Poszukiwaczka

Arwen Elys Dayton Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Poszukiwaczka (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Seeker
Data 1. wydania:
2015-02-10
Bartłomiej Ulatowski
Uroboros
fantastyka fantasy dla młodzieży literatura amerykańska młodzież poszukiwanie prawdy poszukiwanie własnej tożsamości przyjaźń strach zabójstwo
Seeker
Poszukiwaczka (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Bartłomiej Ulatowski

Na półkach: , , , , , ,

● fantastyka dla młodzieży z bardzo średniej półki ●

Początek – tragedia. Niestety język bardzo rozczarowuje, dialogi słabiuteńkie. Może wynika to z niewielkiego dorobku autorki (to chyba jedna z jej pierwszych książek), a może to kwestia tłumaczenia? Same słownictwo czy nawet budowa całych zdań momentami przeraża i odstrasza. Pojawiają się pojedyncze zdania tak okropne,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Mamy trzy wymiary, które widzimy i jeden, który czujemy: czas. Ale w rzeczywistości jest ich więcej.
Zwinięte tak ciasno, że swobodnie mieszczą się wewnątrz jednego wahnięcia najsłabszej wibracji Wszechświata,
istnieją inne wymiary, które przenikają się z naszymi własnymi, jak ruchome, splatające się nici."

Poszukiwacze - szlachetni naprawiacze świata - mogą podróżować...

Po "Poszukiwaczkę" sięgnęłam z jednego prostego powodu. I jest nim świat. Autorka swoim opisem sprawiła, że zapaliła się we mnie lampka radości. Od dziecka uwielbiałam takie historię i światy.
Autorką tej powieści jest Arwen Elys Dayton. Jest to amerykańska autorka fantastyki naukowej, fantasy i fikcji spekulacyjnej z siedmioma książkami na swoim koncie.
Książka opowiada...

Książka dość okey, chociaż sam konspekt Poszukiwaczy i tego jacy oni ważni są był miernie rozpisany. Przez całą książkę fabuła opierała się na relacji Johna i Quin, aż do przesady. Na początku było okey, czytało się nawet szybko, środek dość taki ygh, średni, a końcówka totalnie mi nie podpasywało, tzn. trudno mi się czytało.

Trochę nudnawa na początku, potem się rozkręca bardziej ale na kolana nie powala .

Bycie Poszukiwaczem to misja i służba ludzkości. To obrona słabszych i cierpiących oraz wielki honor dla rodziny. Tak myśli Quin Kincaid, która niebawem ma złożyć przysięgę włączającą ją do grona Poszukiwaczy. W dniu ceremonii Quin przekona się jednak, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje… Czy bycie Poszukiwaczem naprawdę oznacza obronę ludzkości przed złoczyńcami?...

Z jednej strony - oczekiwałam zupełnie czegoś innego. Liczyłam na przygody dziewczyny, która została nową Poszukiwaczką. A tu przez całą książkę czytałam, o tym, że bycie Poszukiwaczem jest czymś innym niż miało być. Dodatkowo cała fabuła skupiała się na Quin, która miała magiczny kamień i na Johnie, który chciał mieć ten magiczny kamień. Czyli: właściwie żadnych przygód tu...

„Poszukiwaczka” to pierwszy tom trylogii o tzw. Poszukiwaczach. Zadaniem i rolą Poszukiwacza jest zwalczać zło i nikczemność w imię dobra i szlachetności.
Mamy trzech młodych pretendentów do miana Poszukiwacza: Quin, Shinobu i John. Nie trzeba nawet zacząć czytać książki, by dowiedzieć się, że jeden z nich nie zostanie dopuszczony do próby, a pozostała dwójka mocno się...

"Poszukiwaczka" to powieść fantasy skupiająca się na losach trzech głównych bohaterów aspirujących do tego by zyskać miano Poszukiwaczy. Poszukiwacze walczą ze złem...przynajmniej tak być powinno.

Czy cała trójka uzyska stopień do którego dąży? Czy tajemnice z przeszłości zwrócą ich przeciw sobie? Przekonajcie się sami.

Dyskusje

• Fantastyka