The Magic of Thinking Big

poradniki
Simon & Schuster
1987-01-01
1987-01-01

Ciekawa i pobudzająca umysł do ruszenia z miejsca. Na ile skuteczna to już od każdego indywidualnie zależy, natomiast osobiście to bardzo spodobało mi się podejście "ludzkie" do rozwiązywania problemów i nawiązywania lepszych relacji biznesowych i osobistych.

Jak dla mnie bomba. Książka napisana zrozumiałym językiem. Mnóstwo przykładów. Daje kopa do działania. Wiele wyjaśnia

Książka dość motywacyjna, lekka, oparta na wielu przykłądach, choć brakowało mi wyników i opisu większej ilości badań pod dane zagadnienie. Bardziej autor oparł się na własnym doświadczeniu (notabene bogatym).

Przyjemna lektura, szybko się czyta, jeszcze szybciej się zapomina. Książka podobna w tematyce do Zasad zwycięzców. Polecam Zasady....Magia myślenia natomiast dla porównania.

Do książki podszedłem z dość dużym dystansem, nie spodziewając się zbyt wiele.

Pozycja okazała się być, zaskakująco wartą uwagi. Dużo cennych rad, popartych konkretnymi przykładami danej osoby. Sporo nawiązań i porównań do ludzi którzy faktycznie doszli tam gdzie chcieli, danymi schematami, bez zbędnego lania wody. Nie obce są nawiązania do tak wielkich postaci jak np. Benjamin Franklin, Albert Einstein... jest nawet wzmianka o możliwym toku myślenia Franklina D. Roosevelta czy Adolfa Hitlera.

Ogólnie gorąco polecam, uważam że każdy tutaj wyciągnie coś dla siebie. Sporo niezłych technik i rad, które po wprowadzeniu w życie faktycznie będą działać. Bez magii z kosmosu i bzdurnych ideologii, książka zdecydowanie zachęca do działania.

Nie przypuszczałem że wystawię tak wysoką ocenę.

Do książki podszedłem z dość dużym dystansem, nie spodziewając się zbyt wiele.

Łatwo i szybko się czyta. Poradnik uczy jak efektywniej pracować, doceniać własne możliwości

Książka motywująca z zacięciem ekonomicznym, mnóstwem historii i wypunktowanych "checkpointów"

Jakoś nie mogłem przejść do końca, wszystko napisane sztucznie, dużo tekstu mało treści.

No właśnie.. po co kolejna książka z serii? W opisywanej pozycji na pewno nie znajdziecie magicznych formuł ani zaklęć na lepsze życie.
Książka skupia się przede wszystkim na tym jak polepszyć swój wizerunek, relacje w pracy, jak stać się lepszym i wydajniejszym pracownikiem. Autor chce bysmy zastanowili się nad naszym podejściem do otaczającego świata i ludzi. Jak zyskać większy szacunek, sympatię i jak wyznaczać sobie cele by nie kończyły się niepowodzeniami. Polecam nie tylko miłośnikom Pozytywnego Myślenia ale też jako poradnik.

Bardzo pozytywny poradnik, treść lepsza niż to zapowiada tytuł.

Bardzo pozytywny poradnik, treść lepsza niż to zapowiada tytuł.

• Rozwój osobisty
  • Rozwój