Eliksiry, pomady i inne zaklęcia. Włos doskonały

Okładka książki Eliksiry, pomady i inne zaklęcia. Włos doskonały Marta Klowan
Okładka książki Eliksiry, pomady i inne zaklęcia. Włos doskonały
Marta Klowan Wydawnictwo: Pascal poradniki
poradniki
Pascal
2017-01-01
2017-01-01

Lepsze niż "Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki" Anny Kołomycew, gdzie nie było żadnych realnych zdjęć. Tu mamy zdjęcia autorki i jej klientek. To największa wartość książki, bo wiedza w niej zawarta jest bardzo podstawowa.

Dzięki tej książce w końcu zrozumiałam o co chodzi z równowagą PEH, jak dzielimy detergenty w szamponach i zaczęłam świadomie kupować kosmetyki do włosów. Trochę za mało informacji dla posiadaczek włosów kręconych o wysokiej porowatości, ale i tak warto przeczytać. Zrobiłam nawet z niej notatki, polecam!

Świetna książka, dużo wyjaśnia. Jednak super dla laików dla osób które znają już podstawy świadomej pielęgnacji polecam drugą część

Świetna książka. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto ma jakiekolwiek problemy ze skórą głowy lub samymi włosami. Z żadnej innej książki o podobnej tematyce nie dowiedziałam się tak dużo, jak z tej. Autorka niewątpliwie ma ogromną wiedzę i duże doświadczenie, a wiedzę przekazuje w bardzo prosty i zrozumiały sposób.

Dodatkowy plus za piękne wydanie!

Dodatkowy plus za piękne wydanie!

Książka genialna w swojej prostocie.
To książka MUST HAVE osób które mają jakiekolwiek problemy z włosami lub skórą głowy.
Wszystko napisane prosto, jasno i czytelnie.

Polecam każdemu kto interesuje się tematyką świadomej pielęgnacji włosów.

Książka genialna w swojej prostocie.
Wszystko napisane prosto, jasno i czytelnie.

Polecam każdemu kto interesuje się tematyką świadomej pielęgnacji włosów.

stawiam dopiero pierwsze kroki w świadomej pielęgnacji włosów, więc przyznam szczerze, że książka jest całkiem pomocna, wiele wątków rozjaśnia (np. porowatość włosów, typy włosów i inne dziwne, magiczne rzeczy),czasami niestety się gubiłam, bo jednak zbyt dużo informacji na "jeden raz", oczywiście są one dobrze wyjaśnione, objaśnione i wytłumaczone, ale taki laik mimo wszystko może się trochę pogubić

oczywiście zabierając się za czytane tego poradnika polecam zaopatrzyć się w ołówek lub jakieś karteczki samoprzylepne, aby podkreślać najważniejsze informacje, wtedy czytając ją drugi raz (no ja na pewno tak zrobię) można zrobić stosowne notatki w swoim zeszycie/notesie

ogółem książka i wiedza naprawdę na plus! ale czasami przy pierwszym czytaniu się motałam, teraz już pomału troszkę ogarniam, ale minie jeszcze sporo czasu nim to wszystko będę miała w małym palcu, prócz samej pielęgnacji mamy jeszcze opisane różne choroby skóry głowy, jak sobie z nimi radzić przy pielęgnacji, jest rozdział o wszach, oczyszczeniu przyrządów, wybraniu odpowiedniej suszarki, jest temat farbowania i strzyżenia, książka nawet nauczy jak podcinać sobie końcówki ;) no po prostu wszystko!

cieszę się, że coś takiego wyszło na polskim rynku, druga książka Marty czeka już w kolejce

warto! powiem wam, że już przy niewielkich zmianach widać efekty

no i na uzupełnienie swojej wiedzy dodatkowo polecam blog/vlog/grupę na FB Agnieszki Niedziałek (encyklopedia włosingu)

PS. książka sprawdzi się jako fajny prezent dla mamy, siostry czy dziewczyny! :)

Książka jest pięknie wydana, zawiera mnóstwo ciekawych informacji oraz porad. Podoba mi się prosty styl oraz wytłumaczenie różnych pojęć i procesów - w sam raz dla kogoś kto dopiero zaczyna "dbać o włosy". Dzięki znajomości składników chemicznych oraz "potrzeb i typu włosów" można samemu skompletować niezbędne kosmetyki, w oparciu o preferencje i budżet. Na uwagę zasługuje fakt, że autorka nie poleca "wspaniałych" produktów i nie obiecuje cudownych efektów po 2 tygodniach stosowania się do rad.... Książkę kupiłam w empiku na promocji, za 19zł i uważam to za dobry zakup.

Są takie książki, które traktujesz jak Biblię. Sięgasz do nich gdy tylko masz jakiś problem, nie wiesz czy dokonałeś dobrego wyboru, sprawdzasz czy idziesz właściwą drogą. Marta Klowan stworzyła coś takiego dla naszych włosów :) Po miesiącu stosowania się do zaleceń zapisanych w książkach jestem w stanie stwierdzić, że kondycja moich włosów polepszyła się, nabyłam umiejętność używania różnorodnych specyfików, a ponadto - nie straszne mi etykiety!
Szczerze polecam :)

Podoba mi się zawarta w niej wiedza, przejrzyście i zrozumiale. Dużo ważnych i przydatnych informacji. Osobiście polecam osobom pragnącym poprawić kondycję swoich włosów, myślę że znajdzie coś dla siebie.

• Poradniki

Dodaj cytat z książki Eliksiry, pomady i inne zaklęcia. Włos doskonały