Grafika wektorowa. Szkolenie podstawowe. Wydanie II

Okładka książki Grafika wektorowa. Szkolenie podstawowe. Wydanie II Von Glitschka
Okładka książki Grafika wektorowa. Szkolenie podstawowe. Wydanie II
2016-08-26
2012-02-01
Piotr Cieślak

🎨📚 Odkryj magiczny świat grafiki wektorowej! 📚🎨

🌟 "Grafika wektorowa. Szkolenie podstawowe. Wydanie II" to książka, która wzbudza prawdziwe zainteresowanie wśród początkujących twórców, pragnących zdobyć umiejętności w posługiwaniu się grafiką wektorową. 🎨 Ta wyjątkowa pozycja to nie tylko przewodnik, ale prawdziwe źródło inspiracji, które odkrywa przed Tobą drzemiące w grafice wektorowej możliwości.

🧭 Autor, Von Glitschka, zabiera Cię w fascynującą podróż, podczas której stworzysz swoją pierwszą grafikę wektorową. To niezwykle praktyczny poradnik, bogaty w konkretne wskazówki i techniki, dzięki którym nawet zaawansowane projekty staną się dla Ciebie łatwiejsze. 🚀

💡 Wiedza zawarta w książce pozwoli Ci na rozwijanie swojej kreatywności i pomysłowości. Poznasz różne metody tworzenia i rozwiązywania problemów, które są niezbędne dla profesjonalnego grafika. 🔍

🌈 "Grafika wektorowa. Szkolenie podstawowe" udowadnia, że wciąż istotne są tradycyjne umiejętności rysowania na papierze, które stanowią fundament dla twórczych osiągnięć. Ta książka to idealny przewodnik niezależnie od tego, czy korzystasz z CorelDRAW, Inkscape'a czy Adobe Illustratora - jej porady i techniki są uniwersalne i zastosujesz je w każdym programie graficznym. 📐💻

📝 Von Glitschka w prosty i zwięzły sposób opisuje swoje porady, dzięki czemu nauka grafiki wektorowej staje się łatwa i przyjemna. Książka zawiera także wiele kolorowych ilustracji, które doskonale wspierają przyswajanie wiedzy. 🎨

🔥 Ta pozycja jest pełna cennych informacji i niezastąpionych narzędzi, które pozwolą Ci tworzyć zdumiewające i dopracowane projekty. Jeśli chcesz być mistrzem grafiki wektorowej, ta książka powinna znaleźć się na Twojej półce! 🏆

#GrafikaWektorowa #SzkoleniePodstawowe #VonGlitschka #KsiążkaGraficzna #Kreatywność #Inspiracja #RozwójUmiejętności #TworzenieProjektów #GrafikaKomputerowa #Ilustracje #PraktycznyPoradnik #ProgramyGraficzne #CorelDRAW #AdobeIllustrator #Inkscape #ArtystyczneOsiągnięcia #Pasja #Grafika #Książka #Nauka #KreatywneOdkrycia

🎨📚 Odkryj magiczny świat grafiki wektorowej! 📚🎨

Mało lania wody, sporo konkretów i przydatnych wskazówek. Mam jednak problem z samym autorem i konstrukcją książki - autor pisze z pozycji wszechwiedzącego, a po kilku rozdziałach zaczyna nawiązywać do własnych treści, opychając również swoje kursy.

