Bitwa

Patrick Rambaud Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna Seria: Seria Napoleońska [FINNA] powieść historyczna
La Bataille
Seria Napoleońska [FINNA]
Inne

Okładka książki Bitwa Patrick Rambaud, Frédéric Richaud, Ivan Gil
8,5
Bitwa Patrick Rambaud, Fr...

7,5/10

Wydawnictwo Finna 2002 - 206 stron.
Pierwsze wydanie francuskie z 1998r ( w tym samym formacie ) ma 400 stron.
Może to i dobra książka, tylko szkoda, że polska wersja to ledwo połowa oryginału.

"Bitwa" Patrica Rambauda jest przedstawieniem bitwy z roku 1809 stoczonej pod Aspern-Essling pomiędzy wojskami Napoleona, a oddziałami austriackimi. Co warto dodać, była bitwą dla Francuzów przegraną.

Książka ta jest świetnie napisana. Autor ma dobry styl, malowniczy, acz trochę surowy, co bardzo dobrze sprawdza się przy relacjonowaniu wojennych zmagań. Całość podzielona...

• Seria Napoleońska – Finna
  • Chcę w prezencie