Rycerze Krystalii

Patronat LC
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Iuvi Cykl: Alcatraz kontra Bibliotekarze (tom 3) powieść przygodowa
The Knights of Crystallia
Jacek Drewnowski
Iuvi
Alcatraz
The Knights of Crystallia
Alcatraz kontra Bibliotekarze (tom 3)
powieść przygodowa
Jacek Drewnowski
Alcatraz

Oficjalne recenzje i

Paluszki rybne są beznadziejne!

[ 2 ] Link do recenzji

Trzeci tom nie zawodzi, a mam wrażenie, że z każdym tomem jest jeszcze przyjemniej. Są przygody, jest humor, sympatyczni bohaterowie. Czegóż chcieć więcej? Czysta rozrywka dla młodszego i starszego czytelnika.

Trzeci tom cyklu dla młodszych nastolatków i jestem oficjalnie wciągnięty. Cykl o Alcatrazie to dla mnie najlepsze z twórczości Sandersona, lepsze niż Mistborn czy Archiwum, jak to świadczy o nim jako o pisarzu? Albo o mnie, jako o czytelniku?

Cóż, biorę się za czwartą część.

Trzecia część, a ja wciąż się świetnie bawię i widzę, że autor wciąż ma asy w rękawie. Można by się spodziewać, że z tomem na tom książki będą bardziej przewidujące, ale ja wciąż daję się zaskoczyć tak samo jak wcześniej. Dalej polecam!

Alcatraz wreszcie dociera do Nachalli i staje się sławny. Udziela ślubu, podpisuje książki i śledzi swoją matkę kiedy jego ojciec siedź w gabinecie i nie zwraca na niego uwagi. Czy Alcatraz razem z Himalają i Folsomem uratują Mokkie?

Uwielbiam ten cykl. Gorąco polecam zarówno dorosłym, jak i młodszym czytelnikom.

Ta książka ma swoje drobne mankamenty, ale czyta się szybko i przyjemnie. A do tego jestem pod ogromnym wrażeniem talentu autora do poruszania się w tak różnych gatunkach - klimatach.

POLECAM!

Napisałem w opinii do poprzedniego tomu, że to trylogia, no i myliłem się oczywiście, w świecie fantasy takich krótkich broszurek się nie pisze, na autora czegoś poniżej 1000 stron zapewne koledzy patrzą z pogardą, zatem będą i kolejne tomy - i w tym przypadku akurat to bardzo dobrze, bo historia jest napisana bardzo sprawnie, humor się skrzy (a nie irytuje), nienachalny...

Im dalej w las tym bardziej wciąga. Początkowo trochę raził mnie sposób narracji przez głównego bohatera o imieniu jak więzienie - Alkatraz. Teraz coraz bardziej mnie bawi. W książce ukrytych jest sporo smaczków i odniesień do Harrego Potera.
Czarnym charakterem jest TA Której Imienia Nie Wolno Wypowiadać bo jest za trudne do zapamiętania. Główny bohater to porzucony...

Książka jak poprzednie szalona, pełna przygód, z możliwością wyciągnięcia wniosków.

W tej części Alcatraz w końcu ma możliwość dotrzeć do Wolnych Królestw, o których słyszał z licznych opowieści Dziadka Smerdego. Całkiem inaczej sobie wyobrażał tę krainę. Jednak tam gdzie młody Smerdy tam i kłopoty. Tym razem trzeba ocalić jeden bastylion Wolnych Królestw i zapobiec...

Książeczka jeszcze lepsza niż poprzedniczki, z ciekawymi postaciami, zwrotami akcji i wyśmienitym pociągnięciem wątków wcześniej już napoczętych. O ile pierwsza część mnie fabularnie na kolana nie powaliła, a druga miała jeden fajny twist, o tyle tutaj bardziej już widać Sandersonowy styl rozwiązywania akcji. Polecam, warto!

Co za wierutne bzdury! Nieznany kontynent, smoki i piasek teleportujacy? Tylko człowiek niespełna rozumu wymyślił by takie brednie! Jeszcze ta potworna obraza tak spokojnego zawodu! - mniej więcej tak opisał by tą książkę Bibliotekarz.

Teraz możemy przejść do właściwej opinii:
Rewelacja!
Młody Alcatraz jak zawsze jest miłą odskocznią pomiędzy poważnymi lekturami.
Pełna...

Dyskusje