Arkadia

Lauren Groff literatura obyczajowa, romans 352 str.
Arcadia

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Ziemia obiecana?

5 Link do recenzji

Zacznijmy od chronologii publikacji, bo odwrotna kolejność wydawania w Polsce, powoduje nieporozumienia czy też niczym nieuzasadnione oczekiwania:
• 2008: The Monsters of Templeton
• 2012: Arcadia – pol.: Arkadia. Wiesław Marcysiak (tłum.). Znak, 2017.
• 2015: Fates and Furies – pol.: Fatum i Furia. Mateusz Borowski (tłum.). Znak, 2016
Nie ma więc ...

Dawno nie przeczytałam tak wzruszającej książki. I na razie tylko tyle jestem w stanie napisać zaraz po jej przeczytaniu.

Mam mieszane odczucia co do tej książki. Pierwsza część o życiu w Arkadii, jej powolnym rozkładzie i finalnej klęsce jest bardzo ciekawa, malownicza, prawdziwa. Za to drugiej brakuje wszystkiego. Brakuje odczuć bohatera, brakuje opisów, brakuje nawet zdarzeń odmalowanych w ciekawy sposób. Zakończenie również nie powala. Szkoda, że nie da się dać osobnej liczby gwiazdek dla...

Ledwo przebrnęłam. Bohaterowie nie wzbudzili mojej sympatii, fabuła wlokła się jak flaki z olejem. Styl również mi nie podszedł. Ogólnie jestem na nie, po świetnej "Fatum i furii" tutaj porażka na całej linii.

Po świetnej "Fatum i furii" nie zastanawiałam się nad sięgnięciem po poprzednie dzieło pani Groff i się nie zawiodłam.
Obraz życia w komunie, czasu hipisów jest pasjonujący i świetnie opisany; dorastanie głównego bohatera w takim środowisku pokazuje, jak wpływa to na psychikę dziecka. Widzimy także upadek komuny i dalsze losy jej członków, problemy z przystosowaniem,...

Pisaliście, że "Arkadia" jest dużo słabsza niż "Fatum i furia", czekam więc z niecierpliwością na spotkanie z tą drugą powieścią.

Równie dobra co "Fatum i Furia" wróżę autorce wyśmienitą przyszłość, gdyż pisze rewelacyjnie.

"Arkadia" Lauren Groff to niezwykła opowieść o dorastaniu, wspomnieniach i mierzeniu się z przeszłością. W jej centrum zostaje postawiony Lutek oraz jego losy, od czasów dzieciństwa aż po dorosłość. Lutek, który najpierw jako młody chłopak poszukuje swojej tożsamości, by później już jako dorosły mężczyzna skonfrontować ją z ówczesnymi wyobrażeniami i spostrzeżeniami. By...

Dyskusje

• 2018