Witamy w białej Afryce

Muza
Namibia podróże reportaż literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Namibia podróże reportaż literatura podróżnicza

Super napisana książka o mało znanym w Polsce kraju jakim jest Namibia.
Czytało się ją lekko i przyjemnie.
Czekam na kolejne pozycje tego autora.

Rzetelnie zrobione, bez zadęcia.

Świetny reportaż z podróży po Namibii i rozmów przeprowadzonych z białą ludnością tego kraju. Spojrzenie na przemiany jakie dokonały się w Afryce na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat okiem białych ludzi.

Super!

Informacje ciekawe, jednak język i sentencjonalność autora skutecznie ujmują książce wartości.

Myślisz, że apartheid był zły? A może jednak dobry? Wiesz, że w Afryce mieszkają biali Afrykanie?
Ta książka daje możliwość poznania świata, który jest od nas tak daleko jak Mars. Chociaż myślę, że o Masie wiemy więcej.
Sprawnie napisana książka, dużo ciekawych informacji i co najważniejsze,a coraz rzadziej spotykane, autor naprawdę zadał sobie wiele trudu, żebyśmy mogli...

Na granicy 7. Warta uwagi, szczególnie jeśli chodzi o ładunek wiedzy historycznej, który można przeczytać na tych 400 stronach.
Jednak po jej przeczytaniu nie ma się wrażenia, że chce się do niej wracać.

To książka o historii Namibii i jej mieszkańcach. Autor mniej skupia się na zabytkach i własnych przeżyciach z podróży, a bardziej na rozmowach z białymi mieszkańcami kraju. Zatem nie ma tu opisów pięknych afrykańskich krajobrazów, wrażeń z safari czy relacji ze spotkań z dzikimi zwierzętami (no, może parę stron) czy tubylczymi plemionami. Jest za to sporo o tym, jak to się...

Zawarty w tytule reportażu Wojciecha Rogali paradoks odbija jak w soczewce zarówno historię, jak i teraźniejszość Namibii. To próba spojrzenia na zmiany, jakie zaszły w południowej części kontynentu, oczami jego białych mieszkańców. A wszystko to ujęte jest w ramy dialogu, któremu autor nadaje cechy przypowieści, przywołując fragment Ewangelii wg św. Mateusza: „Nie...

Muszę powiedzieć, że książka pozytywnie mnie zaskoczyła

Dyskusje

• Afryka