Hard

Okładka książki Hard Eve Jagger
Okładka książki Hard
Eve Jagger Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Sexy Bastard (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Sexy Bastard (tom 1)
Hard
Wydawnictwo Kobiece
2017-08-18
2015-04-28
Agnieszka Brodzik
klub ring mrok długi romans namiętność uczucia układ niebezpieczeństwo pożądanie erotyka

Dobra książka, ale czytałam lepsze. Główny bohater to fajny facet, naprawdę można go polubić. Skróciłabym niektóre opisy, a wydłużyła te momenty akcji! Ale nie można więc wszystkiego 😄
Daje piątkę, to dobra ocena.

Daje piątkę, to dobra ocena.

Szczerze mówiąc określiła bym tę książkę jako średniak w swoim gatunku.

Szczerze mówiąc określiła bym tę książkę jako średniak w swoim gatunku.

"Hard" to opowieść o walce, ale nie tylko na ringu, ale i w życiu. To walka z przemocą, strachem, ale i o drugą osobę. Jest w niej wiele emocji, scen trzymających w napięciu, ale i takich romantycznych czy "gorących" . Są też zabawne wątki czy dialogi.

Sami bohaterowie....hmmm....Ona wydaje się odważna, walczącą z przeszłością i początkowo twarda w swoim zachowaniu. Jednak gdzieś po drodze się to wszystko zatraca. Poza tym wchodzi w dość nietypowy układ z głównym bohaterem, co jest z jednej strony na plus, a z drugiej, po pewnym czasie, okazuje się dziwne i trochę mało realne. On, twardo stąpajacy po ziemi biznesmen, któremu nikt nie podskoczy, a jednak wydaje się też trochę zagubiony. Potrafi walczyć o swoje i przyznać się do błędu.

Cała historia bardzo szybko przebiega i dlatego wydaje mi się, że brakuje pewnych wątków lub coś jest po omacku omawiane. Chociażby głównego bohatera relację z rodziną czy głownej bohaterki wątek z przeszłością. Wydaje mi się, że lepszą relację emocjonalną między nimi by się zbudowało, gdyby się bardziej otworzyli przed sobą. Wiem, że pewnie trudno jej było opowiedzieć mu o swoich ciężkich przeżyciach, ale pokazałoby to na pewno bardzo bliską więź między nimi(i nie mówię tu o bliskości cielesnej).

Całość szybko się czyta i ogólnie jest całkiem przyjemna.

Fantastyczna.

Fantastyczna.

Czegoś mi brakowało w tej książce.
Może to dlatego, żeby była taka krótka, ale miałam wrażenie, że fabuła przebiegła bardzo ogólnikowo. Było kilka wątków, które prosiły się o rozwinięcie, ale niestety zostały ledwo ruszone. Przez to fabuła była aż zbyt prosta i według mnie działo się za mało.
Główny bohater mi nie przeszkadzał, ale główna bohaterka mnie trochę irytowała. Jak słyszę "nie okłamałam cię, po prostu nic nie powiedziałam " to automatycznie postać jest u mnie skreślona, bo bardzo nie lubię czegoś takiego.
Książka jak dla mnie była przeciętna. Niby czytałam gorsze, ale czytałam też dużo lepszych.

Czegoś mi brakowało w tej książce.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie
Polecam !

Książkę czyta się bardzo przyjemnie
Polecam !

Fajna historyjka , czyta się lekko i przyjemnie . Polecam.

Fajna historyjka , czyta się lekko i przyjemnie . Polecam.

Gość od boksowania i nielegalnych zakładów gnie się jak wosk w rączkach siostry dłużnika. Dużo ładnych opisów. Ale brak iskry.

Książka długo musiała czekać na swoją kolej, ale chyba czekała tyle, żeby trafić na idealny moment ;)
Przez książkę płynęłam i z czytania wynosiłam samą przyjemność! Nie była wybitna, lecz bardzo przyjemna, historia była krótka, jednak zdążyła się na tyle rozwinąć, że mnie wciągnęła. Fabuła była ciągła, lekka i nie wiało nudą ;) Super było to, że historia zaczęła być opowiadana przez Rydera, a później co jakiś czas pojawiała się jego perspektywa. "Kłopot" głównej bohaterki w innej książce byłby dość ciężki, a tu - choć sprawa naprawdę trudna - była przedstawiona łagodnie, lecz nie została zbagatelizowany.
Relacja Cassie i Rydera na początku nie wydawała mi się łatwa do rozwinięcia (on miał porachunki z jej bratem, a ona chciała ratować siebie i również swojego brata, i ich dom rodzinny :p) - chyba przez to, że książka nie ma nawet trzystu stron i od początku była trochę za lekka na taką relację. I tu mnie autorka zaskoczyła - wybrnęła z tego z klasą, nie umniejszając charakteru historii oraz bohaterów, a nadal pisząc lekko. Ryder był bardzo fajny, nie zostanie moim mężem książkowym, ale potrafił ogranąć swoją zdziczałą naturę, był stanowczy, ale jednocześnie potrafił być łagodny ;) Cassie polubiłam - jej charakter nie był na siłę skomplikowany.
Jeżeli będę chciała przeczytać coś trochę odmóżdżającego, lecz fajnego, wiem po jaką serię sięgnę ;)

Rewelacyjna historia, szybko się czyta. Uwielbiam ta serię.

Rewelacyjna historia, szybko się czyta. Uwielbiam ta serię.

• 2017