Jednominutowy milioner

Okładka książki Jednominutowy milioner
Robert G. AllenMark Victor Hansen Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
poradniki
MT Biznes

Okładka książki Jednominutowy milioner. Światła droga do bogactwa Robert G. Allen, Mark Victor Hansen
Jednominutowy ... Robert G. Allen, Ma...
Okładka książki Jednominutowa gotówka Robert G. Allen, Mark Victor Hansen
Jednominutowa ... Robert G. Allen, Ma...
Okładka książki Jedenasty element. Klucz do sukcesu w biznesie Robert G. Allen, Robert Scheinfeld
Jedenasty elem... Robert G. Allen, Ro...

Książka podzielona na dwie części: teoretyczną i praktyczną w formie opowieści. Przedstawia techniki zarobienia miliona dolarów. Myślę, że z punktu widzenia Polaka minusem jest, że wiedza ta może być przydatna na rynku Amerykańskim, a nie Polskim, gdzie wszystko jest bardziej skomplikowane i utrudnione. Nawet wartościowych mentorów myślę, że nie ma zbyt wielu w otoczeniu przeciętnego człowieka. Osobiście nie spotkałam żadnej osoby, która dzieliła by się wiedzą praktyczną do zarobienia pieniędzy i prowadzenia biznesu mimo ukończonych studiów z Zarządzania. Większość ludzi mówi tylko o teorii.

Fatalna książka. Widać że autor totalnie nie zna się na biznesie, za to zna się na praniu mózgu.
Dla potwierdzenia, sprawdziłem to i faktycznie, w biznesie mu nie wyszło i sukces odniósł na pisaniu książek o (o ironio)..... binesie

W książce jest dużo hipokryzji, zero konkretów tylko same lanie wody otoczone ckliwymi opowiastkami.

Pisze to jako osoba która przeczytała kilkadziesiąt książek tego rodzaju a także przedsiębiorca prowadzący średniej wielkości firmę IT i zarabiający 30-40k miesięcznie.

Tak naprawdę jedyna książka która mogę polecić to Fastlane Milonera - reszta, z Allenem i Kiyosakim na czele, nadaje się na makulaturę a wartość znajdą w niej tylko nastolatkowie i naiwniacy. Jak ktoś chce konkretów o budowaniu biznesu to niestety nie tutaj.

Pisze to jako osoba która przeczytała...

Tę książkę polecam z całego serca. Kiosaki to przy niej maleństwo. Napisana treściwie i w ciekawym stylu. Zawiera dużo wskazówek, pomysłów i gotowych recept przydatnych w biznesie. Bardzo dużym plusem jest to, że równolegle do suchej teorii toczy się wciągająca powieść. Po lewej stronie macie podręcznik po prawej Fikcję literacką. Ta książkę jest naprawdę łatwa w odbiorze nawet dla tych co czytać nie lubią.

Jeśli chodzi o opowieść, która pojawiła się w tej książce, to bardzo mnie urzekła. Od pierwszego momentu kibicowałam głównej bohaterce w osiągnięciu jej celu. Niezmiernie czekałam do końca na to czy jej się uda czy też nie. Sądzę, że historia młodej Michelle jest kwintesencją tych wszystkich porad, schematów umieszczonych po lewej stronie. Ukazuje bowiem drogę do bycia milionerem w krótkim czasie, bo jeśli czegoś się bardzo pragnie i dąży do tego trwając w wierze w Boga, można zdziałać cuda. Samo przeczytanie jej nie wystarczy albowiem najlepiej wszystko co sie przeczytalo w niej zaczac doświadczać na własnej skórze i wdrożyć w życie.

Ktoś może powiedzieć, że książka jest bez sensu, nic mi nie pomogła. Otóż nie, ona nie jest bez sensu. Trzeba tylko zacząć działać i mieć plan oraz co najważniejsze cel. A do niej zaglądać w celu przypomnienia najwazniejszych kwestii.

Sądzę, że wielu osobom pomogła w odniesieniu upragnionego sukcesu. I pomoże innym.

Polecam :)

Od przeczytania książki minęło 10 lat, a ja czuje jakby to było wczoraj! Pozycja jest arcydziełem, które powinno trafić do rąk, każdego kto przechodzi trudny okres. Szczególnie do osób tych, które mają problemy gotówkowe.

2 w 1. Na jednej stronie kartki znajduje się powieść na drugiej skarbnica wiedzy. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawr połączenie i fajnie sie cczyta. Możan wynieść też dużo ciekawych wskazówek na przyszłość i przedsiębiorczych patentów. Gorąco polecam

Książka jest napisana w bardzo ciekawy sposób, natomiast lewa strona książki to teoria biznesowa i suche fakty, a prawa strona to historia przedstawiające stosowanie w praktyce tych teoretycznych rad. Pierwszy raz czytałem książkę napisana w taki sposób i całkiem ciekawie to wygląda, dodatkowo można sporo wiedzy wyciągnąć dla siebie, czytasz jedną książkę a tak jakbyś przeczytał dwie, polecam :)

Bardzo fajna książka dla osób, które są na początku przygody z finansami. Rady w niej zawarte, są raczej ogólnymi wskazówkami. Czyta się przyjemnie i płynnie, mimo tego, że pozycja ma ponad 400 stron.

Jednominutowy milioner jest napisany w bardzo specyficzny sposób. Lewe strony książki są napisane w sposób bardziej techniczny a prawe w formie opowiadania.

Jednominutowy milioner to książka nr 1 z rankingu moich najlepszych przeczytanych książek♥️. Oprócz tego, że motywuje to uczy w jaki sposób można osiągnąć dochód pasywny i co trzeba zmienić w myśleniu, aby pójść drogą „światłego bogactwa”.
Jest to książka, która została napisana w sposób niekonwencjonalny. Podzielona została na 2 części: na stronach parzystych opisana jest treść teoretyczna w której znajdziemy rysunki✏️, wykresy📈 itp które pomagają w lepszym zrozumieniu treści. Każdy rozdział posiada podsumowanie posiadające informacje, które zasługują na szczególną uwagę. Na stronach nieparzystych opisana jest fikcyjna historia kobiety, która w krótkim czasie musi zarobić milion dolarów💰, aby odzyskać prawo do opieki nad swoimi dziećmi. Historia ta przedstawia praktyczne zastosowanie teorii ze stron nieparzystych. Jak dla mnie jest to genialne posunięcie autorów. Historie, opowiadania czy też filmy lepiej zapadają nam w pamięć niż tylko treść czysto teoretyczna. Taka to nasza ludzka natura🙂
Podsumowując:
Książka zasłużyła sobie na 1 miejsce z pięciu powodów:
➡️ Jest to książka z dużą ilością teorii.
➡️ Posiada przykłady praktycznego zastosowania wiedzy teoretycznej.
➡️ Posiada podsumowanie każdego rozdziału.
➡️ Otwiera umysł na nieznane wcześniej metody zarabiania pieniędzy.
➡️ Inspiruje do zastosowania wiedzy w praktyce.
www.ksiazkimotywacyjne.pl

Książka uczy przede wszystkim zmiany nastawienia, myślenia, nawyków, w kontekście historii o pewnej kobiecie. Ułatwia to zrozumienie zasad wyłożonych w książce. Duży plus za kontekst. Książkę pochłonąłem w ciągu paru wieczorów, polecam.

• Rozwój osobisty
  • Biznes