Farma lalek

Okładka książki Farma lalek Wojciech Chmielarz
Okładka książki Farma lalek
Wojciech Chmielarz Wydawnictwo: Czarne Cykl: Jakub Mortka (tom 2) Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
Jakub Mortka (tom 2)

Okładka książki Kamień Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
Kamień Małgorzata Fugiel-K...
Okładka książki Śleboda Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
Śleboda Małgorzata Fugiel-K...

Książka poprawna, ale nie porywa. W porównaniu do wczesniejszych książek Autora widzę niestety spłycenie charakterów i motywacji bohaterów. Robię sobie przerwę od inspektora Mortki, szukam dalej czegos co mnie zachwyci.

Z książkami Chmielarza zawsze mam to samo. Czytam, dobrze napisane, nic nie razi mnie w oczy jednak do połowy mnie nudzą. A w połowie jak akcja zaczyna się rozkręcać to nie mogę się oderwać od książki i od razu mija pierwsze złe wrażenie.

Drugi tom trzyma ten sam poziom, co pierwszy. Zgrabnie napisany, wciągający, brak dziur w fabule, ale brak też wielkiego efektu zaskoczenia czy niesamowitych zwrotów akcji. Po prostu - poprawny kryminał.

Generalnie nie jest zła, ale niektóre teksty i opisy strasznie infantylne. Książka z dużym potencjałem ale przez fantazję autora grubo przesadzona. Dlaczego tak mało jest kryminałów z prawdziwego zdarzenia dla dorosłych i normalnych ludzi ? Jakby nagle autorzy myśleli jednym mózgiem, że te przewymiarowane zboczeństwa i wulgaryzmy wywołują zachwyt i szok... A to strasznie pachnie tandetą...

Fajnie sie czytalo i fajne zagadki. Polecam i siegne po kolejna ksiazke autora o komisarzu Mortce.

W przeciwieństwie do pierwszego tomu, nie gryzło mnie tu nic. Wszystko na swoim miejscu. Ciekawa, wciągająca zagadka.

Projekt "Most" umieszcza komisarza Jakuba Mortkę w środowisko policji w tereny Karkonoszy, gdzie następują tajemnicze zaginięcia kobiet. Zagadka staje się nie lada wyzwaniem gdy okazuje się, że lokalną społeczność stanowią również Romowie. Światło rzucane na ich winę i dowody jakie im stawia sztab komendanta Zajdy nie przekonuje Mortki. Komisarz jest innego zdania, a jego trop zaczyna być niebezpiecznie prawdziwy. Czy warszawskie "obce ciało" poradzi sobie z szeregiem odkrytych przestępstw i na jaką skalę? Czy jest ktoś kto może mu pomóc na miejscu? Otwórz i przeczytaj.

Wciągająca. Przeczytana a właściwie "pochłonięta" w bardzo szybkim tempie z wypiekami na twarzy.

Kolejna część z komisarzem Jakubem Mortką i równie wciągająca, jeden wieczór i po książce... W drugiej części Mortka zostaje przeniesiony na Dolny Śląsk do Krotowic po zdarzeniach jakie miały w części z podpalaczem, mogłoby się wydawać, że nic ciekawego się nie zdarzy bo co może się zdarzyć w tak małej miejscowości? Ta spokojna okolica jest tylko taka spokojna do czasu, aż nie zaginie dziewczynka i okazuje się, że to już druga w krótkim odstępie czasowym, wszystkie tropy prowadzą komisarza do sztolni... A w sztolni, która okazuje się dawną kopalnią uranu, komisarz odkrywa makabryczne znalezisko. Cała sprawa jest tak pogmatwana ale czy naszemu bohaterowi uda się rozwiązać te dwie sprawy? Makabrycznie znalezisko i zaginiona dziewczynka, czy te sprawy mają ze sobą coś wspólnego? Komisarz Mortka coraz bardziej mi imponuje, i nie sposób nie sięgnąć po kolejną część, ona po prostu mnie woła, co tym razem spotka naszego komisarza? Farma lalek ma bardzo przemyślaną fabułę, nie mam się do czego przyczepić i nie pozostaje mi nic innego jak polecić wam ten tytuł z całego serducha.
Ja już zabieram się za kolejną część 😉.

Jednym tchem, w jedną noc. To druga część pięcioksięgu z komisarzem Mortką i znacznie lepsza od pierwszej: dużo zwrotów akcji, świetnie zarysowane postaci, ciekawe wątki społeczne - może nie aż tak ambitne, jak w kryminałach skandynawskich, ale nie pozostawiające obojętną. Świetna, niegłupia rozrywka.