Szef, który ma czas. Ewolucja zarządzania - dziennik budowy turkusowej firmy

Okładka książki Szef, który ma czas. Ewolucja zarządzania - dziennik budowy turkusowej firmy Andrzej Jeznach
Andrzej Jeznach Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2017-01-01
2017-01-01

Praktyk o idei turkusowego zarządzania w przedsiębiorstwie.

Praktyk o idei turkusowego zarządzania w przedsiębiorstwie.

Jeśli kiedykolwiek obiło Ci się o uszy turkusowe zarządzanie i zastanawiasz się, czy to realne w Polsce, to ta książka jest obowiązkowa. Pokazuje proces tworzenia turkusowej organizacji i związane z nim wyzwania. Napisana przez człowieka, który wdrażał turkus w swojej firmie więc nie jest to książka oparta na praktyce.

9/10 WYBITNA
Bardzo polecam pozycję A. Jeznacha. Przypominała mi ona formę autobiografii, szefa, który wprowadza do swojej firmy idee turkusowych organizacji. Autor opowiada swoją osobistą historię, którą popiera przekonującymi teoriami.

Sądzę, że książka może być wartościową lekturą, szczególnie dla sceptyków koncepcji samozarządzania. Autor wyraźnie nakreśla korzyści z turkusowych organizacji. Ponadto w książce nie zabrakło również opisu trudności z jakimi spotkał się autor tworząc turkus w swojej firmie.
Atutem było dla mnie mnóstwo przykładów z życia, szczególnie w obszarze turkusowych praktyk.
Gorąco polecam !

9/10 WYBITNA

Przemyślenia przedsiębiorcy, który pracując z małą firmą dokonał ekstrapolacji tych refleksji na gospodarkę planety Ziemia. Wszystko przyprawione kilkoma nośnymi cytatami i zanurzone w atmosferze "mindfulness".

Książka opisująca temat turkusowych organizacji. Napisana przez człowieka, który sam przeszedł wszystkie etapy transformacji firmy. To co najlepiej określa tę pozycję, to rzetelność i merytoryka. Bardzo ciekawa wersja "czytana" przez autora, co nadaje emocji całej książce. Pomimo wiary w wagę tematu, idea jako taka, będzie skomplikowana, dla większości menedżerów, którzy "dostają" decyzyjność często tylko na określony czas i na określonych warunkach. W dobie powrotu hasła "chleba i igrzysk" dość trudno uwierzyć w samoświadomość naszych rodaków i gotowość do masowego tworzenia turkusowej Polski.

dobra, aby pojąć baze do turkusowych przedsiebiorstw

dobra, aby pojąć baze do turkusowych przedsiebiorstw

Bardzo ciekawa, napisana przez praktyka, a nie jakiegoś profesorka zza biurka, pozycja w temacie turkusowego zarządzania. Jedyny mankament - jej długość, zdecydowanie za krótka! Zabrakło mi trochę wiecej przykładów z życia, jak zarządzać ludźmi w tego typu firmie, jak rozmawiać z ludźmi, jak przekazywać informacje itp. Jest parę przykładów, ale zdecydowanie za mało.
Mimo to, książka świetna, wciągająca, dająca dużo do myślenia.
Niezależnie od tego, czy wprowadzimy w swojej firmie/swoim zespole/swoim dziale taki sposób prowadzenia (nie zarządzania!!!) grupy.
Ja chyba spróbuję. Przynajmniej postaram się przekonać szefa do tego. I o to chyba autorowi chodziło...?

Mimo...

• Zarządzanie