Szef, który myśli, bo warto i się opłaca

- Kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- Wydawnictwo:
- Helion
- Data wydania:
- 2018-10-12
- Data 1. wyd. pol.:
- 2018-10-12
- Liczba stron:
- 328
- Czas czytania
- 5 godz. 28 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788328349995
Autor, będący od ponad 25 lat przedsiębiorcą i menedżerem, w tym z wieloletnim doświadczeniem w tzw. "turkusowym" zarządzaniu, przedstawia swoje doświadczenia i rozumienie tego często zbytnio ideologicznie przedstawianego nurtu: podstawa zarządzania XXI wieku to rzetelne refleksyjne myślenie. Filozofia i ideologia różnią się celem - podczas gdy ideologia służy przekonywaniu, usprawiedliwianiu i motywowaniu do konkretnego działania, filozofia realizuje przede wszystkim cele poznawcze. Teorie zarządzania wypracowane w poprzednim stuleciu okazują się często bezradne w konfrontacji z wyzwaniami, jakie stawia przed nami współczesność. Warto wówczas sięgnąć do źródeł ludzkiej cywilizacji, czyli do filozofów. Bo "dzisiaj już nawet przyszłość nie jest taka jak kiedyś". A to właśnie niejasna przyszłość w błyskawicznie zmieniającym się świecie budzi w ludziach największy niepokój.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Książka na półkach
- 101
- 35
- 17
- 8
- 3
- 2
- 2
- 1
- 1
- 1
OPINIE i DYSKUSJE
Tego autora czytałem już pozycję "Szef, który ma czas...". To była świetna książka, zaś ta jest jeszcze lepsza. Autor główny nacisk kładzie na znajomość filozofii i "mądrości" różnych filozofii. Nie wiem, czy podtytuł nie powinien brzmieć: "Po co nam filozofia". Pan Jeznach wskazuje, że filozofowie w życiu zawodowym są świetnym materiałem na przedsiębiorców, mówiąc ogólnie, ponieważ potrafią kwestionować wszystko co zastane, i potrafią zadawać odpowiednie pytania, co w obecnych czasach, kiedy informacja jest na wagę złota, zadawanie odpowiednich pytań odpowiednim osobom jest moim zdaniem kluczowe.
Zdecydowanie polecam. Pewnie będę do niej wracał nie raz.
Tego autora czytałem już pozycję "Szef, który ma czas...". To była świetna książka, zaś ta jest jeszcze lepsza. Autor główny nacisk kładzie na znajomość filozofii i "mądrości" różnych filozofii. Nie wiem, czy podtytuł nie powinien brzmieć: "Po co nam filozofia". Pan Jeznach wskazuje, że filozofowie w życiu zawodowym są świetnym materiałem na przedsiębiorców, mówiąc ogólnie,...
więcej Pokaż mimo toIlość (i jakość albo bardziej treść) dodanych przeze mnie cytatów mówi sama za siebie. Ta książka nie jest poradnikiem dla managerów (bo do kadry kierowniczej treść jest szczególnie kierowana),to raczej drogowskaz do podejmowania świadomych decyzji i świadomego współdziałania z ludźmi. To początek długiej drogi w zgłębianiu myśli filozoficznej, do której autor zachęca, pokazując jednocześnie jak duże znaczenie ma refleksyjne podejście do tego, co robimy (nie tylko w pracy). Zachęcam do przeczytania i sama chętnie sięgnę po inne autora, a do tej za jakiś czas wrócę.
Ilość (i jakość albo bardziej treść) dodanych przeze mnie cytatów mówi sama za siebie. Ta książka nie jest poradnikiem dla managerów (bo do kadry kierowniczej treść jest szczególnie kierowana),to raczej drogowskaz do podejmowania świadomych decyzji i świadomego współdziałania z ludźmi. To początek długiej drogi w zgłębianiu myśli filozoficznej, do której autor zachęca,...
więcej Pokaż mimo toŚwietna książka, zmuszająca do przemyśleń, ale tych którzy nie boją się myślenia. Przydatna dla managerów, którzy perspektywicznie patrzą na rozwój swój i swojego zespołu. Lektura może nie spodobać się zatwardziałym, którzy uważają, że o zarządzaniu wiedzą wszystko. W Polsce mamy wielu managerów, ludzi wykształconych, jednak wiele firm w Polsce jest źle zarządzanych, a pracownicy są niezadowoleni z pracy, atmosfery w firmie i traktowania przez szefów. Polecam!
Świetna książka, zmuszająca do przemyśleń, ale tych którzy nie boją się myślenia. Przydatna dla managerów, którzy perspektywicznie patrzą na rozwój swój i swojego zespołu. Lektura może nie spodobać się zatwardziałym, którzy uważają, że o zarządzaniu wiedzą wszystko. W Polsce mamy wielu managerów, ludzi wykształconych, jednak wiele firm w Polsce jest źle zarządzanych, a...
więcej Pokaż mimo toJest to interesująca pozycja czytelnicza dla tych, którzy żyją wśród ludzi, wśród współpracowników, którzy każdego dnia muszą dokonywać różnego rodzaju wyborów, decyzji i ponosić w związku z tym odpowiedzialność. Nie jest to na pewno jakiś poradnik, recepta, a autor nie stawia się w roli guru biznesu, czy kontaktów międzyludzkich w firmie, choć sam na pewno osiągnął swego rodzaju sukces - takie miałem wrażenie, ale tylko do pewnego momentu. Andrzej Jeznach sporadycznie, jak gdyby w tle, mimochodem podaje szczegóły, a raczej przykłady z swojego życia, w tym prywatnego. Pisząc kilka zdań o "towarzystwie" i oryginalnie spędzonych świętach Bożego Narodzenia mówi nam, że jego wigilia odbyła się we dwoje; we dwoje z pieczenią gęsią. Dowiadujemy się również, że jest świeżo po rozwodzie. Przedsiębiorca niby trywializuje i nie przywiązuje do tego aż tak ważnej roli. Jednak w tle widać wyraźnie gorycz, smutek, może i samotność w tym dniu. Oczywiście warto tą książkę przeczytać, ale tworzenie turkusowej firmy jest dla mnie szlachetną ideą, jednak chyba utopią w warunkach polskich. Mówię to jako właściciel małej kilkuosobowej firmy. Nie mniej dużo się dowiedziałem, w tym o sobie. Raczej jest to książka z pogranicza filozofii i jej zastosowania w stosunkach międzyludzkich. Polecam.
Jest to interesująca pozycja czytelnicza dla tych, którzy żyją wśród ludzi, wśród współpracowników, którzy każdego dnia muszą dokonywać różnego rodzaju wyborów, decyzji i ponosić w związku z tym odpowiedzialność. Nie jest to na pewno jakiś poradnik, recepta, a autor nie stawia się w roli guru biznesu, czy kontaktów międzyludzkich w firmie, choć sam na pewno osiągnął swego...
więcej Pokaż mimo to