była to dobrze dobrana proporcja fabuły z rzeczywistym biegiem zdarzeń i domieszką odrealnienia. Natomiast w najnowszym...

2058

Dobra sensacja, w sam raz na listopadowe wieczory, choć tam pogoda również nie rozpieszczała, stąd tytuł nawiązujący do całej serii "pogodowej"
Cała seria trzyma poziom, więc tutaj jestem pod lekkim wrażeniem za co plus autorowi.
Fajnie pokazane realia naszej polityki oraz wpływu mediów. Autor przykłada dużą wagę do fachowości co się przejawia w dobrych opisach działania...

Dyskusje

• 2018