Rycerze Krystalii

Patronat LC
Brandon Sanderson Cykl: Alcatraz kontra Bibliotekarze (tom 3)
powieść przygodowa 312 str.
The Knights of Crystallia

powieść przygodowa
Alcatraz

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Paluszki rybne są beznadziejne!

1 Link do recenzji

Im dalej w las tym bardziej wciąga. Początkowo trochę raził mnie sposób narracji przez głównego bohatera o imieniu jak więzienie - Alkatraz. Teraz coraz bardziej mnie bawi. W książce ukrytych jest sporo smaczków i odniesień do Harrego Potera.
Czarnym charakterem jest TA Której Imienia Nie Wolno Wypowiadać bo jest za trudne do zapamiętania. Główny bohater to porzucony...

Książka jak poprzednie szalona, pełna przygód, z możliwością wyciągnięcia wniosków.

W tej części Alcatraz w końcu ma możliwość dotrzeć do Wolnych Królestw, o których słyszał z licznych opowieści Dziadka Smerdego. Całkiem inaczej sobie wyobrażał tę krainę. Jednak tam gdzie młody Smerdy tam i kłopoty. Tym razem trzeba ocalić jeden bastylion Wolnych Królestw i zapobiec...

Książeczka jeszcze lepsza niż poprzedniczki, z ciekawymi postaciami, zwrotami akcji i wyśmienitym pociągnięciem wątków wcześniej już napoczętych. O ile pierwsza część mnie fabularnie na kolana nie powaliła, a druga miała jeden fajny twist, o tyle tutaj bardziej już widać Sandersonowy styl rozwiązywania akcji. Polecam, warto!

Co za wierutne bzdury! Nieznany kontynent, smoki i piasek teleportujacy? Tylko człowiek niespełna rozumu wymyślił by takie brednie! Jeszcze ta potworna obraza tak spokojnego zawodu! - mniej więcej tak opisał by tą książkę Bibliotekarz.

Teraz możemy przejść do właściwej opinii:
Rewelacja!
Młody Alcatraz jak zawsze jest miłą odskocznią pomiędzy poważnymi lekturami.
Pełna...

Na półkach: , , , , ,

Chyba najsłabsza ze wszystkich części, ale i tak miło się ją czyta. Historia ciekawa, wiele się dzieje, ALcatraz nie traci humoru. Już się nie mogę doczekać czwartej części i jeszcze bardziej piątej, na którą muszę czekać do października. Jednak warto, książki są bardzo odprężające i można przy nich spokojnie odpocząć.

Kolejna dość dobra część serii. W tym tomie Alcatraz dowiaduje się więcej o swoim talencie.

2019

Porządna przygodówka z elementami fantasy przeznaczona dla młodzieży. Pobudzająca wyobraźnię, stymulująca humorystycznie. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, narastającemu z tomu na tom, że Sanderson prowadzi zabawę z konwencją i mruga okiem do czytelnika bardziej wiekowego (rodzica?).

Jak zawsze zabawna, pełna absurdów i po prostu świetna.

Czytam tę serię poprzez słuchania audiobooków i muszę przyznać, że jest to chyba idealny sposób. Narrator jest świetny!

Chociaż mam 25 lat to ta seria bardzo mi się podoba. Jest tak śmieszna i rozluźniająca. A młodzieży spodoba się na pewno!

Alcatraz wraz ze swoimi przyjaciółmi i rodziną lecą do rodzinnej wyspy Bastylii. Nic nie zapowiada się dobrze już od samego początku. Maszyna którą lecą się rozpada, Bastylię czeka proces, a po całej wyspie pałętają się Bibliotekarze. Prócz tego główny bohater dowiaduje się, że jest wielką sławą i powstają o nim książki.

Powiem szczerze, że mam mieszane odczucia względem...

Autor trzyma poziom. Powieści są lekkie i zabawne. I coraz bardziej intryguje mnie co też knuje matka głównego bohatera.

Dyskusje

• 2018