Niewiele książek można znaleźć z ogólnym budowaniem wektorów - zwłaszcza na naszym rodzimym rynku.
Z wypiekami na twarzy sięgnąłem po twór Von Glitschki. Zauroczony pięknymi opisami o pluginach i wielu innych rzeczach, które z dobroci serca będą udostępnione przez autora/wydawnictwo, aby pomóc mi w tworzeniu ilustracji, logo itp. uznałem, że to Święty Graal - coś co mi brakowało do szczęścia. I chociaż faktycznie autor dzieli się swoimi spostrzeżeniami i poradami - nie sposób uznać tego za zapchaj dziury i lanie wody, aby tylko książka nie skończyła się po 50 stronach (coś interesującego dzieje się po 100. stronach).
Autor nie jest konsekwentny. Z jednej strony mówi, aby nie być "toolersem", tylko tradycjonalistą, a z drugiej ochoczo nawołuje do używania narzędzi/pluginów, aby zaoszczędzić czas. To tradycja, czy jednak nie?
Sposób pracy Von Glitschki jest uważany przez niego samego jako jedyny dobry sposób. Niestety nie widzę nic przyjemnego i szybkiego w ciągłym drukowaniu, skanowaniu szkiców nakreślonych w tradycyjny sposób. Czemu nie można szkicować w cyfrowej formie? To ogromne zaoszczędzenie czasu i pieniędzy (tusz nie jest darmowy).
Wracając do pluginów - niestety te szumnie reklamowane przez autora można zakupić za niemałą sumę. Dzięki Panie Von Glitschka!
Forma w której została napisana książka potrafi też zirytować - ciągłe odnoszenie się do rozdziałów w której coś wspominał robi niepotrzebny harmider. Autorze, wiem, że napisałeś coś w 3. rozdziale, skoro jestem już w 6.

Ponadto mam wrażenie, że cały ten poradnik jest napisany z myślą o zareklamowanie własnego studia oraz tutorialów, do których autor odnosi się kilkunastokrotnie wraz z odnośnikiem na stronie (oczywiście tutorial płatny).

I chociaż książka jest napisana z myślą o amatorach to sporo rzeczy przy tworzeniu danej ilustracji jest pominięte - trzeba domyślić się co autor zrobił w między czasie, więc jeżeli ktoś myśli o zakupie - to polecam to raczej w ramach ciekawostki (najlepiej przy promocyjnej cenie) już ludziom, którzy spędzili trochę czasu przy tworzeniu wektorów i "liznęli" trochę programy graficzne.

„Grafika wektorowa. Szkolenie podstawowe. Wydanie II” jest książką przeznaczoną specjalnie dla osób chcących zdobyć umiejętności w posługiwaniu się grafiką wektorową. Jest to przewodnik, który pomoże początkującym twórcom zacząć tworzenie zaawansowanych i rozbudowanych projektów. Poznamy także liczne techniki i instrukcje, które są obowiązkową wiedzą z dziedziny grafiki. W niniejszej pozycji znajdziemy wiele porad i trików, dzięki, którym nasza kreatywność i pomysłowość będzie mogła rozkwitnąć.

Von Glitschka w prosty i rzetelny sposób opisał, w jaki sposób możemy stworzyć swoją pierwszą grafikę wektorową. Wszystko zostało zwięźle opisane i opatrzone licznymi ilustracjami przykładowymi. Wiedza zawarta w tej książce pozwoli lepiej zabrać się za wykonywanie swoich pierwszych projektów. Autor opisuje liczne instrukcje i techniki, na podstawie których wykonywanie nawet zaawansowanych prac stanie się dużo łatwiejsze. Von Glitschka sprawił, że grafika wektorowa stała się przystępniejsza i łatwiejsza w codziennym stosowaniu.

Lektura tej książki sprawi, że czytelnik po wykonaniu zawartych w niej ćwiczeń będzie potrafił realizować swoje nawet najbardziej zaawansowane zamysły artystyczne. Przewodnik ten pokazuje, że wykonywanie rysunków na papierze jest nadal istotnym elementem, bez którego nie może się obejść profesjonalny grafik. Informacje zawarte w tej książce pomogą wielu osobom, bez znaczenia na używany program graficzny. Jeżeli wykorzystujesz do swojej pracy, chociażby CorelDRAW, Inkscape'a czy Adobe Illustratora to ten poradnik jest jak najbardziej dla ciebie. Zawarte w tej książce porady są uniwersalne i przydadzą się każdej osobie chcącej stworzyć swoje doskonałe i doszlifowane prace.

