Gringo wśród dzikich plemion

Wojciech Cejrowski Wydawnictwo: Bernardinum Seria: Biblioteka "Poznaj Świat" literatura podróżnicza
Bernardinum
Indianie etnografia Ameryka Południowa gringo
literatura podróżnicza
Biblioteka "Poznaj Świat"
Indianie etnografia Ameryka Południowa gringo
Inne

Sympatyczna książka przygodowo-podróżnicza stanowiąca dla czytelników prawdziwy test oddzielania autora i jego poglądów od napisanego przez niego dzieła. Autor opisuje swoje perypetie w trakcie przemierzania dzikich ostępów oraz spotkań z Indianami zamieszkującymi tereny Ameryki Środkowej i Południowej. Wszystko to napisane prostym, acz skutecznym językiem i ze sporym...

Na półkach: , , , ,

Lekka, przyjemna książka w sam raz na długie zimowe wieczory bądź poprawę nastroju. To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, a wybór właśnie tej książki na "debiut" był strzałem w dziesiątkę! Ubawiłam się do łez. Polecam!

Bardzo ciekawy zbiór opowiadań. Nie ma co czytać opinni trzeba sięgnąć po książkę!

Nawet nie zauważyłem, kiedy przekartkowałem ostatnią stronę. Bardzo dokładne opisy plemion i ich zwyczajów i do tego książka pisana na wesoło. Polecam

Nie cierpię typa (autora), ale książka mi się bardzo podobała (ocena wystawiona bezpośredno po przeczytaniu, 12 lat temu, nie wiem, jak bym dziś ten tekst odebrała).

Pewnie szlachetnie byłoby nie przenosić emocji pod adresem twórcy na jego twórczość, ale to nie takie proste, zwłaszcza że konsumując dzieło zasilam przecież konto twórcy, a jeśli ten wzbudza we mnie...

Literatura niezła, gorzej z autorem.

Książka dla ciekawych świata. Bardzo ciekawa, a momentami zabawna.

I kolejny raz, nie lubię Cejrowskiego, ale uwielbiam jego książki. Czyta się jednym tchem. Polecam.

Po co się rozpisywać. Wspaniały styl, czyta się świetnie. Każdy kto lubi podróże będzie zachwycony. Nie jest to najbardziej rozbudowana książka Cejrowskiego, ale fabuła w niej jest najbardziej dynamiczna ze wszystkich.

Książka "Gringo wśród dzikich plemion" Pana Wojciecha Cejrowskiego jest książką rewelacyjną, trzymającą w napięciu i ciągłym zainteresowaniu - ciężko się od tej książki oderwać.
Na początek muszę zaznaczyć, że "Rio Anaconda" czytałem jako pierwszą, więc będę odnosił się do tejże książki w niektórych miejscach recenzji.

W "Rio Anaconda" fabuła była bardziej zwarta,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje