Małe wielkie rzeczy

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Jodi Picoult Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura obyczajowa, romans
Small Great Things
Data 1. wydania:
2016-10-11
Magdalena Moltzan-Małkowska
Prószyński i S-ka
dziecko literatura amerykańska manipulacja Murzyni nienawiść oskarżenie pielęgniarka poszukiwanie sensu życia powieść obyczajowa rasizm trauma
Small Great Things
literatura obyczajowa, romans
Magdalena Moltzan-Małkowska
Kobiety to czytają!
Inne

Oficjalne recenzje i

Małe bywa wielkie

[ 24 ] Link do recenzji

Rasizm - oczywiście ważny problem, temat morze, można coś próbować - minimalizować takie postawy, ale człowiek od zarania świata zaczął się dzielić na grupy, plemiona, narody, religie; kolor skóry też w tym jest i niestety tak dalej będzie; choć prostszy, ale niestety idealistyczny jest podział na ludzi (w skrócie) dobrych i złych.
Nie czyta się jednym tchem, co było małym...

Strata czasu.
Okropna. Miałka. Przewidywalna.
Toporna fabuła, jakby ciosana siekierą, całkowicie pozbawiona subtelności i finezji.
Naszpikowana najgorszymi banalnymi stereotypami, które może były aktualne 50 lat temu.
Rasizm z książki się wylewa ale wbrew intencji autorki nie jest wymierzony w Afroamerykanów lecz przez sposób przedstawienia, właśnie w "białych"....

Uwielbiam książki Pani Picoult. Za kontrowersyjne tematy, empatię, lekkie pióro i wciągające fabuły. To kolejna pozycja która mnie nie zawiodła. Polecam wszystkim.

Brak słów, przeczytałam jednym tchem, gorąco polecam :)

Książka porusza ważny temat rasizmu, uprzedzeń, nietolerancji. Historia chwytająca za serce. Warto przeczytać.

Książka "Małe wielkie rzeczy" Jodi Picoult bardzo mnie wciągnęła. Świetnie napisana historia oskarżenia, opowiedziana z trzech różnych perspektyw - oskarżyciela Turka Bauera, oskarżonej Ruth oraz obrończyni Kennedy.
Każda z tych osób ma zupełnie inne podejście do sprawy. Warto poznać te różne spojrzenia na świat, by zrozumieć jak inni widzą i rozumieją to co jest wokół nas....

Jodi jak zwykle nie zawodzi! Super książka polecam! Rasizm w wielu spojrzeniach, bohaterowie którzy nie są nudni, historia która mogłaby przydarzyć się każdemu, a może właśnie nielicznym.

Nareszcie w tej książce odnalazłam Jodi, którą pokochałam. Po poprzednich, dużo słabszych pozycjach, ta znów szybuje w górę, choć to nie jest jeszcze Jodi w najlepszej formie

Tym razem książka przedstawia problem rasizmu względem czarnoskórych, problem, który może u nas z racji położenia geograficznego, jest mniejszy, ale niestety również jest

Nigdy nie mieściło mi się w...

Książka jest tak zła, jak ja, że w ogóle wydałam na nią pieniądze. Temat rasizmu poruszony w tak oryginalny sposób, jak widok trzech pasków na dresie na bazarze. Do końca czekałam, aż coś się wydarzy, aż autorka pokaże, po co napisała tę książkę. Kalka z wszystkiego co na ten temat napisano. Bardzo słabe. Gwóźdź do trumny dobija znaczek na okładce: kobiety to czytają.

Książka poruszająca bardzo dziś aktualną tematykę dyskryminacji rasowej w USA. Bardzo dobrze ukazuje ten problem, dobrze się czyta, gdyż ukazuje nam problem poprzez sytuacje wzbudzające w czytelniku skrajne emocje. Jak we wszystkich dotąd przeczytanych przeze mnie książkach Jodi Picoult głównym wątkiem, wokół którego kręci się akcja książki, jest proces sądowy. Ja osobiście...

Dyskusje

1 854