Godzina zero

Okładka książki Godzina zero
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Nadinspektor Battle (tom 5) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Nadinspektor Battle (tom 5)
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Towards Zero
Wydawnictwo Dolnośląskie
2017-05-18
1994-01-01
Data 1. wydania:
1980-01-01
Anna Bańkowska
Agatha Christie kryminał

Tak... typowy kryminał spod pióra pani Agaty. Do samego końca nie można mieć pewności, jakie będzie rozwiązanie zagadki. I właśnie to lubię! :)

Wspaniała. Chyba moja ulubiona do tej pory. Nie można się oderwać.
Zabójstwo zaplanowane z wyprzedzeniem, bardzo dokładnie. Ale czy istnieje morderstwo doskonałe? Nigdy nie wiadomo, kto przypadkiem znajdzie się akurat w miejscu, które będzie kluczowe dla rozwiązania zagadki, kto jest zabójcą.
Morderstwo w starym wielkim domu, z małżeńskim trójkątem w tle. Kto nienawidzi...

Pani Agata w formie jaką najbardziej lubię – soczysty trup, grono podejrzanych, perfidna i wyrafinowana jednocześnie intryga. Do tego świetna psychologia postaci, masa tropów i dokonały język, jaki to wszystko zostało zapisane. Zwykle morderstwo zaczyna się od samego aktu, a tak naprawdę zabójstwo to godzina zero, przed którą ktoś podłożył podwaliny. Ktoś się z kimś...

Ciekawa ale trochę przekombinowane zakończenie.

Akurat ten tom nie przypadł mi do gustu i sam nie wiem dlaczego. Ale bywa...

W posiadłości lady Tressilian dochodzi do spotkania byłej i obecnej żony pewnego sportowca. Dla niektórych ta sytuacja wydaje się dziwna i zupełnie niepotrzebna. Dodatkowo stwarza gospodyni pewne nieprzyjemności, która nagle umiera. Inspektor Battle zaczyna badać sprawę i na jaw wychodzą nowe okoliczności.

Agatha Christie jak zwykle niezawodna. Mimo wielu przeczytanych książek tej autorki, znowu nie udało mi się odgadnąć rozwiązania popełnionej zbrodni.

Kolejna książka Agaty Christie którą czytam w cyklu wydanych dzieł wszystkich. Inspektor Battle na tropie. Jak u tej pisarki, żywa akcja, niespodziewane zakończenie. Klasyka kryminałów. Nie tracą na wartości mimo upływu lat.

Do Gniazda Mew w jednym czasie przyjeżdża Nevill z żoną Kay, jest tam również jego była żona Audrey oraz parę innych osób. Sytuacja panująca w domu jest dość gęsta, nikomu nie podoba się pomysł spotkania dwóch żon Nevilla. Pewnego dnia dochodzi do zabójstwa gospodyni domu Lady Tressilian. Mordercą jest ktoś z zewnątrz czy może któryś z gości Gniazda Mew?

Stara, dobra Agatha - powiedziałam do siebie z westchnieniem nostalgii odkładajac na półkę przeczytaną książkę "Godzina zero". Do końca mych dni będę twierdzić że nie było i nie będzie pisarki/pisarza kryminałów który mógłby równać się geniuszowi tej brytyjskiej autorki.
Agatha Christie jest niekestionowaną carycą (słowo "królowa" niestety ostatnimi czasy mocno się...

2 697
    1 099