Klucze do ekonomii nieba

Okładka książki Klucze do ekonomii nieba Shawn Bolz
Okładka książki Klucze do ekonomii nieba
Shawn Bolz Wydawnictwo: Wydawnictwo Dawida poradniki
2017-01-01
9788377520604
Agata Raczyńska
duchowość finanse

Książka, którą trudno mi ocenić. Nie mogę odebrać wielkiej pasji jaką autor ma w kierunku Boga, ale w czasie lektury trudno mi było wejście głębiej w słowa, które pisał. Może miałem zbyt wysokie oczekiwania, a może jeszcze nie dorosłem to jej treści. Książki czyta się w określonym momencie życia, i to czy nas dotykają i jak głęboko zależy od tego co przeżywamy albo czym teraz żyjemy. Jedną rzecz z niej jednak wyniosłem – Boże obietnice dla mnie. Jak ważne by je odkrywać, przyjmować i nimi żyć.

Po króciutkiej lekturze wydrukowanej przyjemną czcionką, książka pt. „Klucze do ekonomii nieba”, której autorem jest Shawn Bolz, pozwoliła mi dokończyć materiał, nad którym pracowałam od kilku dni. Kiedy zastanawiałam się czego w nim brakuje, przypomniało mi się, że przecież mąż czyta książkę, której tematyka pokrywa się z moim esejem.
Z radością więc dzielę się z Wami pełnym treści kawałkiem nieba od strony materialnej.

Wbrew temu co twierdzi współczesna nauka wielu tradycyjnych, religijnych Kościołów, my jesteśmy stworzeni do tego aby czerpać radość z gospodarowania naszymi zasobami. Ale dzisiejszy świat koszmarnie kaleczy to pojęcie, wywołując w wyobraźni – jako człowieka bogobojnego – biednego ascetę w worze pokutnym. To raczej komplikuje niżeli upraszcza pojmowanie samej wiary, a także posiadania dóbr materialnych w jej kontekście.
Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo i z radością urządzał naszą planetę. Oddał ją nam pod opiekę i zarządzanie, z czego my czerpiemy radość na równi z Nim – nie oszukujmy się, my lubimy opiekować się naszym grajdołkiem.

„Nagle zrozumiałem, jak wypaczony obraz tych, którzy są w pracy świeckiej, mają przeciętni chrześcijanie. Mamy tendencję, by sądzić, że są oni obywatelami królestwa gorszej kategorii.” – opowiada autor. W Biblii jest dużo więcej informacji o tym jak zrobić biznes, niż jak się modlić.
Wierzę, że każdy człowiek zostaje zaplanowany jeszcze przed urodzeniem i obdarowany pasjami, które później w swoim życiu odkrywa – swoimi osobistymi talentami do różnych rzeczy. Jednak tylko relacja z Bogiem pozwala nam współpracować na właściwym poziomie, by działać na korzyść ekonomii nieba.
Niestety bez owej relacji często motywują nas: materializm i duma. Dlatego nasze talenty zostają użyte na pożytek własny, bądź dobry dla ogółu ale w rozumowaniu moralnego przeświadczenia.

„Ludzie często walczą, by zdobyć i dzierżyć władzę. Tworzą sieci kontaktów, są skupieni na zadowalaniu innych, na zdobywaniu pozycji – na służeniu sobie, angażowaniu się w politykę, dominowaniu nad innymi. To opisuje ludzką kulturę, ziemską ekonomię.”

Jeżeli jesteście ciekawi mojego eseju, zapraszam na blog: https://ekstraktzycia.blogspot.com/2019/05/pieniadze-wg-biblii-ekonomia-nieba.html

Natomiast książkę po prostu polecam jako nie tylko ciekawą opowieść ze spotkania z ministrem finansów nieba, ale po prostu świetną i rozjaśniającą wiele kwestii pozycję z gatunku literatury naszego wspólnego Ducha.

Z radością więc dzielę się z Wami...

Wreszcie wyszła po polsku... latami czekałam :) Polecam Shawna Bolza ludziom znudzonym chrześcijaństwem. Ta książka mówi nie tylko o finansowym aspekcie Bożego królestwa, porusza też takie bardziej "zwykłe" tematy. No i jest o aniołach :)

Genialna książka!!! Zresztą wszystkie książki tego autora są godne polecenia. Do KLUCZY wrócę jeszcze nie jeden raz

• Eikon ena
  • Poradnik
  • Bogactwo
  • Biznesowe

Dodaj cytat z książki Klucze do ekonomii nieba