Mgła

Okładka książki Mgła
Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Warbook Cykl: Jakub Tyszkiewicz (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Jakub Tyszkiewicz (tom 4)
Mgła
Warbook
2017-12-06
2017-12-06
Jakub Tyszkiewicz

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Zdecydowanie rozstaję się z Jakubem Mortką, bo jeśli przeczytam/usłyszę jeszcze choćby jedno zdanie o tym, jaka piękna, cudowna, pociągająca, atrakcyjna, inteligentna, pełna gracji, utalentowana, olśniewająca, urocza i cholera wie co jeszcze jest żona Mortki, to puszczę pawia.

Trochę odwykłem od Cieszewskiego ale miło było wrócić, co do książki mogło być lepiej.

Szybka książka. Wciągająca z wartką akcją i wieloma wątkami. Ciekawe zwroty akcji, sporo emocji. Troszeczkę mało o samej katastrofie, ale poza tym całkiem spoko.

Czwarty tom również wart poświęcenia czasu. Dobrze skonstruowana akcja, właściwe tempo. Oceniam nieco niżej niż pierwszy tom, ale to naprawdę dobra pozycja.

Z cyklami jest jak z długodystansowym bieganiem. Trzeba dobrze zaplanować intensywność wysiłku. Tutaj autor złapał ewidentną zadyszkę.
Prześladowało mnie w trakcie książki przeświadczenie, że jest napisana przez dwójkę młodocianych naśladowców którzy całą wiedzę o świecie wzięli z poprzednich książek serii i ... z jakichś dwóch oper mydlanych. Tyle rozterek spadło nagle na wszystkich bohaterów, że do dziś nie mogę się pozbierać - tak mi się udzieliło :)

Kolejna książka o Tyszkiewiczu i Krzeptowskim. Mile spędzony czas, acz bez efektu wow jak pierwsze dwa tomy.

Kolejna część cyklu. Po pierwszej która mnie wciągnęła kolejne już słabsze.
Mgła chyba najsłabsza. Fakt czyta się szybko i czeka się na przełom. I nagle ostatnia strona. Książka dobra ale patrząc na cykl oczekiwałbym czegoś więcej

Kolejna część cyklu. Po pierwszej która mnie wciągnęła kolejne już słabsze.

Polityka, terroryzm, wyścig z czasem, zdrada - tak w skrócie o tym jest książka. Ciąg dalszy przygód podinspektora Jakuba Tyszkiewicza. Dobrze się czytało, akcja wartka, nie było jakiś przestojów, intryga rozbudowana, cała historia tak została skonstruowana ze mogłaby się wydarzyć w rzeczywistości. Autor stara się dokładnie zgłębić temat i to się wyczuwa w sposobie konstrukcji książki, jednocześnie nie zarzuca czytelnika zbyt wieloma informacjami przez co czyta się szybko, spójnie. Polecam!🙂

W porównaniu do książek z cyklu wojna, to słaba. Inne z Tyszkiewiczem i Krzeptowskim też jakoś bardziej mi podeszły.

Terroryzm, niezła intryga, trochę akcji, rozgrywki polityczne w tle - świetny tom.

Marcin Ciszewski Mgła Zobacz więcej