Wilcza godzina

Andrius Tapinas Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Miasta pary i kamienia (tom 1) Seria: Imaginatio [SQN] fantastyka, fantasy, science fiction
Vilko valanda
Data 1. wydania:
2013-01-01
Laurynas Candravičius
Sine Qua Non
steampunk litwa vilko valanda hour of the wolf tapinas maro diena
Vilko valanda
Miasta pary i kamienia (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Laurynas Candravičius
Imaginatio [SQN]
steampunk litwa vilko valanda hour of the wolf tapinas maro diena

Oficjalne recenzje i

Litwo, Ojczyzno moja!*

[ 1 ] Link do recenzji

Fajna steampunkowa historia alternatywna. Ciekawie skrojony świat, dobra intryga, barwne opisy Wolnego Miasta Wilna. Nie jest wybitne ale za to bardzo miłe w odbiorze.

sympatyczna, lekka, wakacyjna lektura, trochę fantastyki, trochę kryminału, mini romansik - wszystko, co potrzebne do relaksu przy książce

Okładka
marna
skąd
biblioteka
moja opinia
No i co z tego,że historia Alternatywna.Skora,tak mało o Polakach.Rozumiem,że autor litewski.Ale mógłbym coś wspomnieć o nas.
A tu,prawie nic ?
Mechaniczny wilk,był owszem ciekawy.Lecz,ta napięcie.Jakie napięcie,tu dla mnie prwawie nie było.Takie cztytadło

Realia kuleją i to na wielu płaszczyznach, ale mamy i tak kawałek całkiem dobrej literatury, którą zwyczajnie przyjemnie się czyta. Bardzo udany debiut

Książka, która zachwyca i irytuje jednocześnie. Świat przedstawiony, opisy mechanizmów, przyrody, miast – wspaniałe. Oderwać się od nich ciężko. Za to fabuła – porażka. Bohaterów niczym piasku na plaży. Nie wiadomo komu się przyglądać, komu kibicować, a kogo potępiać. O niektórych z nich dowiadujemy się strzępów informacji, a inni do końca powieści pozostaną tajemnicą....

Poczułam się bardzo zaintrygowana litewskim steampunkiem. Na dodatek akcja rozgrywa się na Litwie, w Wilnie z alternatywną historią, bazującą oczywiście na rzeczywistych postaciach, więc dodatkowo dla mnie bardzo ciekawy smaczek, zwłaszcza, że tłumacz postarał się nieco przybliżyć pewne postaci historyczne.
Zaczęłam i, niestety, omal nie odpadłam. Strasznie przykro mi to...

Steampunk to nurt literacki, który zyskuje coraz większą popularność. Połączenie epoki wiktoriańskiej z wiekiem pary owocuje wyjątkowo barwnymi opowieściami. I właśnie z taki nastawieniem sięgnęłam po „Wilczą godzinę”.

Mamy rok 1905. Wilno jest wolnym miastem... Od kilkudziesięciu lat należy do Aliansu, związku miast, które postawiły na rozwój techniki. I to właśnie w...

Na półkach: , , , , , ,

Nigdy w życiu nie miałam nic wspólnego z Litwą. Ani nie czytałam nic żadnego Litwina, ani nie odwiedziłam Wilna, ani nic. Co za tym idzie nazwisko Andrius Tapinas nic mi nie mówiło, zanim nie dowiedziałam się o istnieniu „Wilczej godziny”, o której z kolei wiedziałam tylko tyle, że jest to powieść fantastyczna z elementami steampunku. A wiecie. Klimaty a'la wiktoriańska...

Polecam !!! Ciekawy pomysł bliski polskiemu sercu (no, przynajmniej mojemu polskiemu sercu)- rzecz dzieje się w przedwojennym Wilnie.
Powieść szpiegowska osadzona w steampunkowym uniwersum to bardzo udany koncept. Gra mocarstw, wielcy gracze jak Golicyn, i pionki zupełnie małe, wszystko to składa się na naprawdę wciagającą książkę.

„Wilcza godzina” to debiutancka powieść litewskiego autora, Andriusa Tapinasa, zaliczana do dość mało znanej mi kategorii jakim jest steampunk. Steampunk to odmiana fantastyki naukowej, której nazwa pochodzi od angielskiego słowa „steam”, czyli pary. Jak sama nazwa wskazuje, dzieła z tego gatunku nawiązują do epoki wiktoriańskiej i rewolucji przemysłowej. Technika...

Dyskusje

• Fantastyka