Grzech

Okładka książki Grzech Max Czornyj
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Grzech
Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 1) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Eryk Deryło (tom 1)
Mroczna strona
Filia
2017-10-11
2017-10-11
literatura polska obsesja polski kryminał porwanie profiler śmierć psychopata seryjny zabójca śledztwo

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Boisz się? A będzie jeszcze gorzej

181 2 48

Trzymająca w napięciu, czyli właśnie to, co cenie w kryminałach. Na pewno sięgnę po kolejne części.

1952

Przypadkowo przeczytałam pierwszą książkę tego autora tuż po lekturze „Nocnego prześladowcy" Cartera. Cóż - podobieństw sporo, choć może być to przypadek.
„Grzech"czyta się nieźle, ale wstawki polityczne autor mógł (i powinien) sobie darować. Są niesmaczne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie pisze komentarzy, ale ta książka to mistrzostwo makabry. Faktycznie nikt nie umie tak przerażać jak Czornyj.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

I tom o detektywie Deryle. I zgodnie z stylem Max Czornyja mamy tutaj szybką akcję i mocne opisy zbrodni, nie dla wszystkich książka

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobrze się czyta cały cykl z komisarzem Deryło. Pierwszy raz przy czytaniu kryminału posiadałam ciarki na skórze. Polecam każdemu czytelnikowi który lubi taki gatunek.

Max Czorny Grzech

7/10

Szok i niedowierzanie!
Dawno nie byłem tak zaskoczony żadną książka i dawno żaden tytuł mnie tak nie zmylił. Otóż po przeczytaniu tytułu „Grzech” sądziłem, że jest to powieść przygodowa o potyczkach Grzegorza, który ma pseudonim „Grzech”, no zwyczajnie myślałem, że chłopina sobie będzie jeździć na rowerze, zje pizze, może jakieś dwa big milki czy jakiegoś loda ekipy, a tu morderstwa, klecha manipulant i takie rzeczy.

Jak już ustaliliśmy główny bohater to Eryk Deryło, a nie Grzegorz zwany Grzechem. Deryło zdystansowany antypatyczny policjant, a takich wiadomo najłatwiej polubić bo są jacyś mają charakter, słabości czy przywary. Ogólnie podoba się to dla mnie.

Autor czytelnika nie oszczędza i serwuje wymyślne, zmyślne i przemyślane metody mordów i to też się podoba dla mnie. Nie sposób się przy tej historii nudzić, bo zarówno wątki wokół śledztwa jak te wokół życia Eryka, który mimo wszystko mógł być Grzechem lub chociaż pogrzeszyć ewentualnie zjeść wafla Grześka, w sensie wafla który nazywa się „Grzesiek”, a nie wafla „Grześka”, który jest własnością Grzegorza. Rozumiecie mnie prawda?

Ciekawa brutalna i zmyślna pozycja. Według mnie dla czytelników kryminałów pozycja atrakcyjna, gdzie każdy powinien coś dla siebie odnaleźć. Dla mnie solidna pozycja i cieszę się, że to dla mnie dopiero początek cyklu.
Zmyślny z Pana architekt zbrodni Panie @maxczornyj

#thriller #thrillerpsychologiczny #czarnaowca #takczytam #czytelniczka #czytamthrillery #bookmorning #booking #bookstagramtopasja #bookstagrampl #biblioteczka #księgarnia #instaksiazka #bookstagram #maxczornyj #filia #bialystok

Max Czorny Grzech

7/10

Szok i niedowierzanie!

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jakoś tak wyszło, że po rodzinnych sagach, które uwielbiam, zatopiłam się w kryminałach. Max Czornyj, nie był moim pierwszym wyborem, podobnie jak Mróz...być może ze względu na rozgłos, achy i ochy wokół Autorów do których podchodzę z rezerwą i "czekam" na własny osąd po przeczytaniu pozycji. Pierwsze przeczytane tytuły Autora, wzbudziły moje mieszane uczucia, głównie ze względu na styl, formę przekazu i ujęcia tematu...
Pierwsza część serii z komisarzem Erykiem pozwoliła mi poznać "inną" stronę twórczości Autora. To prawdziwy majstersztyk gatunku, jaki lubię i jaki do mnie przemawia.:)
Daję ocenę osiem, tylko dlatego, że jest to pierwsza część większej serii,którą z wielkim zaciekawieniem przeczytam całą. I wszystkich innych zachęcam!!!

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Okropnie płytkie, nierealistyczne postacie i mnóstwo niepotrzebnej przemocy. Ten gatunek czytam najczęściej, trafiałam już na "krwawe" książki jednak tam przemoc miała jakieś uzasadnienie. W książkach Czornyja przemoc ma tylko szokować widza.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sprawa zaginionych kobiet ciągnąca się zbyt długo. Koniec jednak zaskoczył. Wolałabym przeczytać w książce kwestie psychologiczne mordercy i jego dokładniejsze dokonania bardziej brutalne. Na plus komisarz, który trzymał całą akcję oraz Tracz-analityk mordercy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niestety, zawiodłam się. Książka mam wrażenie, że była pisana "na luzie", w ogóle nie pasuje mi stylem do kryminału. Zupełnie nie rozumiem jej fenomenu, zakończenie przewidywalne, jeśli człowiek przeczytał w życiu więcej niż 3 książki z tego gatunku.

7 395
    2 474