Busem przez świat. Alaska i Kanada

Okładka książki Jak zorganizować własną podróż do Gruzji? Martyna Kaczmarzyk, Magdalena Konik, Karol Lewandowski
Jak zorganizow... Martyna Kaczmarzyk,...
Okładka książki Turcja. Z dzieckiem na dziko Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Turcja. Z dzie... Aleksandra Lewandow...
Okładka książki Poradnik podróży samochodowych i vanlifeu Katarzyna Gawlas, Łukasz Gawlas, Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Poradnik podró... Katarzyna Gawlas, Ł...
Okładka książki Jak zorganizować własną podróż do USA? Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Jak zorganizow... Aleksandra Lewandow...

Myślę, że Ci którzy obserwują Busem Przez Świat od początku istnienia ich bloga wiedzą jak szczególnie ważna była dla autorów wyprawa na Alaskę. Dotarcie do autobusu Supertrampa było marzeniem i celem postawionym sobie przez wtedy młodych jeszcze ludzi, mogłoby się rzec, przez dzieciaków z bardzo ograniczonym budżetem na podróżowanie.
Długo czekałam na relację z tej wyprawy, i chociaż vlogi dodawane na youtuba sprawiały, że z wrażenia, iż faktycznie te piękne krajobrazy gdzieś istnieją stawało mi serce w piersi to jednak brakowało w nich szczerości, o którą papier pisarza nie musi prosić.
Wiem, że dotarcie do autobusu było ciężkie, być może była to jedna z Waszych najtrudniejszych podróży, ale mam nadzieję że pozwoliła Wam zakończyć pewien rozdział w życiu i otworzyć kolejny, bo skoro dotarliście tam, to dotrzecie wszędzie.
Historię spisaną w tej książce czyta się więcej niż przyjemnie, chce się do niej wracać i odczuć spokój otaczającej dziczy. Nic dziwnego, w końcu jest to opowieść napisana przez świat, przez przypadki losu i zwykłe szczęście prostych ludzi o wielkich marzeniach.

Długo czekałam na relację z tej...

Fajnie i szybko się czyta, książka na jedno popołudnie. Dużo zdjęć. Zabrakło mi trochę głębszych treści, refleksji z podróży,trochę za mało pamiętnika Oli. Mam tak,jak Karol, że historia Chrisa zmieniła również moje życie, miała ogromny wpływ na mnie. Niestety na razie na Alaskę się nie wybiorę ale chłonę opowieści innych i dlatego cieszę się, że książka wpadła mi w ręce

Najlepsza książka z serii "Busem przez świat"! Widać, że Karol zaczął oswajać się z pisaniem, co przekłada się na o wiele lepszą i sprawniejszą narrację. Sama wyprawa jest niesamowicie ciekawa, uroku lekturze dodają kody QR do filmików ekipy, które można obejrzeć na YouTube oraz świetne zdjęcia. Możliwość zobaczenia opisywanej przez autora sytuacji na własne oczy wynosi tą książkową przygodę na zupełnie nowy poziom! Jako minus mógłbym podać nieco dziwny dobór ekipy - dokładniej chodzi o Łukasza. Przez całą książkę widać, że nie polubił się on z narratorem. Jednak czy Karol powinien tak wprost go krytykować? Pamiętajmy, że wszystkie jego wady zostają uwiecznione na kartkach książki.... Mam wrażenie, jakby te akapity o Łukaszu miały być kierowane osobistą niechęcią Karola do tego chłopaka.

Uwielbiam książki Busem przez Świat! Karol i Ola odwiedzają niesamowite miejsca, poznają ciekawych ludzi, przeżywają fajne przygody i przy tym ogromie wrażeń wszystko opisują w interesujący, przystępny sposób. Dodatkowo podrzucają masę istotnych informacji i porad. Książka, tak jak poprzednie wciąga tak, że nie można się oderwać. Czytając czujesz wszystko, widzisz wszystko tak jak oni podczas wyprawy. Polecam najmocniej!

