Smak mobbingu

Okładka książki Smak mobbingu Krystyna Andruszkiewicz
Okładka książki Smak mobbingu
Krystyna Andruszkiewicz Wydawnictwo: Novae Res biografia, autobiografia, pamiętnik
Novae Res
2017-01-01
2017-01-01
Smak mobbingu Krystyna Andruszkiewicz Novae Res

Bardzo dobra książka, traktująca o istotnym problemie, jakim jest mobbing. Smutna prawda o ludzkiej podłości i działaniu polskiego sądownictwa.

Pani Krystyna jest prawdziwą bohaterką w walce o swoją godność, ale nie zaznała wiele sprawiedliwości. Opisuje mobbing na własnym przykładzie, w czasach, gdy świadomość tego zjawiska dopiero kiełkowała. Aż chciałoby się wierzyć, że obecnie jest trochę lepiej

Bardzo dobra książka, świetnie napisana, mogłam porównać swoje doświadczenia z mobbingiem w pracy. Choć również byłam ofiarą mobbingu i było to doświadczenie równie stresujące jak opisuje to autorka, na pewno nie mogę porównać się do ogromu krzywdy, z jaką się spotkała. Podobnie jak ona, zostałam zmuszona do odejścia z pracy, nie otrzymałam wsparcia od pracodawcy. Szkoda, że to wciąż się dzieje i pewnie dziać się będzie. Praca powinna rozwijać i cieszyć

Przeczytałam książkę jednym tchem. Jestem w ogromnym szoku, że pracodawca w taki sposób może traktować człowieka jak śmiecia. Ciągla batalia sądowa, jakby facet i jego przydupasy nie miały nic innego do roboty tylko dręczyć.
Znam autorkę osobiście, bo pracujemy razem i podziwiam ją, że dała radę przez to przejść. Bo ja osobiście bym nie dała rady.

Książkę polecam każdej osobie która doświadczyła na swojej skórze takiego zjawiska, jakim jest mobbing.

Książkę polecam każdej...

Mimo tego, iż autorka wydaje się sympatyczna, inteligentna osoba oraz wybitna nauczycielka niemieckiego, ta książka jest tak źle napisana to pamiętnik zmagań z pracodawcą. Myślałam, że przeczytam merytoryczną pozycje odnośnie samego zjawiska podparta licznymi cytatami z publikacji naukowych, statystykami, różnych miejsc pracy, różnego typu mobbingu może doświadczeń różnych osób

Temat który porusza autorka w swojej książce nie jest nowością. Choć problem został już dawno zauważony i nawet zostały podjęte należyte kroki mające na celu zapobiegania tego typu zjawisku, to na przykładzie historii Pani Krystyny widzimy jak w praktyce wygląda mobbing i prawo chroniące przed nim. Podziwiam autorkę za ducha walki, gdy stanęła w obronie swoich praw i mimo iż z tego powodu doświadczała wielu przykrych sytuacji to nie poddała się, nawet kosztem zdrowia fizycznego i psychicznego. Ciągle wydłużający się proces w sądzie i ciągła walka z dementowaniem nieprawdziwych artykułów i audycji w mediach musiały być naprawdę stresującym i wyczerpującym zajęciem. Lecz niestety historia Autorki jest kolejnym przykładem na to, że jeśli nas nie stać na dobrego prawnika, to nie jesteśmy wstanie wygrać procesu o odszkodowanie za straty poniesione przez niewłaściwe zachowanie pracodawcy. Jest to przykre, że z jednej strony chcemy walczyć z niesprawiedliwością i przemocą wdrażając systemy walki z tymi właśnie zjawiskami, a z drugiej strony w praktyce ze strony właściwego organu nikt nie wyciąga do nas pomocnej ręki. Mamy narzędzia a są bezużyteczne w walce. Kolejny raz potwierdza się reguła, że w grupie jesteśmy silniejsi, a pojedyncze jednostki są skazane na porażkę.
Książka warta przeczytania ze względu na opisane prawdziwe doświadczenia osoby dotkniętej problemem. Osobiście chciałabym zobaczyć komentarze prawników do sytuacji przedstawianych przez Panią Krystynę. Wydaje mi się że wtedy książka ukazałaby dwa światy, świat osoby walczącej o swoje prawa i świat prawa. Chciałabym zrozumieć dlaczego był taki a nie inny finał tej walki.

Polecam wszystkim, którzy mają poczucie bycia mobbingowanym. Szczera relacja autorki - ofiary przełożonego i współpracowników, których razi jej pasja, wyniki, nieszablonowe podejście i ambicja w pracy.

• Wywiady/Biografie
  • Audioteka free
  • *** 📦📚🎁

Dodaj cytat z książki Smak mobbingu