Pacyfik i jeszcze dalej

Rafał Sigiel Wydawnictwo: Bernardinum Seria: Biblioteka "Poznaj Świat" literatura podróżnicza
Bernardinum
Bernardinum
literatura podróżnicza
Biblioteka "Poznaj Świat"

Na początku książka wydała mi się chaotyczna autor opisuje klika luźnych fragmentów ze swojej podróży jakieś przemyślenia, chce być błyskotliwy i dowcipny, ale np.” przemyślenia sedesowe „na wstępie o mało nie sprawiły, że książka wylądowałaby na dożywotnim zesłaniu w głębi mojej biblioteczki. Jednak postanowiłam jeszcze trochę powalczyć i naprawdę warto. Dalej autor skupia...

Książka opisuję wybrane momenty z podróży dookoła świata dwójki młodych ludzi, momentami napisana ciekawym i zabawnym językiem, Niestety książka pisana chaotycznie, wspomnienia ułożone w przypadkowej kolejności.

Zastanowiła mnie średnia ocen za tę ksiażkę, gdzie przy Zakochani w świecie, Malezja jest ona wyższa, a na pewno nudniejsza. Tak, Pacyfik jes trochę chaotyczny, ale dałam radę. Podobał mi się styl opowieści, poczucie humoru. I tutaj dobrnęłam do końca, gdzie Malezję porzucilam po 20 stronach.
Autor opisuje miejsca do których się raczej nie wybiorę. Swoimi przygodami zmusił...

Masz marzenia? Realizuj je! Pojawia się okazja? Korzystaj! To dewizy Pauliny i Rafała - bohaterów tej książki. Nie ograniczają ich czas i plan. Nawet jeśli coś zaplanują, są na tyle plastyczni, by wprowadzić zmianę. Dzięki ich pasji, ciekawości świata możemy poznać odległe zakątki, mieszkających tam ludzi. Czytając relację Pana Rafała z tej niecodziennej podróży poznajemy...

Książka o podróży dookoła świata. Chaotyczna do bólu. Czasami miałam wrażenie, że autor zebrał notatki z podróży, zapisy rozmów ze spotkanymi po drodze tubylcami podrzucił do góry a potem zaczął je spisywać w takiej kolejności, w jakiej pospadały. I niby się łączą, z reguły skojarzeniami, łączącymi się podobieństwem sytuacji, wydarzeń. Tylko, że czasami morał historyjek też...

Popieram innych dobra ale chaotycznie napisana ;)

W książce możemy przeczytać o miejscach odległych dalekich i często nie znanych. Miejscach, gdzie możliwe, że nigdy nie będę... Książka trochę chaotycznie napisana a przynajmniej mam takie odczucie. Niemniej jednak czyta się ją z wielkimi emocjami :)

Ciekawa, zabawna, pełna fotografii, ale niestety niezwykle chaotycznie opisana podróż dookoła świata z Pauliną i Rafałem.

Świetnie się czyta...

Książka nieco chaotycznie napisana, można się trochę pogubić, ale czytając ma się wrażenie, że ten rozgardiasz ma wiele wspólnego z charakterem autora ;)
Generalnie książkę bardzo szybko się czyta, wydarzenia wciągają i wszystko jest bardzo obrazowo opisane. Miła i przyjemna lektura :)

• Podróżnicze
  • 2021
  • Chcę w prezencie
  • Podróże
  • Biblioteka Poznaj Świat
  • Literatura podróżnicza

Dodaj cytat z książki Pacyfik i jeszcze dalej