Przywoływanie bogów – mit, magia, misteria w starożytnej Grecji

Okładka książki Przywoływanie bogów – mit, magia, misteria w starożytnej Grecji Daniel Zarewicz
Okładka książki Przywoływanie bogów – mit, magia, misteria w starożytnej Grecji
Daniel Zarewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa historia
historia
Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa
2017-06-15
2017-06-15
Grecja starożytna misteria religijność archaiczna Orfeusz Dionizos

Okładka książki Aborcja w Polsce. XXI wiek Monika Auch-Szkoda, Anna-Kristina Bauer, Kalina Bieg, Marta Bogdańska, Patrycja Długosz, Agnieszka Gralak, Anna Juszkiewicz, Krystyna Kacpura, Katarzyna Kornecka, Bartłomiej Kuzia, Patrycja Maciaszek, Jacek Orzeł, Ewa Próchniewicz, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Michał Radwański, Sylwia Sajkiewicz, Maciej Soja, Aneta Wieliczko, Anita Witczak, Radosław Wojnar, Daniel Zarewicz, Hubert Żmudziński
Aborcja w Pols... Monika Auch-Szkoda,...

Książka Daniela Zarewicza jest ważną pozycją na rynku religioznawczym, ponieważ podejmuje rzadki temat prywatnej religijności Greków, m.in. wieszczków, wędrownych wróżbitów świadczących usługi za pieniądze. itp. Niestety, typowo naukowy, ciężki język sprawia, że książka jest bardzo toporna, trudna w odbiorze. W dodatku - to mój zarzut nie tylko do tego Autora - słowa, terminy, cytaty nie zostały przetłumaczone na język polski. O ile w przypadku angielskiego jest to do przeżycia o tyle w przypadku greki, którą znają tylko specjaliści, to spore nieporozumienie. Tak więc książka zawiera dużo wiedzy, ale jej mankamenty skutecznie powstrzymują mnie przed poleceniem jej komuś innemu niż największym miłośnikom religii greckiej. Reszta może sobie darować.

Adam Wojciechowski

• Do zdobycia
  • Starożytność
  • Grecja
  • Magisterka
  • Naukowe i pop

Dodaj cytat z książki Przywoływanie bogów – mit, magia, misteria w starożytnej Grecji