Mam wszystkie ich książki ale ta dla mnie jest numerem jeden! Idealna książka na zimne grudniowe wieczory

Książka stanowi bardziej dziennik z podrózy niz to co miałam nadzieję otrzymać zakupując ją. Dla mnie za mało ciekawostek i opowieści dotyczących samego regionu i odwiedzanych miejsc, ich historii. Bardzo często też watki są urwane, człowiek się zacyzna ekscytowac jakąś postacią lub zdarzeniem i czeka na więcej informacji a tu klops – watek się urwał na amen. Książkę przeczytałam w jeden dzień – nie da się ukryć, że jest wciagająca. Z pewnością przeczytam wszystkie ksiązki Karola i Oli bo sprawiają bardzo sympatyczne wrażenie i ich przygody czyta się bardzo przyjemnie jednak nie jest to ksiązka napisana przez zawodowego pisarza i to niestety daje się wyczuć, może warto postawić na jakąś mocniejszą korektę przed wydaniem?

Jeszcze tylko dodam, że słabe było to, że od samego początku dało sie wyczuc, że Łukasz będzie czarną owca tej wyprawy. Moim zdaniem niepotrzebny zupełnie watek w książce, który wręcz odrzucił mnie od autora za brak klasy. Nic do ksiązki ten wątek nie wnosi a przesłanie aby sprawdzac przed wyjazdem z kim sie jedzie można było jakos zgrabniej zawrzec w książce, np w momencie kiedy piszecie, że postanowiloście, ze Łukasz odłączy się od ekipy.

Przeczytałem wszystkie książki z serii Busem przez świat, ale ta spodobała mi się najbardziej. Chyba dlatego że Kanada i Alaska są są najbliższe mojemu sercu - ze względu na ich surowość i nieprzystępność. Dlaczego dałem aż 10 gwiazdek? Nie chodzi tu o to, że jest to wybitna noblowska literatura. Dałem dychę dlatego że czytało się wybitnie dobrze, całkowicie odpłynąłem - zapomniałem o pracy, obowiązkach domowych i szarej rzeczywistości. Byłem przez chwilę tam razem z nimi. Mało tekstu, dużo zdjęć, mnóstwo ciekawych opowieści ale przede wszystkim to historia o ludziach z pasją którzy kochają to co robią. Ta książka pozwala się oderwać i inspiruje. Pobudza wyobraźnię. Bawi i uczy. Motywuje do działania. Pokazuje że nie ma rzeczy niemożliwych. A tego było mi trzeba. Polecam tę książkę jak i całą serię. Ale jeszcze bardziej polecam zabrać te książkę w jakąś podróż.

Szczerze mówiąc mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Tytuł książki jak i opis z tyłu sugeruje, że po przeczytaniu będziemy bogatsi o różnego rodzaju wiedzę (głównie dotyczącą natury) związaną z rejonem Alaski i Kanady. Śmiem kwestionować :P OK, coś tam możemy się dowiedzieć, ale. Ta książka jest tak naprawdę dziennikiem z podróży. Poznajemy całą drogę od przygotowania samochodu i kompletowania ekipy poprzez spotkanych po drodze ludzi, przygody aż po ostatnie dni trasy. Sama opowieść jest (nie przeczę) bardzo ciekawa i przystępna w odbiorze. Przyjemnie i płynnie się czyta a ciekawostki dotyczące podróży powodują nie raz uśmiech na mordce w trakcie czytania :) Jest kilka przydatnych rad dotyczących podróżowania, jest kilka ciekawostek dotyczących miejsc, które zwiedzali i ludzi których poznali, ale jednak moim zdaniem dalej nie jest to ani książka stricte o podróżowaniu ani o miejscach które zostały zwiedzone. Nie mniej, jako ciekawostkę podróżniczą polecam, również dla osób lubiących pochłaniać dzienniki z podróży - nie zawiedziecie się :)

Pięknie napisane, wspaniałe zdjęcia, ciekawe przygody. Plus kdoy QR do obejrzenia dodatkowych filmików - świetnie opracowane. Olę i Karola uwielbiam!

Książka, którą można pochłonąć w kilka chwil. Prosta formuła i naturalny język sprawiają, że kartki lecą same, a odległy kontynent staje się bliższy i bardziej namacalny. Czytając tę książkę naprawdę poczułam się jak członek ekipy Supertrumpa. :)

• Podróżnicze

Dodaj cytat z książki Busem przez świat. Alaska i Kanada