Po lekturze tego poradnika nie zawiodłem się i wyniosłem dzięki niej sporą porcję przydatnej wiedzy. Von Glitschka pisze prostym i zwięzłym językiem, dzięki czemu w szybki sposób możemy przyswoić sobie przytaczane porady. Nauka grafiki wektorowej może być łatwa i przyjemna, jeżeli mamy pod ręką poradniki takie jak ten. Książka zawiera wiele klarownych i kolorowych ilustracji, dzięki którym w łatwiejszy sposób przyswoimy sobie zawarte porady i techniki. Polecam lekturę tej książki. Powinna pomóc Wam stworzyć swoje pierwsze zdumiewające prace z użyciem grafiki wektorowej.

To jest bardzo zabawna sprawa z tym poradnikiem. Bo z jednej strony mam wrażenie, że autor mówi do mnie jak do człowieka, który o tych wektorach to niezbyt wiele wie. Coś tam kreski jakieś, kiedyś był Bezier, fajne rzeczy, synku. A zaraz po tym mówi mi, że no wiesz XtreamPath zajebista sprawa. 140$. Pluginy, symetria, symetria, bądź własnym dyrektorem artystycznym, metoda zegarowa, napięcie.

Książka jest bardziej skierowana do kogoś, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z wektorami. Innymi słowy: W ciemno kupił AI czy tam Corela. Co do wersji CS6 oczywiście było totalną abstrakcją. CC to zmienia i ta książka znajduje realna zastosowanie. Faktycznie jest to kontent bardziej ideowy, z najbardziej pożytecznymi radami opierającymi się na maksymalnych ogólnikach w stylu: Czasem symetria jest fajna. I okay, to jest naprawdę niezłą pozycja dla kogoś, kto naprawdę siada może nasty raz przed AI i potrzebuje jakiegoś zaplecza. Tylko powinien się również przygotować na szok. Autor nie podaje Ci przykładów, w których profesjonalne umiejętności rysownika nie byłyby potrzebne.

Z jednej strony to dobrze, że książka uświadamia jak bardzo głębokie to wody, a z drugiej tych, którzy chcieli zacząć od robienia prostych logo może zniechęcić. Ja jako człowiek, który z AI i Corelem pracuje od ponad roku nie dowiedziałem się niczego nowego, na co sam w trakcie tych 12 miesięcy nie wpadłem. A trzeba jeszcze do tego dodać okrutne suchary, bezbekizm i powtarzanie przez autora pewnych oczywistości.

Z wieloma książkami z gatunku poradników (nie tylko tych dotyczących projektowania graficznego) mam tak, że jak widzę je pierwszy raz to od razu mam ochotę brać, kupować, i czytać co jest zrozumiałe, prawda? Taka ich rola. Natomiast efekt jest taki że po kilkunastu stronach odkładam pozycję, bo znudziła mnie lub zmęczyła i potem muszę się zmuszać do powrotu. Z "Grafiką wektorową" było inaczej, choć miałam wątpliwości w trakcie jej zakupu, wciągnęła mnie. Mimo typowego stylu powtarzania w nieskończoność pewnych kwestii pozycja jest ciekawa i przydatna dla tych co się dopiero zapoznają z tematem, jak i tych co już go w różnym stopniu znają, gdyż pomaga pewne kwestie sobie usystematyzować.

Von Glitschka jest zdecydowanie moim guru w dziedzinie grafiki wektorowej. Grafika wektorowa. Szkolenie podstawowe - nie jest to typowym podręcznikiem, ale wszystkie informacje zawarte w tej książce są niezwykle cenne, a zachwalane pluginy (choć przez chwilę myślałam, że to zwykła reklama) to napradę niezastąpione narzędzia i jak ktoś ściągnie triala z pewnością kupi sobie licencję. Serdecznie polecam tego autora i jego kursy np na tutsplus.com

Czasem może autor zbyt się rozwodzi naddanym tematem lub powtarza coś co jakiś czas do znudzenia (typowy styl amerykańskich książek),ale mimo wszystko to pozycja bardzo przydatna, konkretna, inspirująca i myślę, że potrzebna każdemu, który interesuje się grafiką.

Bardzo dobra książka, szczególnie dla kogoś kto miał okazję zpaoznać się z porgramem Adobe Ilustrator ale chciałby jeszcze poznać więcej szczegółów i wskazówek. :)

• Grafika
  • Design