Bosworth 1485

historia Anglii
historia
Historyczne Bitwy
historia Anglii

Jedna z tych książek z serii Historyczne Bitwy, w której sama bitwa to tylko pretekst dla tytułu (jej opis zajął powiedzmy 14 stron z około 200 stron tekstu książki). W tym przypadku skończyło się to nie najlepiej.
Mamy tu więc pobieżne przedstawienie Wojny stuletniej, Wojny dwóch róż, w tym samej kampanii w ramach której została stoczona tytułowa bitwa, a także krótko losy...

Arcyciekawa książka, opisuje bez mała 150 - 200 lat historii Anglii średniowiecznej. Opis wojny stuletniej oraz wojny dwóch róż - teraz już wiem kto był kim i skąd się to wszystko wzięło. Nieco męczące tylko było to, ilu w tym okresie było Edwardów i Henryków, można się pogubić naprawdę.
Sama bitwa była niespektakularna, nie wiem doprawdy dlaczego tytuł książki jest o niej,...

ciekawy temat fatalnie opisany

Książka znakomicie oddaje klimat Wojny Dwóch Róż. Zawiłe powiązania rodzinne są porządnie opisane. Wartka narracja i historyczne smaczki zabierają odbiorcę w niesamowitą podróż, którą ja przebyłem z zapartym tchem, czekając na finał ;) Całym sercem polecam, jak dla mnie ocena ogólna jest nieadekwatna do rzeczywistości ;)

Bardzo dobra pozycja dla pasjonatów literatury historycznej. Polecam

Dyskusje

• Historia