Gianca

Jacek Łukawski Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Kraina martwej ziemi (tom 0.5) Seria: Imaginatio [SQN] fantastyka, fantasy, science fiction
Sine Qua Non
Kraina martwej ziemi (tom 0.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Imaginatio [SQN]

Jak na taką małą dawkę książki-podobało mi się. Krótko, lecz treściwie i bardzo zachęcająco do kontynuacji podróży na statku, szybującym pośród chmur. Bohater już zdążył mnie zauroczyć-ma przeszłość, jasne cele i bardzo duży tupet.
Chyba pozostaje mi poczytać o jego przygodach dalej

Krótkie opowiadanie. Nie jest może bardzo złe choć gdyby była to dłuższa forma mogłoby okazać się jeszcze słabsze. Tego oczywiście wiedzieć nie mogę, ale cieszę się z niewielkiej objętości tej książki. Historia w niej przedstawiona jest prosta, świat wymyślony przez autora dość ciekawy. Nie spodobał mi się sposób opowiedzenia tej historii i mało plastyczny język przez co...

Opowiadanie będące wstępem do wydarzeń z całego cyklu. Bardzo ciekawie napisane, pełne niesamowitych obrazów.

Zapraszam na: http://zojahawrylo.blogspot.com/2018/03/jacek-ukawski-gianca.html

Na półkach: , , , , , ,

Wydawnictwo SQN Imaginatio rozpieszcza swoich czytelników co jakiś czas wypuszczając w formie darmowego e-booka opowiadania wchodzące w skład wydawanych przez nich cyklów. Tak było w „Parchem” Piotra Patykiewicza dającym wgląd w świat znany z „Dopóki nie zgasną gwiazdy”. Tak jest też w przypadku opowiadania „Gianca” Jacka Łukawskiego, tworzącego wraz z „Krwią i stalą”...

Opowieść do zakochania się w niej. Bardzo leży mi styl Autora,dzięki któremu czułam się wciągnięta w opowiadaną historię.

To nie jest "porywająca opowieść", to szkolne wypracowanie napisane beznadziejnie monotonnym stylem, zupełnie płasko i bez emocji. W opowiadaniu wieją potężne sztormy nudy, co i rusz zagrażają nam mielizny wysilonej erudycji, a obrazu klęski dopełniają podwodne prądy mające w założeniu ratować płaski styl. Nie brak udziwnień w konstrukcji zdań, które zapewne imitować miały...

Jakie to fantastyczne <3

Czytałem w NF. Bardzo mi się podobało.

• E-book
  • Ebook