Eliksiry, pomady i inne zaklęcia. Włos doskonały

Okładka książki Eliksiry, pomady i inne zaklęcia. Włos doskonały
Marta Klowan Wydawnictwo: Pascal poradniki
poradniki
Pascal
2017-01-01
2017-01-01

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Podobno najlepszym sposobem na poprawę humoru dla kobiety jest wizyta u fryzjera. Ja postanowiłam fryzjera zaprosic do siebie – sięgnęłam po książkę Marty Klowan – dermofryzjera, indywidualnego doradcy i eksperta pielęgnacji włosów.

Książka w bardzo przystępny, przejrzysty i uporządkowany sposób prezentuje wszystkie aspekty pielęgnacji włosów.
Dzięki niej tajemniczy skład różnorakich kosmetyków do włosów przestaje być niezrozumiały i kwestia doboru odpowiednich szamponów, odżywek czy stylizatorów staje się o wiele łatwiejsza.
Na podstawie prostych obserwacji pozwala określić jakim typem włosów obdarzyła nas natura i jak należy o nie właściwie dbać.

Na początku wydaje się, że informacji jest naprawdę sporo i to, co do tej pory wydawało się proste nagle staje się dość skomplikowane, ale dobrą metodą dla mnie okazało się wynotowanie najważniejszych porad dotyczących mojego typu włosów.

Co bardzo istotne, autorka pokazuje, jak wykorzystywać naturalne i proste produkty, aby wydobyć piękno włosów i poradzić sobie z problemami w ich pielęgnacji.

Po przeczytaniu pozostaje tylko poeksperymentować na sobie. Myślę, że będzie to ciekawe doświadczenie.

Dzięki niej tajemniczy...

Świetna książka. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto ma jakiekolwiek problemy ze skórą głowy lub samymi włosami. Z żadnej innej książki o podobnej tematyce nie dowiedziałam się tak dużo, jak z tej. Autorka niewątpliwie ma ogromną wiedzę i duże doświadczenie, a wiedzę przekazuje w bardzo prosty i zrozumiały sposób.

stawiam dopiero pierwsze kroki w świadomej pielęgnacji włosów, więc przyznam szczerze, że książka jest całkiem pomocna, wiele wątków rozjaśnia (np. porowatość włosów, typy włosów i inne dziwne, magiczne rzeczy), czasami niestety się gubiłam, bo jednak zbyt dużo informacji na "jeden raz", oczywiście są one dobrze wyjaśnione, objaśnione i wytłumaczone, ale taki laik mimo wszystko może się trochę pogubić

oczywiście zabierając się za czytane tego poradnika polecam zaopatrzyć się w ołówek lub jakieś karteczki samoprzylepne, aby podkreślać najważniejsze informacje, wtedy czytając ją drugi raz (no ja na pewno tak zrobię) można zrobić stosowne notatki w swoim zeszycie/notesie

ogółem książka i wiedza naprawdę na plus! ale czasami przy pierwszym czytaniu się motałam, teraz już pomału troszkę ogarniam, ale minie jeszcze sporo czasu nim to wszystko będę miała w małym palcu, prócz samej pielęgnacji mamy jeszcze opisane różne choroby skóry głowy, jak sobie z nimi radzić przy pielęgnacji, jest rozdział o wszach, oczyszczeniu przyrządów, wybraniu odpowiedniej suszarki, jest temat farbowania i strzyżenia, książka nawet nauczy jak podcinać sobie końcówki ;) no po prostu wszystko!

cieszę się, że coś takiego wyszło na polskim rynku, druga książka Marty czeka już w kolejce

warto! powiem wam, że już przy niewielkich zmianach widać efekty

no i na uzupełnienie swojej wiedzy dodatkowo polecam blog/vlog/grupę na FB Agnieszki Niedziałek (encyklopedia włosingu)

PS. książka sprawdzi się jako fajny prezent dla mamy, siostry czy dziewczyny! :)

Książka jest pięknie wydana, zawiera mnóstwo ciekawych informacji oraz porad. Podoba mi się prosty styl oraz wytłumaczenie różnych pojęć i procesów - w sam raz dla kogoś kto dopiero zaczyna "dbać o włosy". Dzięki znajomości składników chemicznych oraz "potrzeb i typu włosów" można samemu skompletować niezbędne kosmetyki, w oparciu o preferencje i budżet. Na uwagę zasługuje fakt, że autorka nie poleca "wspaniałych" produktów i nie obiecuje cudownych efektów po 2 tygodniach stosowania się do rad.... Książkę kupiłam w empiku na promocji, za 19zł i uważam to za dobry zakup.

Są takie książki, które traktujesz jak Biblię. Sięgasz do nich gdy tylko masz jakiś problem, nie wiesz czy dokonałeś dobrego wyboru, sprawdzasz czy idziesz właściwą drogą. Marta Klowan stworzyła coś takiego dla naszych włosów :) Po miesiącu stosowania się do zaleceń zapisanych w książkach jestem w stanie stwierdzić, że kondycja moich włosów polepszyła się, nabyłam umiejętność używania różnorodnych specyfików, a ponadto - nie straszne mi etykiety!
Szczerze polecam :)

Najlepsza książka o włosach jaką czytałam i niech schowa się Anwen!
Tak naprawdę to przeczytałam wiele porad, które znacznie ułatwiły mi dbanie o moje włosy. Są nie lada wyzwaniem, to odcień jasnego blondu, skręt mocny, a więc sucho, sucho, sucho. Pocieszyła mnie autorka pisząc, że mogę swoje włosy rozczesywać na sucho (robię to średnio raz w tygodniu), że mogę bezkarnie używać szamponów z SLS (yeah, nigdy nie lubiłam czytać składów!). W ogóle rozwiała wiele mitów na temat silikonów, dowiedziałam się nawet, że wręcz powinnam ich używać! Super szczegółowe opisy wszystkiego to wielki atut tej książki, najbardziej podoba mi się podejście do szamponów, opis ich działania i raczej brak agresywnej krytyki... czegokolwiek. Autorka jedynie wyjaśnia, porównuje.
Wydane ładnie, czyta się przyjemnie.
Dostajemy także gotowe plany, określamy jakie mamy włosy i już wiemy jakich szamponów używać, jak często i takie tam.
Dla mnie pozycja bardzo przydatna, więc polecam każdej włosomaniaczce.

Najlepsza książka o włosach jaką czytałam i niech schowa się Anwen!

Podoba mi się zawarta w niej wiedza, przejrzyście i zrozumiale. Dużo ważnych i przydatnych informacji. Osobiście polecam osobom pragnącym poprawić kondycję swoich włosów, myślę że znajdzie coś dla siebie.

Książka genialna w swojej prostocie.
To książka MUST HAVE osób które mają jakiekolwiek problemy z włosami lub skórą głowy.
Wszystko napisane prosto, jasno i czytelnie.

Polecam każdemu kto interesuje się tematyką świadomej pielęgnacji włosów.

Książka genialna w swojej prostocie.
Wszystko napisane prosto, jasno i czytelnie.

Polecam każdemu kto interesuje się tematyką świadomej pielęgnacji włosów.

Dodatkowy plus za piękne wydanie!

Dodatkowy plus za piękne wydanie!

Świetna książka, dużo wyjaśnia. Jednak super dla laików dla osób które znają już podstawy świadomej pielęgnacji polecam drugą część

Dodaj cytat z książki Eliksiry, pomady i inne zaklęcia. Włos doskonały